PODPOWIEDZI:

Prezentacja Bezlusterkowca Panasonic Lumix GH5

Prezentacja Bezlusterkowca Panasonic Lumix GH5

4 stycznia firma Panasonic oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy, model bezlusterkowca z serii Lumix GH5, wyposażonego w matrycę o standardzie Mikro Cztery Trzecie. Czy jest to godny następca znanego Lumixa GH4? Zapraszam do prezentacji!

Nowy aparat to hybrydowe urządzenie przeznaczone dla fotografów oraz profesjonalnych twórców filmowych. Cyfrowa matryca LIVE MOS ma większą rozdzielczość w stosunku do modelu GH4, bo aż 20,3 Mpx. Jednocześnie wyeliminowany został filtr dolnoprzepustowy. Obudowa została wykonana ze stopu magnezu i jest odporna nie tylko na kurz czy zachlapania, ale także na mróz do -10 stopni Celsjusza. Ponadto nie ma tu kadrowania obrazu i ogniskowa podczas nagrań wideo jest taka sama jak przy robieniu zdjęć. W aparacie znajdziemy nowy procesor obrazu Venus Engine, który pozwala na lepsze odwzorowanie obrazu. Odczyt sygnału z nowej matrycy zwiększył się 1,7 razy, z kolei procesor obrazu przetwarza sygnały nawet 1,3 razy szybciej. Połączenie tych technologii pozwala uzyskać płynne nagrania wideo w jakości 4K 60 klatek na sekundę, z kolei w rozdzielczości Full HD aż 180 klatek na sekundę.

Zobacz też: Ranking aparatów fotograficznych

Lumix GH5

Lumix GH5 został wyposażony w 5-osiową technologię podwójnej stabilizacji obrazu w korpusie aparatu oraz optycznej obiektywu. Skutecznie ogranicza to rozmazanie obrazu zarówno podczas robienia zdjęć jak i nagrywania filmów, w tym wideo w jakości 4K. Poza wbudowanymi stylami kolorów na potrzeby produkcji filmowej, możemy dokupić w aktualizacji standard V-LogL.

Panasonic Lumix GH5

Szybkość matrycowego napędu autofokusa podczas ostrzenia w trybie robienia zdjęć zwiększono do 480 kl./s – czyli dwukrotnie w stosunku do GH4. Co więcej, Lumix GH5 wykorzystuje ultraszybki autofokus o prędkości 0,05 sekundy. W trybie szybkich tryb zdjęć seryjnych osiąga przy AFS 12 kl./s, a przy AFC 9kl./s. Aby jeszcze bardziej zwiększyć dokładność ostrzenia, autofokus został powiększony z 49 do 225 obszarów. Funkcja Post Focus aparatu Lumix GH5 umożliwia wybranie konkretnego punktu ostrości nawet po zrobieniu zdjęcia. Z kolei funkcja Focus Stacking pozwala na zapisanie wielu zdjęć tej samej klatki z różnymi punktami ostrości i połączenie w jedno zdjęcie o dowolnym rozmyciu. Jest to szczególnie przydatne przy fotografowaniu makro.

Lumix GH5

Nowością jest funkcja Foto 6K, czyli zdjęć seryjnych z prędkością 30kl./s i możliwość zapisania klatki jako odpowiednika około 18-Mpx zdjęcia.

Poprawiony i powiększony został także wizjer którego współczynnik powiększenia wynosi 0,76, a monitor podglądowy o rozdzielczości 1620 tys. punktów ma przekątną 3,2 cala. Aparat został pozbawiony wbudowanej lampy, ale dzięki „gorącej stopce” profesjonaliści mogą podpiąć zewnętrzną lampę błyskową lub światło LED.

Lumix GH5

GH5 wyposażono także w podwójne gniazdo na kartę pamięci SD, kompatybilne z szybkim standardem UHS-II, oraz port HDMI w standardzie A, więc przejściówki będą zbędne.

Producent planuje wprowadzić do aparatu kolejne funkcje przez aktualizacje. W pierwszej kolejności już w kwietniu 2017 roku, będzie możliwość nagrywania wideo w jakości Full HD 4:2:2 / 10 bit. Następnie w drugiej połowie 2017 roku dostępne będzie nagrywanie wideo z zapisem 400 Mbps 4:2:2 / 10 bit All-Intra w rozdzielczości 4K oraz 200 Mpbs All-Intra Full HD. Równocześnie dodana będzie funkcja nagrywania filmów w trybie anamorfotycznym, oraz Hybrid Log Gamma w trybie Photo Style, umożliwiający nagrywanie w popularnym formacie 4K HDR.

Lumix GH5

Cena Lumixa GH5 jest w tej chwili jeszcze nieznana, ale gdy tylko się pojawi, link znajdziecie w opisie tego filmu. Z niecierpliwością czekamy aż ten aparat pojawi się w naszej redakcji i na pewno go dla Was przetestujemy.

Pełna galeria z prezentacji Lumix GH5:

blog comments powered by Disqus
Prezentacja Bezlusterkowca Panasonic Lumix GH5