PODPOWIEDZI:

Dlaczego Warto Zainteresować się Smartfonem Motorola Moto Z2 Play?

Dlaczego Warto Zainteresować się Smartfonem Motorola Moto Z2 Play?

Na rynku dostrzegamy pewne przesycenie smartfonów o cesze charakterystycznej typowego “średniaka”. Zdawałoby się, że każdy producent oferuje coś zgoła innego, ale finalnie otrzymujemy wspomnianego średniaka wypranego z cech charakterystycznych, dla których byśmy go kupili. Jak będzie w przypadku Moto Z2 Play? Sprawdźmy to!

Smartfon, który jest dzisiaj w centrum naszej uwagi, od jakiegoś czasu króluje sobie na mobilnym rynku, zbierając przy tym mniejsze lub większe pochwały. Dlaczego? Skąd tak pozytywne opinie? Przecież, nie można spodziewać się cudów po kolejnym, typowym średniaku!

Ci, którzy są nieco bardziej zaznajomieni z marką Moto, doskonale wiedzą, że od kilku lat Lenovo forsuje ciekawe dodatki w postaci modułów. Moduły te poszerzają w mniejszy lub większy sposób możliwości naszego smartfona z serii Moto Z.

motorola moto z2 play

DLA KOGO JEST TEN SMARTFON?

Przez ostatnie lata posypało się wiele nagród w stronę Lenovo, które w zaskakujący sposób wyposażyło swoje słuchawki w innowacyjne technologicznie elementy. Teraz pewnie zadajecie sobie pytanie: Dla kogo jest taki smartfon? Kto z niego najbardziej skorzysta? Odpowiedź może wydawać się dość błaha, bowiem każdy kto chce od swojego telefonu czegoś więcej, niżeli kolejnej komórki z przyzwoitymi parametrami i znośnym wyglądem… zatem spójrzmy na parametry!

moto z2 play specyfikacja

FUNKCJE

Wczytując się dogłębnie w zamieszczoną tabelkę, pamiętajcie, że jest to model ze średniej półki, a nie wysokiej. Pomimo tego pochodzenia, słuchawka oferuje nam nader przyzwoite osiągi, ale wiedzcie, że nie specyfikacja gra tutaj pierwsze skrzypce. Bowiem, producent stawia na nietypowe rozwiązania, a są nimi… tak, moduły! Poniżej nowości:

  • JBL SoundBoost 2 - ulepszona wersja modułu z głośnikiem (ok. 300 złotych)

  • Moto TurboPower Pack - akumulatorek wspierający funkcję szybkiego ładowania (ok. 300 złotych)

  • Moto GamePad - jest to nic innego jak doczepiany kontroler do gier, który umili nam grę (ok. 300 złotych)

  • Moto Style Shells - stylowe nakładki upiększające naszą słuchawkę i przy tym umożliwiające bezprzewodowe ładowanie (ok. 150 złotych)

Dzięki tak szeroko zakrojonemu wachlarzowi dostępnych modułów, każdy z nas może przerobić swój smartfon w sprzęt muzyczny czy urządzenie do grania w bardzo prosty i przejrzysty sposób, a ceny są na całkiem przyzwoitym poziomie. Wiadome jest to, że nie samymi modułami człowiek żyje. Zatem, wypadałoby powiedzieć kilka słów o (mimo wszystko) mocno branymi pod uwagę parametrami, które przyczyniają się do podjęcia decyzji o kupnie, przez potencjalnego kupującego. Z pierwszych oględzin wiemy, że ów model otrzymał niemalże identyczną matrycę, co poprzednik, czyli poczciwy 5.5-calowy Super AMOLED o rozdzielczości Full HD. Sercem telefonu stała się jednostka Snapdragon 626 wraz z 3 GB pamięci RAM na pokładzie.

moto z2 play bezkonkurencyjna
Aparat to jedno z ważniejszych kryteriów przy zakupie, więc i o tym wypadałoby wspomnieć. Z czym mamy tutaj do czynienia? Zainstalowany moduł może pochwalić się rozdzielczością na poziomie 12 mpix, który cechuje się wyraźnie jaśniejszą optyką (f/2.0) oraz wysoce zaawansowanym autofokusem opartym na technologii Dual Pixel.

