PODPOWIEDZI:

Piekarnik Zabudowany Pod Blatem, w Kolumnie Czy na Ścianie? Który Wybrać?

Piekarnik Zabudowany Pod Blatem, w Kolumnie Czy na Ścianie? Który Wybrać?

Inwestycja w piekarnik to ważna sprawa dla każdej gospodyni domowej. Kupując ten sprzęt zwracamy uwagę przede wszystkim na jego funkcje i wydajność. Problem jednak zaczyna się w momencie, gdy widzimy do wyboru piekarniki do zabudowy pod blatem, w kolumnie i na ścianie. Wówczas nie wiemy, który z nich okaże się najlepszy. W dzisiejszym artykule przedstawiamy wady i zalety każdego z nich!

Kuchnia to miejsce, w którym możemy ponieść się kulinarnym fantazjom i przyrządzić dla swoich bliskich pyszne potrawy. Z pomocą przychodzi oczywiście piekarnik, lecz gdzie najlepiej go umiejscowić? Poniżej znajdziecie wskazówki.

PIEKARNIK ZABUDOWANY POD BLATEM

Piekarnik zamontowany pod blatem to najpopularniejszy sposób. Zazwyczaj nad blatem umieszcza się płytę grzewczą, a nad nią okap kuchenny. Lokalizacja sprzętu w tym miejscu pozwoli połączyć strefę gotowania i pieczenia, bez konieczności przechodzenia na drugi koniec kuchni. Przy niewielkim metrażu, gdzie znajdują się meble przy ścianie, jest to najlepszy i najprostszy pomysł. Posiadacze dużego pomieszczenia mogą natomiast wybrać układ wyspowy. Umieszczenie piekarnika w tym miejscu jest niestety mało komfortowe. Musimy stale schylać się, aby zobaczyć, czy nasza potrawa jest już gotowa. Szczególnie nie wygodne będzie wkładanie czy wyjmowanie ciężkich naczyń. Urządzenie znajduje się stosunkowo nisko, dlatego jest to dosyć niebezpieczne przy dzieciach, które mogą się poparzyć. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele modeli, które charakteryzują się szeregiem tego typu zabezpieczeń, a ich cena wcale nie jest wygórowana. Takim przykładem jest Bosch HBN231E2.

piekarnik zabudowany pod blatem

PIEKARNIK ZABUDOWANY W KOLUMNIE

Wmontowanie piekarnika w szafki kuchenne to kolejna forma zabudowy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy się schylać i z łatwością wyjmiemy upieczone danie. Wystarczy rzucić okiem i widzimy postęp pieczenia. Umiejscowienie piekarnika w słupku zapewni nam komfort, bezpieczeństwo i wygodę. Nad urządzeniem możemy dodatkowo umieścić na przykład kuchenkę mikrofalową lub ekspres do kawy, mamy tutaj swobodę wyboru. Nie musi to być sprzęt AGD, ale także szuflady czy szafki. Przy ustaleniu wysokości, która będzie nam odpowiadała, śmiało możemy wybrać piekarnik z systemem otwierania drzwi z boku. Pozostaje kwestia blatu. W przypadku, gdy nie jest on wystarczająco szeroki, należałoby jeszcze przemyśleć kwestię zabudowy w słupku, czy kosztem blatu warto to wybrać.

Piekarnik zabudowany w kolumnie

PIEKARNIK ZABUDOWANY NA ŚCIANIE

Montaż piekarnika w ścianie to dosyć oryginalny pomysł, który sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnej kuchni. Zagwarantuje nam oszczędność miejsca, a więc również w małych pomieszczeniach jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jeżeli tylko mamy kawałek wolnej ściany, jest to świetna alternatywa, a przy okazji nasz sprzęt będzie się ciekawie prezentował i rzucał w oczy. Nie musimy się schylać, więc możemy cieszyć się komfortem użytkowania. Zawieszenie na ścianie umożliwi wybór piekarnika z tak zwaną windą, która opuści spód urządzenia wraz z jedzeniem. Należy jednak zasięgnąć porady fachowca, który doradzi czy jest to możliwe do wykonania w naszej kuchni.

piekarnik zabudowany na ścianie

PODSUMOWANIE

Przy zakupie najlepszego piekarnika do zabudowy, w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć odpowiednie miejsce w naszej kuchni. Przede wszystkim warto postawić na bezpieczeństwo i wygodę. Klasycznym sposobem jest zabudowa pod blatem. W tym przypadku niestety komfort użytkowania jest niższy. Piekarnik w zabudowie słupkowej zapewnia łatwy dostęp i wygodną kontrolę dań, więc jest to dobre rozwiązanie dla osób starszych oraz tych, które często korzystają z piekarnika. Montaż na ścianie sprawdzi się z kolei w małych kuchniach i podobnie jak w poprzednim przypadku, zapewni komfort.

blog comments powered by Disqus
Piekarnik Zabudowany Pod Blatem, w Kolumnie Czy na Ścianie? Który Wybrać?