PODPOWIEDZI:

Dobór Optymalnej Pojemności Frytkownicy - Sprawdź Która Będzie Odpowiednia!

Dobór Optymalnej Pojemności Frytkownicy - Sprawdź Która Będzie Odpowiednia!

Przy wyborze frytkownicy kierujemy się jej ceną, marką, wyglądem czy dodatkowymi funkcjami. Bardzo ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu jest pojemność frytkownicy. W głównej mierze to ona decyduje gdzie znajdzie właściwe zastosowanie. W poniższym artykule wyjaśnimy jak dobrać odpowiednią pojemność frytkownicy.

Pojemność misy określa jaką ilość oleju możemy wlać, żeby usmażyć potrawę. Im większa pojemność, tym mniejsze zużycie energii, ponieważ jednorazowo możemy przygotować większą porcję frytek.

Pojemność 1L - 2L

Frytkownice o takich pojemnościach znakomicie nadają się do użytku domowego. To urządzenia o mniejszych rozmiarach, zasilane elektrycznie. Przeważnie posiadają pojedynczy koszyk. Ich moc maksymalna wynosi 2400W, przy czym używając frytkownicy w domu wystarczy 1200W. Dla przykładu frytkownica 1-litrowa zmieści około 400 g frytek. Jest to wystarczająca ilość dla maksymalnie dwóch osób, żeby przygotować po jednej porcji dania. Takie frytkownice idealnie sprawdzą się dla singla czy małżeństw. U rodzin również znajdą zastosowanie, pod warunkiem, że posiłek przygotujemy na raty. Zaletą takich urządzeń jest fakt, że szybko się nagrzewają. Frytkownicę z przeznaczeniem tylko do smażenia frytek, możemy zakupić już za 100 złotych.

Russell Hobbs 20810 2L

Sprawdź przykładowy model frytkownicy o pojemności 1L - 2L:

>>> UNOLD 58615

Pojemność 3L

Frytkownice o takiej pojemności to idealne rozwiązanie dla kilkuosobowej rodziny lub osób, które często przyjmują gości. Mogą posiadać zarówno pojedynczy, jak i podwójny kosz. Przykładowo możemy przygotować 6 porcji frytek, a to wystarczy, żeby rodzina spokojnie zjadła obiad. Często takie urządzenia są wielofunkcyjne, a to oznacza, że można w nich nie tylko smażyć, ale też grillować, opiekać czy piec. Sądzę, że dla wielu osób wybór frytkownicy z tyloma możliwościami będzie miało duże znaczenie.

SEVERIN FR 2431

Sprawdź czołowe modele frytkownic o pojemności 3 litrów:

>>> CLATRONIC FR 3586

>>> PHILIPS AIRFRYER XL HD9240/30

Pojemność powyżej 5L

Frytkownice o takiej pojemności znajdą zastosowanie w lokalach gastronomicznych. Takie urządzenia mają większe gabaryty, stąd zajęły by za dużo miejsca w naszej kuchni w domu. Mogą być zasilane prądem lub gazem. Ich moc wynosi ponad 3200W, a jak wiadomo im większa moc frytkownicy, tym szybciej jest ona gotowa do pracy i może długo pracować. Przeważnie posiadają podwójny kosz, co jest bardzo przydatne podczas smażenia dwóch różnych potraw. Dla przykładu powiem, że w ciągu paru minut można w nich przygotować aż kilogram frytek.

Kalorik FT1005

Podsumowanie

Wybierając najlepszą frytkownicę z rankingu o danej pojemności należy zastanowić się jak często będzie ona używana,  gdzie ma znaleźć zastosowanie, jaką ilość frytek jednorazowo chcemy usmażyć oraz czy oprócz frytek chcemy również przyrządzić inną potrawę. W urządzeniu przecież nie tylko możemy smażyć frytki, ale także przygotować kurczaka, rybę, krążki cebuli, panierowany ser czy plastry cukinii. Duża pojemność pozwoli na przygotowanie sporej ilości frytek, natomiast mniejsze pojemności idealnie sprawdzą się do okazjonalnego użytkowania w domu czy podczas jakiegoś wypadu na przykład na kemping. Dobrym rozwiązaniem jest zakup podwójnej frytkownicy, w której bez problemu usmażymy większą ilość frytek jednocześnie, ale również możemy sobie pozwolić na małą porcję. W zależności od potrzeb, zawsze dwa pojedyncze kosze można zastąpić jednym. Aby proces smażenia przebiegł szybko, warto wybrać misę, która pomieści co najmniej litr oleju.

blog comments powered by Disqus
Dobór Optymalnej Pojemności Frytkownicy - Sprawdź Która Będzie Odpowiednia!