CIEKAWOSTKI

Do kategorii ciekawostek zaliczyć możemy umieszczenie niewielkiej diody doświetlającej aparat znajdujący się na froncie urządzenia. Dzięki temu, robienie selfie w trudnych warunkach oświetleniowych nigdy nie będzie dla nas przeszkodą. Co więcej, smartfon jest oficjalnie dostępny w dwóch wariantach. Chodzi tutaj o model z 3 GB RAM-u + 32 GB ROM-u oraz wariant z 4 GB RAM i 64 GB ROM. Czy jest jeszcze coś więcej? Tego niestety, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć na obecną chwilę.

ciekawostki

CENY

Ceny, ach te ceny… Wg mej jakże skromnej opinii, są one (delikatnie mówiąc) piętą achillesową Lenovo. Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że prezentowane smartfony z serii Moto Z stoją na nader wysokim poziomie, co nie ulega najmniejszej wątpliwości. Być może cena wydaje się zbyt wygórowana, jednakże otrzymujemy świetnie zaprojektowane urządzenie pod względem designu oraz unikatową cechę - moduły. Mimo wszystko, Lenovo mogłoby nieco obniżyć cenę sugerowaną, co nakręciło by spiralę sprzedaży!

Słuchawka znajduje się obecnie w fazie przedsprzedaży, więc w tej cenie możemy otrzymać coś ekstra, a w przypadku sklepu NEONET, w nasze łapki wpadnie Moto Mods Powerpack gratis! Co o tym sądzicie?

ZALETY/WADY

Jako, że powiedzieliśmy sobie już co nieco o Moto Z2 Play, z całą pewnością można przejść do zwięzłego podsumowania i zadania sobie pytania “czy warto”? Zaczynając niepoprawnie politycznie… wspomnijmy o kilku niuansach, które można by zaliczyć do kategorii minusów Motoroli Moto Z2 Play. Z pewnością będzie to bateria, która w stosunku do poprzednika zmalała o 510 mAh. Nie poprawia tej sytuacji fakt, iż telefon wytrzyma nawet 30 godzin pracy, kiedy oryginalny Moto Z Play gwarantował ok. 50 godzin.

plusy i minusy moto z2 playPrawda jest taka, że tę stratę możemy nadrobić zainstalowanym uprzednio modułem, ale… za to musimy już dodatkowo zapłacić. Czy warto było odchudzić smartfona kosztem baterii? Odpowiedź na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Czy jest jeszcze coś, co można zaliczyć do minusów? Tak… ostatnią rzeczą zagospodarowanie przestrzeni na ekran. Części z Was może to nie przeszkadzać, ale moim subiektywnym okiem patrząc, na górnej i dolnej krawędzi pozostaje spora ilość niezagospodarowanej przestrzeni, co jest małym “faux pas” ze strony Lenovo. Całość prezentowałaby się jeszcze lepiej i jeszcze bardziej nowocześnie, gdyby ekran zajmował praktycznie całą dostępną powierzchnię…. nie można przecież mieć wszystkiego!

seria moto z2 od podszewkiCo z plusami? Tych na szczęście jest znacznie więcej i już nie ma sensu rozpisywać się o wszechstronnych modułach, bo jest to rzeczą oczywistą. Do plusów możemy z pewnością zaliczyć przyzwoitą matrycę aparatu, która robi zdjęcia na wysokim (jak na swoje możliwości) poziomie. Wśród plusów nie mogłoby zabraknąć wyświetlacza od Samsunga czy znacznie szybszej jednostki procesora od Snapdragona! Wisienką na torcie jest gniazdo USB typu C, co powoli staje się już standardem.

SŁOWEM KOŃCZĄCYM

Czy warto i dlaczego? Moim całkowicie subiektywnym zdaniem… tak, ale… Zawsze musi być jakieś “ale”. Zdążyłem już wspomnieć o zbyt wysokiej cenie, którą zaliczyłem do minusów. Zatem, osoby chętne do zakupu tegoż telefonu zachęciłbym do tego by zaczekać na jakąś mega promocję lub najzwyczajniej w świecie… poczekać, aż słuchawka stanieje ze względu na wiek. Czy to roztropne wyjście? Na to musicie odpowiedzieć już sobie sami. Dlaczego warto? Zdążyłem o tym napisać nieco wcześniej. Powodów może być wiele, ale najważniejszym jest oryginalność pomysłu jeśli chodzi o instalację modułów i design. Specyfikacja w tym przypadku to rzecz drugorzędna. Niemniej jednak, zachęcam Was do wyrażenia swoich opinii w sekcji komentarzy i na naszym forum. Nie zapomnijcie również o pozostawieniu osławionej już łapki!

blog comments powered by Disqus
Dlaczego Warto Zainteresować się Smartfonem Motorola Moto Z2 Play?