PODPOWIEDZI:

Plus Kontra Reszta Świata - Czy Plush Zdeklasuje Konkurencję?

Plus Kontra Reszta Świata - Czy Plush Zdeklasuje Konkurencję?

Ofert typu prepaid i abonenckich w sieci znajdziemy bez liku. Każda firma oferuje coś z goła innego, ale gdy przyjdzie nam przyjrzeć się nieco bliżej przedstawianej ofercie, wówczas okazuje się, jakoby oferty były bliźniaczo podobne. Brakuje czegoś bardziej wyrazistego i wręcz deklasującego całą resztę konkurencji. Otóż, Plus ze swoim Plushem ma szansę to przełamać w bardzo intrygujący sposób...

SŁOWEM WSTĘPU

Sieć zwana potocznie internetem wręcz "kipi" od przeróżnych ofert abonenckich i nie tylko. Zdawać by się mogło, że każda potrafi zaoferować nam coś na swój sposób oryginalnego, ale przyglądając się nieco bliżej sprawie... okazuje się, że oferty są niemalże powielane, a różnią się jedynie prawie niezauważalnymi szczególikami. Przodującymi firmami w tego typu "zagrywkach" jest Orange, Play, T-Mobile, no i... Plus. Na szczęście, ten ostatni planuje wyłamać się z tego jakże już nudnego grona i przedstawić coś znacznie bardziej świeżego!

porównanie oferty Plush

Może zabrzmieć to dość górnolotnie, ale bądź co bądź, Plus jest ostatnią firmą tego typu z polskim kapitałem. Czy to oznacza, że należy przymknąć oczy i brać cokolwiek z ich oferty lub co gorsza, całkowicie olać firmę? Nie. Należy sprawie przyjrzeć się subiektywnym okiem i mieć niejako nadzieję, że... polska firma zatrzęsie rynkiem! ;) Dzisiaj mam zaszczyt pokrótce przedstawić Wam ofertę Plusha na kartę i abonament, którą porównamy sobie do tego, co oferuje konkurencja. By Was jednak nie zanudzić "toną" tekstu i nieprzyjemnego bełkotu, postaram się ograniczyć do konkretów.

PREPAID - ciesz się wolnością...

Nowy Plush na kartę

Czego najbardziej pragną młodzi ludzie? Wolności i braku ograniczeń? Z pewnością są to najczęściej wybierane przez nich wartości, dlatego Plus wraz ze swoim Plushowym miśkiem... ma ofertę, która bez wątpienia może zagrozić najbliższej konkurencji! Zanim jednak Plus obrośnie w przysłowiowe piórka od tego przechwalania, przyjrzyjmy się naszym jakże surowym okiem owej ofercie.

plush rządzi

Co takiego jest nam w stanie zaoferować Plush na kartę? Pytanie brzmi, z czego najczęściej korzystają młodzi ludzie? Otóż, wg najświeższych danych, młodzi nie dzwonią zbyt często, a najczęstszym sposobem komunikowania się wśród młodych są sms-y oraz media społecznościowe. Prosty rachunek jest taki, że najważniejszymi parametrami danej oferty są: spora garść darmowych sms-ów oraz sporej wagi danych!

plush nie ma sobie równych

Co na to Plus? W swej niebanalnej ofercie Plush na Kartę oferuje nam przede wszystkim nielimitowany dostęp do sieci społecznościowych takich jak: Messenger, Instagram oraz WhatsApp. Nie bez kozery zostały wybrane właśnie te social media, gdyż są to najczęściej "oblegane" przez młodzież miejsca w internetowym świecie! Mówiłem już o Facebooku? Czy to wszystko? Nie.

kto dogoni plusha

Dla nieco bardziej lojalnych klientów, Plus przygotował ekstra pakiety danych, które mogą "ważyć" nawet 50 GB! Bowiem, za każdym doładowaniem (regularnie co miesiąc) otrzymujemy coraz to więcej gigabajtów pakietu internetowego, co z pewnością pomoże w wyborze tej oferty, a nie innej. Czy jest coś, czym Plush na Kartę nas zaskoczy? Ależ proszę bardzo!

Plush internetem stoi...

