PODPOWIEDZI:

iPhone 7, Galaxy S7, LG K10 2017, Huawei P9, Xiaomi Mi5 - Jak Włożyć Kartę SIM?

iPhone 7, Galaxy S7, LG K10 2017, Huawei P9, Xiaomi Mi5 - Jak Włożyć Kartę SIM?

Włożenie karty SIM do telefonu to z pozoru bardzo prosta czynność, ale czy na pewno? Większość z nas zapewne stwierdzi, że bez najmniejszego problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Dzisiaj przedstawimy krok po kroku, jak prawidłowo zainstalować taką kartę, a to wszystko na przykładzie popularnych modeli telefonów komórkowych.

Na karcie SIM przechowywane są bardzo ważne informacje. Są to między innymi: nasz numer telefonu, zapisane kontakty czy wiadomości. Dzięki tym danym, mamy dostęp do sieci komórkowej. Na początku musimy sprawdzić, czy karta nie jest uszkodzona. Niezależnie od modelu telefonu, przed każdym włożeniem karty SIM, należy wyłączyć telefon.

LG K10 (2017)

LG K10 (2017) robi w ostatnim czasie furorę, dlatego to on będzie pierwszym przykładem, na którym pokażemy jak należy włożyć kartę SIM.

LG K10 (2017)

Jeżeli nasz smartfon jest już wyłączony, możemy przejść do kroku drugiego. Mianowicie widzimy szczelinę naszego telefonu. Teraz należy ją ostrożnie i lekko podważyć, aby nasza obudowa otworzyła się. Robimy to ręcznie, nie wolno używać do tego żadnych narzędzi.

LG K10 (2017)

Przeczytaj i obejrzyj naszą recenzję LG K10 (2017)!

LG K10 (2017)

Nad baterią widzimy slot na kartę SIM. Musimy wyjąć akumulator telefonu i wsunąć kartę do gniazda kart SIM.

LG K10 (2017)

Jeżeli chcemy wyjąć kartę SIM, postępujemy analogicznie. Z tą różnicą, że na końcu wysuwamy kartę z gniazda i umieszczamy swoją pokrywę tylną na swoje miejsce.

LG K10 (2017)

XIAOMI MI 5

XIAOMI MI 5 posłuży nam jako drugi przykład. Tutaj montaż wygląda zupełnie inaczej. Obudowa jest niewymienna, więc tym samym nie da się wyjąć baterii.

XIAOMI MI 5

Do zestawu dołączona jest specjalna część, coś w rodzaju szpilki. Należy włożyć ją do otworu, aby poluzować tackę na kartę SIM, po czym lekko wyciągnąć. Następnym krokiem jest umieszczenie karty na tacce i wsunięcie ją ponownie na swoje miejsce.

XIAOMI MI 5

SAMSUNG GALAXY S7

Zainstalowanie karty SIM w SAMSUNG GALAXY S7 wygląda podobnie jak w poprzednim, przedstawionym modelu.

samsung galaxy s7

Trzymając szpilkę prostopadle do otworu, należy delikatnie włożyć ją do kieszeni karty, aby doszło do poluzowania. Następnie wyjmujemy tackę, umieszczamy na niej naszą kartę (złote styki skierowane w dół). Teraz, gdy karta trzyma się stabilnie, możemy włożyć kieszeń do gniazda. Ważne, aby nie była ona mokra, gdyż grozi to uszkodzeniem.

samsung galaxy s7

HUAWEI P9

Ten smartfon posiada gniazdo karty w lewym górnym rogu. W HUAWEI P9 możliwe jest umieszczenie dwóch kart nano-SIM. W zestawie dołączono przyrząd do wysuwania karty.

Huawei P9Gdy nasz telefon jest wyłączony, należy włożyć szpilkę do otworu i wyjąć uchwyt. Tam dociskamy kartę i jeżeli jest odpowiednio położona, wsuwamy ponownie kieszeń.

Huawei P9

iPHONE 7

WiPhone 7wystarczy włożyć końcówkę szpilki do otworu, aby dostać się do kieszeni. Tam umieszczamy kartę i wsuwamy ponownie tackę. Działamy na tych samych zasadach, jak w poprzednim przedstawionym modelu.

iphone 7

Należy używać tylko kieszeni, która została dołączona w komplecie z telefonem. Z innego modelu nie będzie pasowała.

iPhone 7

PODSUMOWANIE

Jeżeli działamy zgodnie z instrukcją, to włożenie karty SIM nie powinno sprawić nam trudności. Zarówno smartfony z niewymienną obudową, jak i te z otwieraną klapką, nie wymagają od nas wiele wysiłku, aby karta znalazła się we właściwym miejscu. Należy jednak przestrzegać powyższych zasad, aby nie doszło do ewentualnych uszkodzeń.

blog comments powered by Disqus
iPhone 7, Galaxy S7, LG K10 2017, Huawei P9, Xiaomi Mi5 - Jak Włożyć Kartę SIM?