PODPOWIEDZI:

Nowa Konkurencja Dla iPhone'a - Wszystko Co Wiemy o Google Pixel

Nowa Konkurencja Dla iPhone'a - Wszystko Co Wiemy o Google Pixel

Google na swojej konferencji, która odbyła się 4 października, zaprezentowało nowy system sztucznej inteligencji, który zarządza domem oraz konkurenta dla iPhone'a czyli Google Pixel. Jest to duchowy spadkobierca Nexusa, lecz wykonywany bezpośrednio przez wielkie G! Tym razem obeszło się bez współpracy z LG, czy HTC. W tym artykule dowiesz się ile będzie kosztowało nowe dziecko Google, jakie posiada specyfikacje, wszystko o aparacie i wiele więcej. Zapraszam do czytania.

Nowości, czyli czym chwali się Google?

Jack 3,5mm...

A tak zupełnie na poważnie, sam Google żartuje z "innowacji" Apple zaimplementowanych w iPhone 7, przedstawiając na głównym spocie reklamowym, jako jedną z nowości gniazdo minijack 3,5mm. 

Google Pixel

DOSTĘPNOŚĆ, CENA I BAJERY

Pixel, będzie dostępny w dwóch wersjach:

5-calowej oraz w 5,5-calowej wersji XL. Różnią się one głównie wielkością oraz rozdzielczością. Model większy otrzyma ekran AMOLED o rozdzielczości 1440p, natomiast wersja standardowa wyposażona będzie w FULL HD. Obie posiadają czytnik linii papilarnych na klapie smartfona. Usb typu C pozwoli na naładowanie baterii w 15 minut. To samo rozwiązanie wprowadzono w HUAWEI P9. Wyobraźcie sobie sytuację, w której macie przesiadkę między pociągami. Jesteście na stacji. Pada wam telefon, a na nim macie rozkład pociągów. Chwila i telefon jest podładowany a wasza podróż uratowana. Bardzo przydatna funkcja.

Jest to także pierwszy telefon na świecie z nowym asystentem google, czyli dopracowaną sztuczną inteligencją. Przykład jej działania:

Rozmawiasz z dziewczyną/chłopakiem przez telefon

-Cześć. Gdzie się widzimy?

-Może pójdziemy na randkę do tej nowej restauracji?

Asystent Google wyłapuje dane dotyczące restauracji w tym termin oraz miejsce, a także ustala łatwy dojazd. Wszystko w tle.

Dostępne kolory to srebrny, czarny oraz niebieski.  Jak na razie Polacy nie mogą zakupić tego sprzętu w rodzimym kraju. Cena wersji standardowej zaczynają się od 649$. Wersja XL będzie droższa o 100$.

SPECYFIKACJE TECHNICZNE 

Czyli to co miśki lubią najbardziej. Oczywiście jak zawsze w przypadku nowych telefonów z wyższej półki posiadających Androida, bebechy są iście wypchane. W połączeniu z faktem iż to Google samodzielnie produkuje Pixela, tworzy się mieszanka wybuchowa. Wiemy jak wielkie G dba o szczegóły, co mogliśmy zauważyć w przypadku Nexusa (cena oraz ciekawe informacje w odnośniku Wystarczy kliknąć)

  • Procesor  to SNAPDRAGON 821
  • Pamięć RAM 4 GB
  • PAMIĘĆ 32GB
  • SYSTEM ANDROID 7.1 Nougat
  • Akumulator 2770mAh wersja standard 
  • Akumulator 3450 wersja XL

Czołowe smartfony na naszym rynku!

APARAT CZYLI EFEKT WOW! NIESAMOWITA STABILIZACJA

Już wiadomo, że aparat w Pixel zajmuje pierwsze miejsce w rankingach telefonicznych wielu specjalistów fotografii. Uzyskał on bowiem 89 punktów DXO Mobile Mark

Jasność obiektywu to f/2.0. Jest ona większa niż w przypadku iPhone 7 (co w tym przypadku oznacza, że powinna sobie gorzej radzić w ciemnych warunkach, ale tak nie jest).

Google Pixel

Rozdzielczość matrycy tylnej to 12,3 Mpix, przedniej 8 Mpix.

Zamontowano w nim również podwójną diodę LED.

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie stabilizacja obrazu. Podczas prezentacji obraz wydawał się niczym nagrany z gimballa (jest to specjalne urządzenie stabilizujące). Minimalny koszt takiego sprzętu to około 2 tysiące złotych. Istnieją substytuty takie jak flycam/steadicam, które kosztują po 500 zł. Film przedstawiający możliwości tej funkcji poniżej.

Co sądzicie na temat tego telefonu? Hit czy kit? U nas na pewno pojawi się recenzja.

blog comments powered by Disqus
Nowa Konkurencja Dla iPhone'a - Wszystko Co Wiemy o Google Pixel