PODPOWIEDZI:

Jak Kupić Dobry Odtwarzacz MP4? Multimedia w Zasięgu Ręki Dla Ciebie

Jak Kupić Dobry Odtwarzacz MP4? Multimedia w Zasięgu Ręki Dla Ciebie

Odtwarzacz MP4 to już nie tylko przenośny odtwarzacz muzyki, ale także multimediów. Producenci odtwarzaczy MP4 prześcigają się w ofertach dodatkowych możliwości korzystania z takiej rozrywki, jak film, zdjęcia i pliki tekstowe. Niektóre modele mają także użyteczne funkcje, jak na przykład dyktafon lub zegarek. Zobacz, jaki sprzęt będzie odpowiedni dla ciebie.

Odtwarzacz MP4 to urządzenie multimedialne, które przede wszystkim służy do odtwarzania muzyki, jak również innych plików multimedialnych (video, zdjęcia, grafiki, pliki tekstowe, radio FM). Gdyby tylko bowiem ten sprzęt był muzyczny to zdaje się, że wystarczyłoby mieć odtwarzacz MP3.

Odtwarzacz MP4 jest natomiast nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem, które prócz odtwarzania formatów typowo dźwiękowych, jak MP3, WAV, WMA, AAC, PCM czy DSD, służy również do odtwarzania obrazu w następujących standardach: 3GP, AVI, FLV, RM, RMVB, WMV, MP4 – oczywiście w zależności od modelu standardy te są bardzo różne.

Zobacz też: Ranking odtwarzaczy MP4

MULTIMEDIALNE URZĄDZENIE DO KIESZENI

Odtwarzacze MP4 sprawdzają się w sytuacjach, gdy chcesz w przenośnym, niewielkim urządzeniu mieć dostęp do szeroko pojętej rozrywki multimedialnej. Urządzenie to składa się z odtwarzacza MP3 z trwałą pamięcią komputerową (typu flash) oraz wyświetlaczem LCD, dzięki czemu jest możliwe oglądanie video, przeglądanie grafik i zdjęć, a także czytanie e-booków (plików tekstowych w formacie TXT).

Taki zestaw to dobra opcja w podróży, miejskim życiu, gdzie na przykład przemieszczasz się tramwajem, a także po prostu wtedy, gdy chcesz mieć pod ręką to, co lubisz słuchać, oglądać, czy też czytać.

„DOBRY” ODTWARZACZ MP4

Zastanawiając się, jaki model odtwarzacza MP4 kupić, trzeba wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Przede wszystkim to, do czego chcesz wykorzystać sprzęt i jakie parametry są dla ciebie istotne przy jego doborze. Dla jednych będzie to dobra jakość dźwięku, a dla innych wygoda korzystania z innych multimediów, jak np. możliwość przeglądania zdjęć przy jednoczesnym odtwarzaniu muzyki.

„Dobry” odtwarzacz MP4 dla każdego w może być inny, bo przeznaczenie takiego urządzenia dla poszczególnych osób może być nieco zróżnicowana. Poniżej znajduje się kilka modeli skierowana do konkretnej grupy odbiorców, która podpowie ci, jak dopasować sprzęt do własnych potrzeb.

urządzenie multimedialne

ODTWARZACZ MP4 DLA AKTYWNYCH

Jeśli lubisz łączyć aktywność ze słuchaniem muzyki i nie tylko, to z pewnością zaciekawi cię model przygotowany przez markę ART. Model AMP-02 to ciekawe, funkcjonalne urządzenie, które łączy w sobie player audio, video oraz dyktafonu, a także dodatkowe funkcje do pomiaru codziennej aktywności. To znaczy, że na przykład będziesz mógł za pomocą AMP-02 policzyć kroki, zmierzyć pokonany dystans (na przykład podczas joggingu) czy dowiedzieć się, ile spaliłeś kalorii podczas wysiłku fizycznego.

Odtwarzacz MP4 ART AMP-02 to także nowoczesny, oryginalny design w kształcie zegarka z możliwością pomiaru czasu (posiada standardową tarczę zegarową z paskiem na rękę). Zawiera także wbudowany moduł Bluetooth w wersji 2.1+EDR – możesz więc w łatwy sposób podłączyć przenośne słuchawki bez dodatkowych kodów. Kompaktowy odtwarzacz jest przy tym bardzo mały, bo o wymiarach 59x40x13 mm oraz wadze 35 g. Do takich rozmiarów został dopasowany również niewielki wyświetlacz dotykowy – 1,5-calowy. 8GB pamięć wewnętrzną można poszerzyć o dodatkową kartę SD. Odtwarzacz obsługuje wiele formatów dźwiękowych (MP3, WMA, OGG, APE, FLAC, AAC-L oraz WAV), formatów video (AVI i AMV), formatów graficznych (JPG, BMP oraz GIF), a także czytnik e-booków (TXT).

