PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Jak Rozbudować Swojego PC bez Użycia Narzędzi? w/ Lenovo ideacentre Y900

Jak Rozbudować Swojego PC bez Użycia Narzędzi? w/ Lenovo ideacentre Y900

W dzisiejszym artykule na VideoTesty.pl opiszemy Wam, jak w bardzo prosty sposób można rozbudować swojego domowego PC bez użycia narzędzi. To wszystko na przykładzie komputera Lenovo ideacentre Y900, którego wyposażono w bardzo ciekawą obudowę. Zapraszamy do lektury.

Wstęp

Zazwyczaj, kiedy zabieramy się do zmiany jakiegoś podzespołów, bierzemy do ręki śrubokręt – w tym przypadku to nie będzie koniecznie. Już podczas naszego testu Ideacentre Y900 opowiadałem Wam co nieco, w jak prosty sposób można użytkować tę obudowę, teraz pokażę, jak wygląda to w praktyce. Zaczynajmy!

Aktualne ceny tego komputera:

Lenovo ideacentre Y900

Dostajemy się do środka obudowy

Aby otworzyć obudowę Y900wystarczy jedynie przesunąć suwak blokady, a następnie wcisnąć przycisk znajdujący się na górze – bok case’a w tym momencie automatycznie odskoczy i umożliwi demontaż. No dobrze, a co dalej? Okazuje się, że nie jest to jedyne bezśrubokrętowe rozwiązanie. W Y900nie potrzebujemy narzędzi do wymiany czy dołożenia niemal wszystkich podzespołów – pamięci RAM, karty graficznej, napędu optycznego czy dysku. Warto też podkreślić bardzo klarowny dostęp do filtrów kurzów, zarówno przedniego, jak i tylnego – co na pewno pozwoli na łatwe i szybkie wyczyszczenie ich, kiedy się zabrudzą.

Lenovo ideacentre Y900

I co dalej?

Jeżeli chcemy zdemontować kartę graficzną, to wystarczy zlokalizować dwa plastikowe zaczepy i je obrócić – dzięki czemu możemy je wyjąć. Następnym krokiem będzie odpięcie szyny przytrzymującej śledzie GPU i… to wszystko! Możemy przystąpić do wymiany naszej grafiki. Wszystkie elementy są równie proste zarówno w montażu, jak i w demontażu. Dla przykładu wentylatory osadzone są na specjalnych antywibracyjnych gumkach, które nie wymagają od nas ingerencji za pomocą jakichkolwiek narzędzi. Jeszcze bardziej banalne są z kolei kieszenie, w których umieszczone są dyski – wystarczy ścisnąć dwa plastikowe elementy i pociągnąć szynę do siebie – dysk zwyczajnie zostanie wysunięty. Wymiana napędu optycznego także nie przysporzy trudności – plastikowy element w tym przypadku należy nacisnąć, a urządzenie umieszczone w zatoce 5,25” zostanie odblokowane.

Podsumowanie

Resumując Lenovo ideacentre Y900 to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają wydajnego i gotowego zestawu PC. Zainstalowano w nim pojemny dysk twardy SSHD 1 TB, supermocną grafikę GTX 980, wydajny procesor i7 6700K, a poprzez jego odblokowany mnożnik i customowe chłodzenie będzie można go z łatwością podkręcić. Na dodatek świetna i prosta w obsłudze obudowa zestawu Y900 pozwala na bezśrubkowy dostęp nie tylko do środka obudowy poprzez specjalny przycisk, ale także na wymianę podzespołów dzięki ciekawym patentom zastosowanym w środku case’a. Nie zapomnijcie o komentarzach pod tym artykułem, zachęcamy także do jego oceny.

Jakie komputery all-in-one są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu komputerów all-in-one z 10/2016. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które komputery all-in-one warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Lenovo Yoga Home 500 Lenovo Yoga Home 500Best of the best!
2Apple IMAC 21,5” (MK142PL/A) Apple IMAC 21,5” (MK142PL/A) Sprawdź sam
3Lenovo C20-00 Lenovo C20-00 Ten ma niezłą cenę!
4Apple IMAC 21,5” (MK452PL/A) Apple IMAC 21,5” (MK452PL/A) Polecany model
5Acer Aspire (AZC-700G-UW61) Acer Aspire (AZC-700G-UW61) Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Komputery All-In-One – 10 Najlepszych Komputerów AIO do TwojegoDomu

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Jak Rozbudować Swojego PC bez Użycia Narzędzi? w/ Lenovo ideacentre Y900