PODPOWIEDZI:

Jaki Najlepszy Monitor Dla Ucznia? #BackToSchool

Jaki Najlepszy Monitor Dla Ucznia? #BackToSchool

Monitor jest elementem zestawu komputerowego, na który patrzymy cały czas podczas użytkowania PC. Ekran powinien więc być odpowiedni do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Jaki monitor wybrać dla ucznie lub studenta? O tym, w tym materiale!

Lenovo L24 i L27

Te dwa monitory postanowiłem opisać w jednym podpunkcie, bo są to niemal bliźniacze produkty od Lenovo. Ich design jest identyczny, a jedyne co je od siebie różni to przekątna matrycy oraz krótszy czas reakcji w wersji 27-calowej (4ms, podczas gdy 24-calowa wersja monitora posiada matrycę o czasie reakcji 6ms). 

Lenovo L24 i L27

Te 2 modele oprócz ciekawego designu, wyróżniają się wysoką rozdzielczością WQHD, czyli 2560x1440. Matowa powłoka matrycy zapewnia wygodną pracę w każdych warunkach. Monitory są przyjazne dla naszych oczu dzięki zastosowanej technologii FlickerFree, a matryca typu IPS zapewni nieograniczone kąty widzenia i 16,7 miliona kolorów, co stanowi 99,7% palety RGB.

AOC i2369vM

AOC i2369VM jest to monitor, z którego osobiście korzystam od dłuższego czasu. Jest to jedna z tańszych propozycji, jeśli chodzi o monitory z matrycą typu IPS. Jest to wersja o przekątnej 23 cali, matryca pokryta jest matową powłoką. Obraz odświeżany jest z częstotliwością 75Hz, a czas reakcji to 6ms. Jeśli chodzi o design, to monitor sprawia wrażenie prawie bezramkowego, jednak jest to złudzenie, a efekt znika po włączeniu urządzenia. Brakuje w nim złącza Display Port, lecz dostępne są 2 wejścia HDMI.

AOC i2369vm

AOC i2781FH

Druga propozycja od firmy AOC to 27-calowy model, oferujący rozdzielczość FullHD, czyli 1920x1080. Wyposażony w matrycę AH-IPS, o czasie reakcji 4ms, pokrytą matową powłoką. Stylistyka może wielu osobom przypaść do gustu, dzięki ciekawej i stylowej podstawce, która mimo swojego wiotkiego wyglądu, jet całkiem stabilna. Jest to też propozycja mocno EKO. Monitor jest spory, a kosztuje aktualnie około 800zł. W porównaniu do propozycji od Lenovo, o tej samej przekątnej jest to 400zł różnicy w cenie. Musimy jednak pogodzić się z niższą rozdzielczością, brakiem technologii FlickerFree oraz brakiem złącza DisplajPort.

Zobacz co jest lepsze do szkoły: notebook, tablet, a może hybryda?

AOC i2781FH

Bonus - Lenovo Y27

Bonusowo w tym zestawieniu znalazł się wygięty, 27 calowy monitor dla graczy od Lenovo - Y27. Kompletnie różni się stylistyką od reszty, no i przede wszystkim jego matryca jest zagięta. Dodatkowo Y27, w zależności od wersji jest wyposażony w technologię GSync lub Freesync - powinniśmy dobrać monitor do swojej karty graficznej.

Lenovo Y27

blog comments powered by Disqus
Jaki Najlepszy Monitor Dla Ucznia? #BackToSchool