ART_AMP-02

Dla lubiących sport powstał też inny model – firmy Sandisk, czyli Clip Sport 8GB BLUE. Jest to co prawda typowy odtwarzacz MP3, który jednak jest wart uwagi ze względu na dobre brzmienie i słuchawki dedykowane aktywnym. Odsługiwane standardowe formaty to AAC, FLAC, MP3, OGG, WAV i WMA. Posiada drobny 1,44-calowy wyświetlacz LCD.

Sandisk  Clip Sport * GB blue

ODTWARZACZ MP4 DLA CENIĄCYCH PROSTOTĘ

Jeśli lubisz wygodne i proste rozwiązania, to warto przyjrzeć się modelowi odtwarzacza MP4 nastawionego na bezprzewodową funkcję Bluetooth, czyli XX.Y A496BT. Wbudowany Bluetooth 2.1+EDR obsługujeMP3, WMA, FLAC oraz WAV. Dzięki  Bluetooth Special Interest Group został uproszczony i ujednolicony system parowania urządzeń.

A496BT posiada wszystkie standardowe funkcje odtwarzacza multimedialnego, a więc (prócz funkcji Bluetooth) możliwość odczytywania plików audio (MP3, WMA, WAV, APE, FLAC), video (AMV, MJPEG), (foto)graficznych (JPEG, BMP, GIF) i e-booków, a także radio FM, dyktafon czy funkcję nagrywania z radia. Jego czarny, stonowany design jest zawsze na czasie.

XX.Y A496BT

ODTWARZACZ MP4 DLA WYMAGAJĄCYCH

Model odtwarzacza MP4 nieco droższy, którym warto się zainteresować to GoGear Azure SA5AZU08. Jest to urządzenie o pamięci wewnętrznej 8GB. Posiada duży, czytelny aż 2,2-calowy wyświetlacz LCD. Obsługiwane formaty dźwiękowe to MP3, WAV, MWA, FLAC, APE, BMP, PNG, formaty zdjęciowe to JPEG i formaty video WMV. Dodatkowo posiada radio FM oraz funkcje Bluetooth.

Firma Philips wykorzystała w Azure SA5AZU08 innowacyjną technologię FullSound, która nadaje muzyce MP3 lepszą jakość. Dlatego też pomimo skompresowania muzyki do formatu MP3 można uzyskać ładne, naturalne brzmienie. Dla wszystkich wymagających od muzyki nienagannej formy ten model może okazać się niezawodny. Precyzyjne odtwarzanie dźwięków to główna cecha, którą w tym modelu należy pochwalić.

Dodatkowo dobrze zorganizowane przeglądanie folderów, porównywalne do widoku plików w komputerze, sprawia, że korzystanie z urządzenia jest przyjemne i łatwe. Istotną informacją jest też to, że sprzęt dzięki pojemnemu akumulatorze litowo-polimerowym może działać przez 35h podczas słuchania muzyki bądź 6h w przypadku odtwarzania video – to bardzo długi czas, jeśli nie chcesz stale kontrolować poziomu baterii.

GoGear Azure SA5AZU08Jeśli cena GoGear Azure SA5AZU08 jest dla ciebie zbyt wygórowana, Philips swoje innowacyjne rozwiązania proponuje również w modelu GoGear Vibe 4Gb lub 8 Gb.

Podsumowanie

Gdy wybierasz urządzenie multimedialne, najpierw zastanów się z czego korzystasz najczęściej. Jest wiele modeli, które koncentrują się na dobrej jakości muzyki i to jest głównym wyznacznikiem sprzętu. W innym przypadku może to być długi czas pracy, przejrzyste menu, wiele obsługiwanych formatów multimediów, duży wyświetlacz bądź niestandardowe funkcje jak na przykład pomiary aktywności fizycznej. Te kilka specyficznych modeli przedstawia ci główne możliwości, którymi możesz się kierować przy wyborze dobrego odtwarzacza MP4 dostosowanego do twoich potrzeb.

blog comments powered by Disqus
Jak Kupić Dobry Odtwarzacz MP4? Multimedia w Zasięgu Ręki Dla Ciebie