PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Projektory kieszonkowe PicoPix w służbie wyobraźni

Projektory kieszonkowe PicoPix w służbie wyobraźni

Tym razem zapraszamy do przeczytania ciekawego artykułu, traktującego o kieszonkowych projektorach Philips PicoPix. Mobilne granie i ulubione filmy zawsze pod ręką! A wszystko za sprawą urządzenia o małych rozmiarach, będącego w stanie wygenerować olbrzymi i krystalicznie czysty obraz.

Projektory kieszonkowe Philips PicoPix są dostępne w sprzedaży na szeroką skalę od 2009 roku. W 2011 roku Philips przedstawił drugą generację urządzeń. Wśród nich można wyróżnić zarówno projektory o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań, np. PicoPix 2480, jak i projektory dedykowane konkretnym zastosowaniom, np. PicoPix 2330 dla osób aktywnych fizycznie, czy PicoPix 2055 dla edukacji i biznesu.
Dzięki atrakcyjnemu stosunkowi możliwości do ceny projektory PicoPix szybko zyskały na popularności. Według nieoficjalnych danych sieci handlowych i rankingów prowadzonych przez internetowe porównywarki cen, PicoPix 2480 obecnie jest najchętniej kupowanym kieszonkowym projektorem.
Obecnie trwają przygotowania do wprowadzenia kolejnej, trzeciej generacji Philips PicoPix. Topowy model, PicoPix 3610 będzie posiadał lampę o mocy wynoszącej 110 ANSI lumenów, rozbudowane opcje łączności, w tym WiFi, oraz jeszcze lepszą obsługę mediów zapewnioną przez system Android.
Mimo, że projektory Philips PicoPix są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak wbudowana bateria, głośniki oraz odtwarzacz mediów, nadal są postrzegane głównie jako narzędzia wykorzystywane do pracy. Potencjalnych zastosowań jest jednak o wiele więcej. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • Mobilne granie


Wyobraźmy sobie drogę pociągiem nad polskie morze. Przed nami kilka godzin podróży. Drzemka, z obawy o bezpieczeństwo bagażu, raczej odpada. Mamy jednak przy sobie smartfona, np. iPhone i kieszonkowy projektor PicoPix 2480. Za pomocą dedykowanego przewodu łączymy oba urządzenia i wreszcie możemy zagrać w grę, którą kupiliśmy dwa miesiące wcześniej, ale nie było do tej pory okazji jej uruchomić.
Reszta podróży mija w ekspresowym tempie.

Philips PicoPix  • Filmy i seriale zawsze pod ręką


Jak nazywają się dwie ulubione rzeczy Polaków? Dla ułatwienia dodamy, że obie zaczynają się literę „p”? Piwo i pilot. Można śmiało założyć, że w większości polskich salonów stoi telewizor. W przypadku sypialni sprawa nie jest tak prosta. Problemem są najczęściej brak miejsca oraz kosztowność takiej inwestycji. A co jeśli mamy ochotę na odcinek ulubionego serialu tuż przed snem? Lub, gdy dziecko nie zaśnie bez bajki „na dobranoc”?
W takim wypadku z pomocą przychodzi PicoPix 2480. Projektor ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu można go ustawić w dowolnym miejscu. Złącze statywu pozwala na wyświetlanie w różnych konfiguracjach, włącznie z sufitem, w celu oglądania w pozycji leżącej. Wbudowany odtwarzacz mediów oraz głośnik pozwalają zrezygnować z dodatkowych urządzeń i uruchomić film czy serial bezpośrednio z pamięci projektora.

Philips PicoPix  • Mały rozmiar, duży obraz


Przed nami okres wakacyjny, oraz to, co się z tym wiąże, czyli problem ze spakowaniem zbyt małej torby oraz zwiększenie przebiegu „lustrzanki” o kolejne kilka tysięcy zdjęć.
Mały rozmiar projektora PicoPix 2480 sprawia, że łatwo go spakować i zabrać ze sobą w podróż. Duży obraz i możliwość podłączenia karty SD sprawiają, że oglądanie zdjęć i filmów zrobionych na wakacjach nie musi się odbywać na niewielkim ekranie aparatu.
Do stworzenia kina w plenerze wystarczy ściana namiotu lub dwie gałęzie i prześcieradło.

Philips PicoPix  • Modny, mobilny gadżet


Z ważnych wydarzeń w naszym życiu najczęściej zostają nam wspomnienia oraz duża ilość zdjęć i filmów. Lubimy się nimi dzielić z naszymi znajomymi nosząc ze sobą laptopa, kartę pamięci lub pendrive. Do takiej wizyty trzeba się przygotować, biorąc ze sobą wszelkie możliwe kable i przejściówki.
A gdyby tak cały zestaw „wizytowy” zamienić na projektor kieszonkowy PicoPix 2330? Zdjęcia i filmy można wgrać na wewnętrzną pamięć urządzenia, które mieści się w kieszeni spodni i waży mniej niż iPhone 4.
Dodatkowo, wyciągając projektor PicoPix na pewno przyciągniemy zainteresowane spojrzenia znajomych zainteresowanych nowoczesnym gadżetem.

Philips PicoPix  • Brak ograniczeń


Mnogość funkcji, jakie posiadają projektory kieszonkowe, prowadzi do wykorzystywania ich na różne, ciekawe sposoby, często zaskakujące nawet inżynierów projektujących sprzęt.
Przykładowo, na poniższym filmie widać, jak grupa przyjaciół wykorzystuje kieszonkowe projektory w celu nastraszenia swoich znajomych.


Wkrótce w sprzedaży znajdzie się następna generacja projektorów Philips PicoPix, a wraz z nimi kolejne potencjalne zastosowania.
Dodatkowo, możliwości nowych urządzeń będzie można zwiększyć za pomocą akcesoriów, takich jak przystawka wyposażona w dodatkową baterię, zestaw głośników stereo i tuner DVB-T.

blog comments powered by Disqus
Projektory kieszonkowe PicoPix w służbie wyobraźni