PODPOWIEDZI:

Wirusy na Apple Istnieją? Jak je Usunąć?

Wirusy na Apple Istnieją? Jak je Usunąć?

Ok 70% użytkowników urządzeń przenośnych korzysta z systemu Android. To pod niego tworzone są wirusy, ponieważ dla hakerów jest to bardziej opłacalne. Nie oznacza to, że systemy jabłuszkowe, nie są zagrożone. Na ten temat dowiesz się więcej w tym artykule.

Na maca nie ma antywirusa?

Odkąd Apple wprowadziło Snow Leopard, systemy Macbook'ówposiadają wbudowany "antywirus" XProtector. Zabezpiecza on nasze komputery przed niechcianym, szkodliwym oprogramowaniem. Samo Apple, twierdzi, że na ich systemy nie ma wirusów, a tylko niektóre aplikacje mogą wyrządzić efekty uboczne, które można usunąć za pomocą tej aplikacji. Jednak, jeżeli są one szkodliwe, to nie są one dopuszczane do obiegu w oficjalnym sklepie.

Sprawdź aktualne CENY iPhone-ów >>>

Systemy jabłuszek są szczelnie zamknięte. W taki sposób, że jeżeli jakaś aplikacja nie zgadza się z wartościami giganta stworzonego przez Jobsa, to nie zostanie ona wpuszczona w obieg. Tak było w przypadku kilkunastu antywirusów. W 2015 roku VirusBarier od Intego, został zdjęty z Appstore'a. Służył on do przeszukiwania poczty w celu odnalezienia szkodliwego oprogramowania. Nie koniecznie na urządzenia z jabłuszkiem. Jeżeli Apple mówi, że nie ma wirusów to ich nie ma prawda? Po co nam taka aplikacja?

jak usunac wirusa iphone czy mam wirusa iphone xprotector

A jednak do czegoś się przyda...

W ich sklepie pojawiła się jednak luka. Program Find and Call nie został odpowiednio przeskanowany. Spełniał wszystkie warunki, a mimo to znajdował się w nim Trojan. Po otwarciu aplikacji przestępcy gromadzili na swoich serwerach twoje informacje dotyczące: kontaktów, lokalizacji oraz adresów e-mail. Na szczęście luka została szybko załatana. Sytuacja ta miała miejsce w 2012 roku.

antywirus iphone jak zainstalowac VirusBarrier

nie przejmuj się systemem. gorzej z aplikacjami

Mimo, że twój system nie jest zagrożony, to na niebezpieczeństwo wystawiają się aplikacje zainstalowane na twoim Iphone'ie i Macu. Przeglądając Facebooka, lub internet możesz pobrać do pamięci przeglądarki niechcianą wtyczkę lub pamięć, która będzie Ci uwierała. Wirus Unicode of Death potrafił wyłączyć telefon oraz usunąć nasze wiadomości.

▼ ZOBACZ Aktualne CENY czołowych Smartfonów ▼

Zamiast nich, wyświetlane były arabskie i hebrajskie znaki. Niebezpieczne oprogramowanie mogliśmy pobrać na Iphone'a przez przeczytanie dziwnej wiadomości w skrzynce odbiorczej. Twój system nie musi być zarażony, ale warto sprawdzić poszczególne aplikacje, które mogą powodować szkody.

Jak usunąć wirusy?

Najgorzej mają osoby, które użyły jailbreak'u na swoim urządzeniu, ponieważ pozwoliły na używanie zewnętrznych, nieautoryzowanych aplikacji. Nadzieja jednak umiera ostatnia. Wciąż istnieje sposób na usunięcie wirusów. Przedstawiam wam kilka kroków, które możecie wykonać( dokładny pokaz na wideo na naszym kanale):

  • Idź do ustawień->Safari->Wyczyść historię i dane
  • Zresetuj telefon
  • Zresetuj ustawienia systemu i zbackupuj telefon przez iCloud. Jeżeli problem nadal się pojawia, backapuj do poprzedniej wersji( musisz być podłączony do wi-fi)

blog comments powered by Disqus
Wirusy na Apple Istnieją? Jak je Usunąć?