Zmiana statusu na Facebooku, zdjęcie na Instagram, przesłanie wiadomości znajomym na Messengerze to... najczęściej wykonywane czynności młodych ludzi, których dokonują przy pomocy swoich smartfonów. Co się z tym wiąże? Rzecz jasna stale kurczący się pakiet danych! Co na to Plush?

czy konkurencja ma lepszą ofertę od plusha

Dostęp do FB za darmo? Proszę bardzo! Darmowy dostęp do Instagrama? Ależ proszę! Messenger? Nie inaczej, że za darmo! To wszystko dostępne jest jedynie w najwyższym pakiecie usług, a mówiąc bardziej przejrzyście - gdy regularnie co miesiąc będziemy "dokarmiać" nasze konto kolejnymi 25 zł doładowaniami. Co za to otrzymamy? Niemało, bowiem w grę wchodzi 10 GB pakiet internetowy oraz darmowe rozmowy i sms-y do wszystkich sieci!

jaka oferta jest najlepsza w plushu

Czyli gdy będziemy doładowywać jedynie za "dychę" to nie otrzymamy nic?! Otóż, nie! Za każdym takowym doładowaniem otrzymamy m.in. 1 GB pakietu internetowego, darmowe sms-y i mms-y oraz nielimitowany dostęp do Facebooka! Cóż... mała rzecz, a cieszy! Co więcej, każda osoba przenosząca numer do Plusha, otrzyma 50% rabat na dowolnie wybrany przez siebie pakiet.

prezentacja oferty plusha

Jak bardzo by się na ten temat nie rozwodzić, tak nie można zbyt wiele...złego powiedzieć odnośnie tegoż jakże ciekawego profitu? Co? Social Media za darmo i czy w takim przypadku można coś złego powiedzieć? Przyznajcie otwarcie, że niezwykle ciężko jest się do czegokolwiek przyczepić. Osobiście optowałbym za delikatnym zwiększeniem pakietów danych, gdyż YTB "zżera" spore dawki pakietu, a sam pakiet YouTube może nie wystarczyć.

ABONAMENT - to wcale nie cyrograf...

Nie każdy z nas chce koniecznie wiązać się na lata umową, która nierzadko ciąży nam niczym kula u nogi skazańca! Plus w swojej ofercie Plusha ma jednak pewien autorski sposób na ostateczne rozwiązanie tejże kwestii! Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to nic wyjątkowego, ale... spójrzcie sami!

porównanie oferty Plush

Nowy Plush ABO

No i jak? Nie taki diabeł straszny jak go malują, czyż nie? Abonament w głównej mierze kojarzy się raczej niezbyt dobrze, a w szczególności tym nieco młodszym. Zwykle podpisujemy umowę na okres dwóch lat (w szczególnych przypadkach na krótszy okres) i zerwanie jej może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Czy Plush jest w stanie przekreślić te wszystkie obawy? Może nie w stu procentach, ale... w pewnym stopniu tak!

plush najlepszy na rynku

Na początek przyjdzie nam wybrać jedną z dwóch opcji: umowa na czas określony lub też nie. Już z oddali wyczuwam głosy: "Umowa i to na czas nieokreślony? To już lepiej mieć dziecko, bo karmić trzeba przez nieokreślony czas, ale chociaż 500+ jest!" Jak na to by odpowiedział Plus... a konkretnie Plush? Otrzymacie spore ilości pakietów danych liczonych w dziesiątkach gigabajtów!

po 3 m-cach otrzymamy dodatkowo 2 GB

po 6 m-cach otrzymamy dodatkowo 4 GB

po 12 m-cach otrzymamy dodatkowo 6 GB

po 24 m-cach otrzymamy dodatkowo 10 GB

Chcecie jeszcze więcej? Internetu Wam nie zabraknie, gdyż przy abonamencie w cenie:

10 złotych - 1 GB pakiet plus darmowe SMS/MMS

20 złotych - 3 GB pakiet plus darmowe SMS/MMS

25 złotych - 10 GB pakiet plus darmowe MIN/SMS/MMS

Jak już wspominałem w przypadku oferty na kartę, Plus mógłby być ciut bardziej szczodry, ale na szczęście w tym przypadku mamy dodatkowe dane za staż... szkoda tylko, że ogranicza się on jedynie do oferty na czas nieokreślony. Czy nie dałoby się stworzyć coś podobnego w przypadku umów na dwa lata? Plusie, co ty na to?

