PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Sniper Ghost Warrior 3 - To Będzie Hit czy Kit? Testujemy Przedpremierowo!

Sniper Ghost Warrior 3 - To Będzie Hit czy Kit? Testujemy Przedpremierowo!

Kolejna część z serii Sniper Ghost Warrior, polskiego producenta CI GAMES. Tym razem wcielimy się w amerykańskiego snajpera, który odbywa misję specjalną w Gruzji. Jego głównym celem jest odnalezienie zaginionego brata, który został porwany przez terrorystów. Gra daje nam kilka różnych sposobów przejścia misji. Skradając się, ale również w stylu "RAMBO". Twórców przy produkcji gry wspierał snajper z GROM'u. Mieliśmy okazję ją przetestować przedpremierowo. Co poszło dobrze, a co nie tak?

OTWARTY ŚWIAT

W nowym Sniper: Ghost Warrior 3 odwiedzamy tereny Gruzji. Mapa jest ogromna oraz podzielona na trzy oddzielne segmenty. Jest to pierwsza część z tej serii, w którejmożemy poruszać się swobodnie, ale na szczęście CI GAMES ma już doświadczenie z sandboxami, ponieważ to oni stworzyli RPGLords of The Fallen, które zostało bardzo dobrze przyjęte na polskim, ale i światowym rynku. Nie zaznamy tu nudy, ponieważ co krok znajdziemy jakieś aktywności. Jedziesz samochodem by przejść główną misję, ale droga się dłuży? Nie martw się. Po drodze na pewno zaatakują cię terroryści. Mówiąc już o głównych misjach to te przyjmujemy z laptopa, który znajduje się w kryjówce Snajpera. W tym samym miejscu możemy również ulepszać swój sprzęt. Crafting jest prosty i przyjemny a także realistyczny, co potwierdza snajper z GROMu z którym przeprowadziłem wywiad (po przeczytaniu materiału zapraszam do obejrzenia rozmowy).

sniper ghost warrior 3 recenzja

W grze dostępna jest również wspinaczka, lecz tylko w oskryptowanych miejscach. Ogromną zaletą jest też rozbudowanie tego świata i dopracowanie szczegółów. Podsłuchując naszych wrogów możemy usłyszeć ich rozmowy, ale te są zróżnicowane. Najbardziej "rozbroił" mnie tekst w którym dwóch żołnierzy rozmawia o kobietach:

-Ej. A gdybyś miał być z jakąś kobietą, dowolną na świecie. To z jaką?

-Z Angelą Merkel.

Zwiedzając tereny Gruzji, spotkamy też dziką  oraz oswojoną zwierzynę np: wilki, jelenie lub krowy. Zabijając je zdobywamy potrzebne materiały do ulepszenia swojego ekwipunku.

Nie wszystko jednak jest różami usłane. Podróżując po całym świecie, spotkamy MASĘ gliczy (błędów). Autorzy zapewniają jednak, że większość zostanie zniwelowana w aktualizacji wraz z premierą gry. W tym samym czasie, gracze będą mogli pobrać tryb multiplayer, który nie jest dostępny na płycie.

jak się strzela?

Ten element gry został najlepiej rozwinięty. Jak na grę z tytułowym snajperem przystało, przymierzając się do strzału musimy wziąć pod uwagę czynniki takie jak: odległość, wiatr, wysokość, opadanie pocisku i wiele więcej. Właśnie ten element dał najwięcej radochy. Grając w trybie normalnym, gra wesprze nas systemem wspomagającym strzał(pokazuje, gdzie trafi kula). Zwiększając jednak poziom trudności nie doznamy tego komfortu.

sniper ghost warrior 3 snajperka poradnik jak przejsc
Samo przygotowanie się do misji jest równie ciekawe. Możemy zbadać teren przy pomocy drona. Zabawek snajperskich jest sporo, jednakże ten element przykuwa najbardziej uwagę, szczególnie, że to do niego mieliśmy największy dostęp w trakcie testów. Działa sprawnie i nie mam do niego zarzutów. Nie zawiesza się, nie wpada w niewidzialne ściany. Widać, że ten element był bardzo ważny dla producentów. 

sniper ghost warrior 3 recenzja cena promocja zestaw kolekcjonerski dron

jesteś swoim własnym wrogiem

Poziom trudności jest na prawdę wysoki. Nawet nasz najmniejszy ruch może zostać wyśledzony przez wroga. Sztuczna inteligencja działa sprawnie. Jeżeli nas zauważą, jesteśmy skazani na ostrzelani przez moździerz, lub zrobienie z nas szwajcarskiego sera. W systemie skradania uwzględnione jest nawet chowanie się w krzakach. Systemu chowania się za przeszkodami samego w sobie gra nie posiada, jednakże wykorzystanie środowiska rekompensuje braki

podsumowując

Gra ma ogromny potencjał.  Jedyne problemy może sprawiać duża ilość gliczy, ale autorzy mają jeszcze miesiąc na przygotowanie łatki, która wszystko naprawi.W sprzedaży dostępna będzie od 25 kwietnia 2017 roku

blog comments powered by Disqus
Sniper Ghost Warrior 3 - To Będzie Hit czy Kit? Testujemy Przedpremierowo!