PODPOWIEDZI:

Przydatne Gadżety dla Fotografa pod Choinkę

Przydatne Gadżety dla Fotografa pod Choinkę

Cześć. Jako, że zbliżają się święta, a pomysłów na prezent pod choinkę nigdy zbyt wiele – chciałbym wam dzisiaj zaproponować parę przydatnych gadżetów dla fotografa. Pominę milczeniem tanie badziewie, jak kubki w kształcie obiektywu i tak dalej i pokażę wam gadżety, które mogą być naprawdę użyteczne. Witam was na kanale videotesty i zapraszam do oglądania.

Grip - Battery Pack

Rozpoczynamy od gadżetów najogólniej dostępnych, wśród których jest największy wybór. Zacznijmy od rzeczy wyjątkowo przydatnej, czyli gripa, zwanego również battery packiem. Możemy dzięki niemu posiadać w aparacie dwa akumulatory na raz, oraz mamy do nich łatwiejszy dostęp. Większość gripów posiada również dodatkowy spust migawki, przez co możemy fotografować pionowo, bez wykrzywiania ręki.

Sprawdź ofertę Grip - Battery Pack ►

Całe urządzenie jest proste i niesamowicie przydatne. Sam takowe posiadam, i jestem niesamowicie z niego zadowolony. Jeżeli chodzi o wybór konkretnego modelu, to przede wszystkim musi być on dostosowany do konkretnego modelu aparatu. Kupić możemy tanią chińszczyznę już za 150 zł, albo modele firmowe za nawet 600 zł. Osobiście posiadam wersję tanią i nie mam za bardzo na co narzekać, więc wybór należy do was.

Plecak National Geographic Medium Backpack NGA5290

Kolejną dosyć przydatną i praktyczną rzeczą jest torba lub plecak przystosowany dla fotografów. Na rynku jest tego zatrzęsienie, więc z przyczyn praktycznych przedstawię wam tylko jedną moją propozycję, a będzie to plecak National Geographic Medium Backpack NGA5290. Jest to stylowy skórzany plecak, w którym poza aparatem i niejednym obiektywem zmieścimy również statyw, laptopa i wiele innych rzeczy. Miejsce na aparat jest w osobnej komorze, do której mamy ułatwiony dostęp.

National Geographic Medium Backpack NGA5290

pasek Lynca LR-02

Jeżeli tobie, lub osobie, której chcesz podarować prezent oprócz funkcjonalności zależy również na stylu, to dobrym prezentem może być porządny pasek do aparatu. Nikt nie lubi pasków dołączanych w pudełkach do aparatów. Nie dość, że brzydkie, to do tego niewygodne. Jedną z moich propozycji może być pasek Lynca LR-02, ale tak jak w poprzednim wypadku jest tego takie zatrzęsienie, że ciężko tu doradzić coś konkretnego.

Aktualna CENA paska Lynca LR-02 ►

Lynca LR-02

Monopod Benro S A38TD

Już nie tyle gadżetem, co narzędziem do pracy jest monopod, a jest to narzędzie bardzo przydatne. Ma częściową funkcjonalność statywu, a jednocześnie 1/3 jego wagi i rozmiarów. Ponownie wybór jest ogromny, ale od siebie zaproponuję monopod firmy Benro, model S A38TD z głowicą filmową. Oferuje udźwig do 2.5 kg, jest solidny i posiada nóżki, na których możemy go postawić.

Benro S A38TD

Adobe Photoshop lub Lightroom

W pracy fotografa również bardzo ważna jest postprodukcja, także na pewno przydatnym prezentem może być pakiet oprogramowania Adobe. Photoshop lub Lightroom.

Pierścienie pośrednie do makrofotografii

Jeżeli adresat twojego prezentu lubi eksperymentować, to dobrym pomysłem mogą być pierścienie pośrednie do makrofotografii. Można dzięki nim, przy małych kosztach uzyskać efekt makro. Nie zastąpi to oczywiście stworzonego do tego obiektywu, ale na początek dobre i to. Nie zaproponuję tu żadnych konkretnych pierścieni, gdyż zakup dostosować trzeba do mocowania w aparacie.

Przejdźmy teraz do mniej mainstreamowych produktów. Zaczniemy nie tyle od gadżetu, co od prawie aparatu. Czemu prawie? Olympus Air A01 to właściwie sama matryca z mocowaniem na system mikro 4/3. Kontrolować możemy ją wyłącznie zdalnie, przy użyciu smartfona. Dzięki swoim małym rozmiarom otwiera to przed nami ogromne pole możliwości i może być niesamowitym prezentem dla osób lubiących niebanalne nowinki technologiczne.

Olympus Air A01

Pokrowiec na obiektywy Matador Lens Base Layer

Dla osób lubiących dbać o bezpieczeństwo swoich obiektywów dobrym prezentem może być pokrowiec na obiektywy Matador Lens Base Layer. Dzięki poduszkom wypełnionym powietrzem gwarantuje on bezpieczeństwo naszemu najukochańszemu szkłu.

Matador Lens Base Layer

Dla wielbicieli smartfonów zaproponować mogę Miops Mobile – urządzenie po którego podpięciu do aparatu, możemy kontrolować wszystkie jego funkcje za pomocą smartfona.

Ranking aparatów fotograficznych

To by były wszystkie gadżety, jakie mam wam do zaproponowania pod świąteczną choinkę. Jeżeli filmik ci się podobał – zostaw łapkę w górę. Jeżeli znasz jakiś przydatny gadżet dla fotografów, o którym nie wspomniałem, to koniecznie się tym podziel w komentarzu, a może pomożesz komuś znaleźć idealny prezent na święta.

blog comments powered by Disqus
Przydatne Gadżety dla Fotografa pod Choinkę