PODPOWIEDZI:

VideoNews #78 -Samsung Wykupuje Część Apple, Przyszłość Według Google oraz Nowy dron od DJI i GoPro

VideoNews #78 -Samsung Wykupuje Część Apple, Przyszłość Według Google oraz Nowy dron od DJI i GoPro

W dzisiejszym odcinku Videonews poznacie informacje na temat wykupienia ekipy która współpracowała z Apple przez Samsunga, wszystko na temat nowych produktów Google oraz dowiecie się jak prezentują się nowe drony od Dji oraz Gopro. Zapraszamy do czytania oraz oglądania.

SAMSUNG WYKUPUJE CZĘŚĆ APPLE

Gigant z Korei wykupuje ekipę, która zajmowała się tworzeniem Siri. Jest to sztuczna inteligencja która służy nam za asystenta jeżeli korzystamy z produktów Apple. Po co Samsung przejął twórców Siri? Do tej pory nie posiadali oni ekipy zajmującej się stricte sztuczną inteligencją.

Apple Siri w Samsungach...?

Korzystali bowiem z pomocy Google. Przejęcie może doprowadzić do rozwinięcia się połączeń między oddzielnymi sprzętami Samsunga. Ich gama jest znacznie większa niż w przypadku firmy z jabłuszkiem. Sam posiadam telefon Samsunga i niestety sztuczna inteligencja, car mode korzystający z modułów głosowych działa słabo. Jaka jest wasza opinia? Czy Samsung może wykorzystać lepiej ten potencjał niż Apple? Napiszcie w komentarzu.

CO SIĘ DZIAŁO NA KONFERENCJI GOOGLE?

Wielki szum wywołał Google Pixel, który ma predyspozycię do pokonania iPhone 7. W skrócie obecnie posiada najlepszy aparat na rynku. Oprócz tego wspiera sztuczną inteligencję Google oraz ma jacka czym niekoniecznie może pochwalić się konkurencja. Więcej na ten temat w oddzielnym filmie do którego macie link w opisie, karcie oraz w adnotacji. Oprócz tego otrzymaliśmy informację na temat nowych gogli VR. Projekt nazywa się Daydream View.

Obudowa jest z materiału. Wielkie G poinformowało nas iż gogle były tworzone przy współpracy projektantów mody. To prawda. Wyglądają zupełnie inaczej. Różnica w materiale jest widoczna. Ale czym takim się wyróżniają?

CENY iPhone 7 w Polsce

iPhone 7 Plus

Według producenta są lżejsze od konkurencji. Sterowane są również pilotem, który można schować w goglach. Pomoże nam on w poruszaniu się w przestrzeni. Przykładowo będziecie ruszać różdżką w aplikacji Fantastic Beasts, które nawiązuje do nowego filmu pod patronatem J.K. Rawling. Ah. Będzie magicznie. Oprócz tego 60 deweloperów zadeklarowało się do produkcji dedykowanych aplikacji VR. Gogle działają tylko przy współpracy z Pixelem.

INTELIGENTNY ASYSTENT DOMOWY

Google Home będzie współpracował z inteligentnymi urządzeniami w naszym domu. Napędzany jest przez Google Assistant.

Google Home Assistant

A czym w zasadzie jest ten sprzęt? To stylowy głośnik z mikrofonem, który odpowiada na nasze pytania. W taki oto sposób możemy poprosić go o odtworzenie np: "tej nowej piosenki z Zwierzogrodu". Home wyszuka odpowiednie utwory i odtworzy je nam z Playera który wybierzemy np: yotube, spotify, google play etc. Cena to 120$. W sprzedaży będzie od listopada.

NOWE DRONY OD DJI I GO PRO

Dji Mavic to nowy członek rodziny dronów od Dji. Waży niecałe 750g, mieści się w kieszeni i jest składany. Oprócz tego jest w stanie przelecieć aż 13 km na jednym ładowaniu, a potrafi oddalić się od nas nawet o 7 km. Co ciekawe mimo rozmiarów posiada stabilizacyjny gimball oraz nagrywa filmy w full HD i 4k w 30 klatkach na sekundę. Robi wrażenie?


 

Dji Mavic

Cena to ponad 5 tysięcy złotych. Przelicznik cena/jakość jak na razie stoi na wysokim poziomie. Nie dziwi nas fakt ile trzeba zapłacić za takie możliwości. A waszym zdaniem? A co na to konkurencja? Dji w końcu odseparowuje się od montowania kamerek Gopro.

Samo GoPro również staje się samowystarczalne. Ich dron Karma osiąga niesamowite prędkości, które możecie zobaczyć na filmie poniżej. Poza tym posiada wymienialne baterie oraz zdejmowany gimball i oczywiście kamerkę Gopro.

GoPro Karma

Co za tym idzie może również łatwo zmieścić się w plecaku po demontażu. Możemy również zabrać ze sobą gimball i nagrywać stabilne nagrania w ruchu. Hit czy kit? Jakość nagrań jest porównywalna. Wybór zależy od marki oraz od drobnych szczegółów. Wiadomo jednak jak drogie są akcesoria do GoPro. Co wybieracie? Napiszcie w komentarzu.

blog comments powered by Disqus
VideoNews #78 -Samsung Wykupuje Część Apple, Przyszłość Według Google oraz Nowy dron od DJI i GoPro