PODPOWIEDZI:

Snajper GROMu o Strzelankach. Czy są Realistyczne?-WYWIAD

Snajper GROMu o Strzelankach. Czy są Realistyczne?-WYWIAD

Praca w Polskich Siłach Specjalnych to ogromne wyzwanie. By dołączyć do grupy komandosów, potrzeba ogromnego doświadczenia, precyzji, cierpliwości oraz determinacji. Twórcy gier często mówią nam, że jesteśmy w stanie poczuć się jak prawdziwy żołnierz w ich produkcjach. Jak powstają strzelanki oraz czy są realistyczne? Tego dowiesz się oglądając nasz film.

Jak powstają gry

Nasz rozmówca to emerytowany snajper GROMu, który spędził 26 lat na służbie. Chce jednak pozostać anonimowy, więc nie udostępniamy jego danych. Zdobył ogromne doświadczenie, którego raczej deweloperzy nie posiadają. Sami jednak tworzą animacje i bazują na wiedzy specjalistycznej np: z fizyki, czy z balistyki. Jeżeli czegoś niewiedzą kierują pytania do specjalisty. Jednym z takich problemów, było zdobycie wiedzy na temat czasu przygotowania do misji. To w rzeczywistości trwa kilka godzin, a w grze nawet kilka sekund.  Twórcy Sniper Ghost Warrior 3 twierdzą, że wyciągnęli esencję pracy snajpera, skracając niektóre procesy.

sniper ghost warrior 3 cena recenzja wywiad sniper

PORÓWNANIE RZECZYWISTOŚCI WIRTUALNEJ DO PRAWDZIWEJ

Jak już wcześniej wspomniałem nasz rozmówca zwrócił uwagę na czas. To co jest najbardziej podobne to jednak bronie i akcesoria, którymi posługują się snajperzy np: w grze Sniper Ghost Warrior 3.  Większość "spluw" odwzorowana jest w stosunku 1:1. To co mnie zdziwiło była odpowiedź o systemach wspomagających strzał. W strzelankach, często mamy do czynienia z asystentem, który pomoże nam wycelować perfekcyjnie w głowę. W rzeczywistości również pojawiają się tego typu systemy. Są one wyposażone w komputery, które obliczają trajektorię lotu pocisku.

blog comments powered by Disqus
Snajper GROMu o Strzelankach. Czy są Realistyczne?-WYWIAD