konkurencja jednak lepsza od plusha

Nie zapomnijmy również o ciekawej ofercie dla par... a raczej duetów! Bowiem, kupując dwa dowolne Plush ABO za całe 25 złotych, można podzielić równo na dwie osoby po 20 złotych na łebka! Daje nam 10 złotych oszczędności, które... możemy zainkasować w dowolny sposób. Niby niewiele, ale to zawsze jest plus.

TŁO KONKURENCJI - Cień rzucany na Plusha...

ABONAMENT

Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że konkurencja nigdy nie śpi i stale polepsza swoje oferty o kolejne mniej lub bardziej interesujące nas elementy. Zatem, czy w obliczu gąszczu różnorakich ofert omawiany dzisiaj Plush ma szansę bytu? Obawiam się, że... ma nie lada orzech do zgryzienia, ale nie wszystko na raz! Zapewne, zapytacie mnie dlaczego akurat wybraliśmy do porównania ofertę NJU MOBILE i VIRGIN MOBILE? Dlaczego nie np. Orange, Play czy T-Mobile? Powodów jest wiele, ale najważniejszym jest... świeżość i przystępność (dla młodego człowieka) ofert!

nju deklasuje plusha

Cała trójka jest dość niedawno na rynku w porównaniu do największych rekinów tego biznesu (choć mają z nimi niemałe powiązania), ale cechuje ją to, co młodzi, aktywni ludzie oczekują - wolność w podejmowaniu szybkich decyzji, brak (koniecznych) zobowiązań etc. Nim jednak zaczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat słuszności bytu abonamentu w Plushu, wpierw rzućmy okiem na prostą tabelkę przedstawiającą najbliższe Plushowi ABO oferty sieciowych oponentów:

PLUSHNJU MOBILEVIRGIN MOBILE
KOSZT MIESIĘCZNY25 zł29 zł29 zł
DARMOWE MINUTYnie limitowanenie limitowanenie limitowane
DARMOWE SMS-ynie limitowanenie limitowanenie limitowane
PAKIET DANYCH15 GB10 GB8 GB
DARMOWE SOCIAL MEDIAFacebook, Messenger, Instagram, WhatsAppbrakbrak
ZERWANIE UMOWY B.K.tylko Duet w Plush ABOtaktak
RABAT W DUECIEtylko Plus ABO 25 zł/msc.NJU z Rachunkiem za 19 zł na głowębrak
MOŻLIWOŚĆ ZMIANY OFERTY W TRAKCIE UMOWYtaktaktak
DODATKOWY PROFITdodatkowe pakiety za stażdodatkowy numer za 9 zł mieś.

rabat za e-fakturę (5 zł)
rabat za zgody marketing. (5 zł)

OKRES UMOWY24 mies.24 mies.24 mies.

Jak widzimy, każda z ofert ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Nie mniej jednak, najbardziej przed szereg wybija się Plush, który definitywnie wygrywa sporym pakietem danych, który dodatkowo zwiększymy za lojalność (miesiące korzystania z usług) w stosunku do firmy. Dla porównania, NJU MOBILE ma nieco mniejszy podstawowy pakiet danych, ale za to zarejestrujemy dodatkowy numer w cenie 9 złotych za miesiąc!

nie taka dziewica

Dla duetów jest to niezwykle duży plus, dzięki któremu można zaoszczędzić kilka złotych. Plus ze swoim Plushem delikatnie przegrywa w tym starciu, ponieważ w duecie sumarycznie wychodzi jedynie 10 złotych mniej, zaś w NJU aż 19 złotych! Zaś z drugiej strony, abonament w NJU jest o 4 złote wyższy. Co na to VIRGIN MOBILE?

nju ma zabójczą ofertę

Tutaj mamy do czynienia z prawie o połowę mniejszym pakietem danych, ale za to koszt miesięczny naszego abonamentu możemy pomniejszyć o 5-złotowy rabat za wybór e-faktury oraz 5-złotowy rabat za zgody marketingowe. Ostatecznie koszt abonencki wynosi 19 złotych. Skusicie się na taką ofertę? Teraz już rozumiecie, że każdy z tych producentów ma coś specjalnego, czego nie zobaczycie u innego operatora?

