PODPOWIEDZI:

Jak Kupić Myjkę Ciśnieniową? Ważne Wskazówki Podczas Zakupu!

Jak Kupić Myjkę Ciśnieniową? Ważne Wskazówki Podczas Zakupu!

Czyszczenie dużych zabrudzeń zajmuje sporo czasu i nie należy do najłatwiejszych zadań. W dzisiejszym materiale przybliżymy działanie myjek ciśnieniowych, które wybawią nas z tej czynności i pozwolą zaoszczędzić czas i siły. Dowiecie się również, czym należy kierować się przy wyborze tych urządzeń.

MYJKA CIŚNIENIOWA - WSTĘP

Dostęp do wody i źródła zasilania, to wszystko, czego potrzebuje myjka ciśnieniowa, aby móc rozpocząć swoje działanie. Dzięki wysokiemu ciśnieniu wody, możliwe jest niezwykle skuteczne czyszczenie zabrudzonych powierzchni. To szybki, dokładny i wygodny sposób na pozbycie się brudu. Na czym polega zatem jej działanie? Pompa jest zasilana silnikiem i dostarcza odpowiednie ciśnienie wody, a ta z kolei wędruje przez wąż, aż do pistoletu natryskowego. W momencie otwarcie zaworu, ciecz wydostaje się na zewnątrz, za sprawą dyszy, którą znajdziemy na końcu pistoletu. Warto zaznaczyć, że znacznie zaoszczędzimy wodę, w przeciwieństwie do używania węża tradycyjnego. Ponadto, naszą pracę ułatwią dodane do zestawu akcesoria. Mogą to być między innymi różne końcówki, gąbki, szczotki czy detergenty. Uzyskane efekty z pewnością spełnią nasze oczekiwania.


PROMCOJE na zakup Pralek lub Suszarek

Myjka ciśnieniowa

MYJKA CIŚNIENIOWA - RODZAJE

Podział ze względu na klasy:

 • podstawowa - do tej klasy zaliczają się proste myjki, których ciśnienie kształtuje się na poziomie 100 barów. Idealne do sporadycznego użytkowania.
 • średnia - ta klasa myjek oferuje różne akcesoria w zestawie. Ciśnienie wody sięga 130 barów. Z takich urządzeń możemy często korzystać.
 • wyższa - to najlepsza klasa myjek, które charakteryzuje bogate wyposażenie, ciśnienie rzędu 200 barów. Ich ceny są wyższe.

Podział ze względu na zastosowany silnik:

 • elektryczne - rewelacyjnie sprawdzą się do użytku domowego, podłączamy je do gniazdka.
 • spalinowe - znajdą zastosowanie w różnych firmach, na przykład myjniach samochodowych. Nie potrzebujemy dostępu do kontaktu. Działają na benzynę lub olej napędowy.
 • hybrydowe - mogą być podłączone do zwykłego kontaktu, lecz działają również po naładowaniu akumulatorów. Przeznaczone do profesjonalnego użytku.

Myjki profesjonalne, czyli takie, które znajdą zastosowanie w firmach, znacząco różnią się od tych do użytku domowego. Przede wszystkim są bardziej wytrzymałe, a ich pompy wykonane z lepszych materiałów.

Sprawdź też ranking łuparek do drewna >>>

Najlepiej wybrać myjkę gorącowodną, która lepiej poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami niż zimnowodna. Wybierając myjkę ciśnieniową elektryczną należy pamiętać o dostępności do źródła energii. W przypadku spalinowej czy hybrydowej, nie musimy martwić się o to, jesteśmy pod tym względem niezależni. Profesjonalne urządzenia oferują także dłuższe węże (około 20 m), stabilniejszą konstrukcję oraz możliwość regulowania temperatury i ciśnienia wody.

Myjka ciśnieniowa

MYJKA CIŚNIENIOWA - CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE

Przy wyborze myjki ciśnieniowej powinniśmy zwrócić uwagę na poszczególne parametry. Oto najważniejsze z nich:

 • ciśnienie wody - od tego zależy moc strumienia wody, jaki uderzy na daną powierzchnię. Jest wyrażane w barach lub megapaskalach. Tutaj należy kierować się własnymi potrzebami. Dla przykładu, ciśnienie 100 barów posiadają proste myjki, które mają służyć okazjonalnie. Myjki wyższej klasy wytwarzają ciśnienie rzędu nawet 200 barów. Nadają się do częstego użytkowania, są bogato wyposażone, niestety ich cena jest już wyższa.
 • zakres temperatury - przy większych zabrudzeniach potrzebna jest gorąca woda. Modele oferują zwykle maksymalną temperaturę 40 do 60 stopni Celsjusza. Zaawansowane myjki posiadają moduł grzewczy, wtedy temperatura może wynieść nawet 160 stopni Celsjusza.
 • funkcja samozasysania wody - umożliwia pobieranie wody ze zbiorników (może to być wiadro, staw).
 • wydajność - wyrażana w litrach na godzinę. Zazwyczaj nie wynosi ona więcej niż 500 l/h. Tutaj także warto zastanowić się, jak często ma być używane urządzenie i przez jaki czas.
 • rodzaj silnika - akumulatorowy, elektryczny lub spalinowy.
 • wymiary i waga - często pomijana kwestia. Jest to istotne podczas przemieszczania myjki i jej chowania po zakończonej pracy.
 • materiał, z jakiego wykonano pompę - może to być kompozyt, mosiądz lub aluminium.
 • filtr wody - chroni pompę przed zanieczyszczeniami.
 • długość węża i kabla zasilającego - odpowiedniej długości nie będą stawiały żadnych ograniczeń.
 • moc urządzenia - im większa, tym łatwiej pozbyć się zabrudzeń.

Zostały wymienione niezbędne parametry. Poza nimi, możemy także zwrócić uwagę na inne, mniej ważne, lecz ułatwiające użytkowanie rzeczy. Są to koła, uchwyt do przenoszenia, ergonomiczna rączka, zbiornik na detergent i opcja samodzielnego dobrania jego ilości, rolka do zwijania przewodu, dołączone dodatkowe akcesoria (typu gąbka, końcówki) oraz szybkozłączki (umożliwiają szybkie odpinanie i przypinanie akcesoriów).

Myjka ciśnieniowa

PODSUMOWANIE

Myjki ciśnieniowe wykazują różnorodne zastosowanie. Sprawdzą się na przykład podczas mycia samochodu, roweru, tarasu czy mebli ogrodowych. To przydatny sprzęt do naszego domu, garażu i na działkę. Te funkcjonalne i wydajne urządzenia zapewnią nam komfort użytkowania, a ich obsługa nie jest skomplikowana. Zakup myjki ciśnieniowej to gwarancja oszczędności czasu, wody i naszej pracy. Podczas wyboru należy przemyśleć kwestię, jak często będziemy jej używać i na jakim zastosowaniu najbardziej nam zależy. Rankingi najlepszych myjek wodnych ułatwią Wam optymalny zakup.

blog comments powered by Disqus
Jak Kupić Myjkę Ciśnieniową? Ważne Wskazówki Podczas Zakupu!