PODPOWIEDZI:

Zakazane Miejsca Przez Google Maps. Czego Nie Możesz Zobaczyć?

Zakazane Miejsca Przez Google Maps. Czego Nie Możesz Zobaczyć?

Znajdujemy się w takich czasach, gdy odwiedzenie oddalonych o kilka tysięcy kilometrów miejsc jest możliwe, jednocześnie nie ruszając się z domu. Pozwala nam na to Google Street View oraz Google Earth. Można stwierdzić, że nie mamy ograniczeń. Czy aby na pewno?

państwo widmo-korea północna

Jeszcze kilka lat temu, zwiedzenie Korei Północnej było niemożliwe. Na google earth widzieliśmy tylko rozmazany obraz i ewentualnie pasma górskie. Dziś na szczęście sytuacja się zmieniła i wirtualnie możemy zwiedzić te komunistyczne państwo, jednakże tylko z lotu ptaka. Google street view jest nieudostępnione z jasnych przyczyn. Zachód nie ma wstępu do Korei Północnej. Dane, które otrzymamy z lotu ptaka są jednak wystarczające. Wiedzieliście, że w Korei Północnej jest Metro? Możemy zwiedzić chociażby Pyongyang czyli stolicę "państwa widmo" o którym mowa.

pyongyang pjongjang mapa google

wojskowe lotnisko volkel w holandii

Jeszcze w tym roku ten teren na mapach google był rozmazaną mozaijką. Na szczęście teren jest już dostępny do sprawdzenia z lotu ptaka. Czemu tak było? Prawdopodobnie w czasach zimnej wojny rząd Stanów Zjednoczonych przechowywał tam 22 głowice nuklearne.

baza wojskowa w roses

Przenieśmy się teraz z zmiennej klimatycznie, jak kobieta przed okresem, Polski do ciepłej i słonecznej Hiszpani. W okolicach miejscowości Roses znajduje się baza wojskowa. Czy tylko mi kolory tu nie pasują? Prawdopodobnie kilka lat temu był to lotniskowiec dla Amerykańskich ostrzegawczych i kontrolnych samolotów.

roses hidden base ukryta baza wojskowa google maps

dziura w syberii

Na naszej planecie następują gwałtowne zmiany klimatyczne. Na Syberii znajdują się ogromne złoża gazu ziemnego. To one mogą być powodem powstawania kraterów, głębokich nawet na 80m. Niektóre z nich stają się jednak przedmiotem przemysłowym. Jedna z nich jest całkowicie zakryta przez google maps. Nie wiemy jednak dlaczego.

w połowie ukryta wyspa

Muruoa to atoll, który należy do Francuzów. Nic na tej wyspie się nie znajduje oprócz piasku, porostów, paru drzewek i wody. Po co komu takie miejsce? Być może jest strategicznym punktem militarnym? Tego nie wiemy, wiemy natomiast że połowa tej wyspy jest zamazana. Jedna część obrazu jest ostra jak żyletka, a druga rozmyta jak farby na płótnie. Żyją tam też ludzie, oraz znajduje się kilka pasów lotniskowych.

atol muruoa hidden ukryty google maps zakryte miejsca

agencja mienia wojskowego w warszawie

Z pozoru nie ma tu nic dziwnego. Przyjrzyjcie się jednak kolorom. Są znacznie zimniejsze w porównaniu do innych w okolicy. Znaczącą różnicę dostrzeżemy również po włączeniu obrazu 3D. Wszystko w około ma swoje kształty, a teren agencji i przy okazji Politechniki jest płaski.

warsaw warszawa hidden place ukryte miejsce google maps mapy teorie spiskowe

granica usa z meksykiem

Jak myślicie? Dlaczego granica USA z Meksykiem jest rozmazana? Bardzo możliwe jest to, że uniemożliwia to odnalezienie wież strażniczych oraz łatwych przejść dla emigrantów, którzy planują spełnić nowy American Dream.

blog comments powered by Disqus
Zakazane Miejsca Przez Google Maps. Czego Nie Możesz Zobaczyć?