PRE-PAID

PLUSHNJU MOBILEVIRGIN MOBILE
KOSZT DOŁADOWANIA25 zł29 zł29 zł
DARMOWE MINUTYnie limitowanenie limitowanenie limitowane
DARMOWE SMS-ynie limitowanenie limitowanenie limitowane
PAKIET DANYCH10 GB10 GB6 GB
DARMOWE SOCIAL MEDIAFacebook, Messenger, Instagram, Whatsappbrakbrak
MOŻLIWOŚĆ ZMIANY OFERTY W TRAKCIE UMOWYtaktaktak
DODATKOWY PROFITprzenosząc numer otrzymujesz 50% rabatu na wybrany pakiet przez 3-miesiącepo 6 miesiącach 2× więcej
po 12 miesiącach 2,5×więcej
po 24 miesiącach 3 × więcej
darmowe Gadu-Gadu, Twitter, Messenger, Facebook i Ask.FM

Niemal pewne jest to, że oczy większości czytelników z tej nieco "młodszej puli" skupią się na tym elemencie. Bowiem, najczęściej wybierana opcją jest właśnie oferta na kartę. Co nam w tej kwestii oferuje Plush? Na pewno są to nielimitowane połączenia i SMS-y do wszystkich sieci, 10 GB pakiet internetowy, dostęp do najpopularniejszych portali społecznościowych oraz... 50% rabat na dowolny pakiet dla osób przenoszących numer.

virgin się nie poddaje

W nieco droższej ofercie NJU MOBILE (4 złote więcej), jako nowi klienci otrzymamy NO LIMIT na SMS-y i rozmowy do wszystkich, tak samo duży pakiet internetowy, który systematycznie będzie rósł z każdym kolejnym miesiącem! Tego niestety, ale nie ujrzymy u Plusha. Szkoda. Co na to VIRGIN MOBILE? Standardowo zamyka tabelę wyników z 6 GB pakietem oraz darmowym i nielimitowanym dostępem do Gadu-Gadu, Twittera, Messengera, Facebooka oraz Ask.FM. To wszystko w cenie 29 złotych.

SŁOWO NA NIEDZIELĘ

Podsumowując. Na moje dość subiektywne oko, oferta prezentowana przez Plusa należy do jednych z najciekawszych. Abonament nie odstręcza nas po pierwszym miesiącu, gdyż oferuje "to coś", co jest w stanie rozłożyć na łopatki największą konkurencję Plusa. Każdy z wymienionych dostawców usług telekomunikacyjnych ma do zaoferowania coś ciekawego, ale przyznacie, że to właśnie Plus ze swoim Plushem na czele ma najciekawszą ofertę.

plush gromadzi rzeszę fanów

Mimo wszystko, jest kilka mniej lub bardziej istotnych rzeczy, które operator Plus mógłby jeszcze zmienić t.j. nieco większe pakiety danych w Plush ABO, ale za to mamy nielimitowany dostęp do najpopularniejszych Social Mediów. Czyż, nie?

PLUSY:

  • zerwanie umowy nie wiążę się z rażącymi karami finansowymi
  • wraz z rosnącym stażem, oferta polepsza się o nowe pakiety
  • nielimitowany i nieograniczony dostęp do social media (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp)
  • zasięg LTE

MINUSY:

  • małe pakiety danych w ofercie Plush ABO
  • słaby dodatkowy profit w postaci 50% rabatu na wybraną usługę na 3-miesiące 

Czego chcieć więcej? Podsumowując, decyzja ostatecznie leży po Waszej stronie. My jedynie możemy Was delikatnie nakierować w stronę konkretnej oferty danego operatora. Także, zapraszamy Was serdecznie do żarliwej dyskusji w sekcji komentarzy i wszczęcia dyskusji na naszym forum. Nie zapomnijcie także o łapce!

blog comments powered by Disqus
Plus Kontra Reszta Świata - Czy Plush Zdeklasuje Konkurencję?