PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Wykorzystanie Lenovo Phab 2 Pro i Google Tango w Projektowaniu Wnętrz

Wykorzystanie Lenovo Phab 2 Pro i Google Tango w Projektowaniu Wnętrz

Smartfony coraz częściej są nie tylko urządzeniami do dzwonienia, pisania wiadomości czy przeglądania internetu, ale dzięki wielu technologiom i aplikacjom, stają się narzędziami pracy! Technologia Google Tango daje kolejne możliwości. Dzięki zastosowaniu tej technologii w Lenovo Phab 2 Pro, może on stać się idealnym narzędziem dla projektanta wnętrz. Czy tak rzeczywiście jest?

Jak działa Google Tango?

Ta technologia ma za zadanie rozpoznawanie otoczenia. Robi to na podstawie danych zebranych przez kamerę z obiektywem typu fish-eye, kamery głębi, barometru oraz akcelerometru i żyroskopu. To wszystko pozwala zeskanować otoczenie w trójwymiarze, a następnie określić położenie urządzenia w tej przestrzeni. Pozwala to na uzyskanie efektu rozszerzonej rzeczywistości, co w skrócie oznacza tyle, że wirtualne przedmioty mogą zostać naniesione na realny obraz w niezwykle precyzyjny sposób. Tymi przedmiotami mogą być przykładowo meble. Zobaczmy więc jak to działa w praktyce!

Phab 2 pro

Phab 2 Pro dla projektanta wnętrz?

Ciężko to opisać tekstem, więc jeśli jesteś ciekaw jak to działa w praktyce, zachęcam do obejrzenia filmu, który jest dołączony u góry tego artykułu. Spróbuję jednak opisać to również tutaj w kilku słowach :)

Do testów tego urządzenia użyłem aplikacji roOomy Reality dostępnej w Sklepie Play kompletnie za darmo. Pomieszczeniem doświadczalnym był praktycznie pusty pokój, który postanowiłem delikatnie zaaranżować.

Oczywiście w zależności od aplikacji mamy dostępne różne rodzaje mebli. W tym przypadku mamy skromną bibliotekę, lecz znajdziemy tu wszystko co może się przydać przy projektowaniu wnętrz. Ustawiłem kilka elementów, począwszy od kanapy, idąc przez ławę, komodę, dywan, aż po kwiatek w rogu pokoju.

Dzięki takiej dokładności umieszczania przedmiotów, technologia Tango czyni Lenovo Phab 2 Pro idealnym urządzeniem dla osób zajmujących się aranżacją wnętrz! Umożliwia to prezentację klientowi w czasie rzeczywistym, jak może wyglądać jego nowe mieszkanie, bez konieczności tworzenia wizualizacji komputerowych.

Podsumowanie

Postęp technologiczny coraz bardziej wpływa na pracę konkretnych grup i przede wszystkim ją ułatwia. Google Tango to zdecydowanie przyszłość i mam nadzieję, że będzie powstawało coraz więcej aplikacji, przydatnych w różnych dziedzinach życia oraz zawodach. 

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 12/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1TP-LINK NEFFOS X1 LITE TP-LINK NEFFOS X1 LITEBest of the best!
2XIAOMI REDMI 4X XIAOMI REDMI 4X Sprawdź sam
3XIAOMI REDMI NOTE 4 XIAOMI REDMI NOTE 4 Ten ma niezłą cenę!
4SAMSUNG GALAXY J5 2017 SAMSUNG GALAXY J5 2017 Polecany model
5MOTOROLA MOTO G5S MOTOROLA MOTO G5S Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 10 Smartfonów do 1000 zł - Świąteczny Ranking 2017

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Wykorzystanie Lenovo Phab 2 Pro i Google Tango w Projektowaniu Wnętrz