PODPOWIEDZI:

Google zawalczy z Apple? - Podsumowanie Premiery Google Pixel

Google zawalczy z Apple? - Podsumowanie Premiery Google Pixel

Ostatnio odbyła się zaskakująco bogata w treść prezentacja nowych produktów od Google. Oprócz wyczekiwanej prezentacji flagowych Pixeli, gigant z Mountain View zaprezentował jeszcze ogrom akcesoriów do inteligentnego domu.

Inteligentny Dom Google 

A zacznijmy od sprzętów do inteligentnego domu, jakie zaprezentował Google. Na pierwszy ogień wskoczył nam Google Home Mini, czyli mniejsza, bezprzyciskowa wersja Google Home, która jest dostępna w 3 kolorach i można zamawiać już od 49 dolarów.

Google Home Mini

Z innych ciekawych produktów, które zostały zaprezentowane trzeba wymienić Google Home Max, czyli inteligentny głośnik, który ma zaimplementowanego w sobie Google Home i w założeniu ma odpowiadać za nagłośnienie naszego mieszkania. Google Pixel Buds, to bezprzewodowe słuchawki, które mogą nasłuchiwać naszych komend głosowych i co chyba najciekawsze, są w stanie przetłumaczyć w locie język naszego rozmówcy na nasz (na prezentacji pojawił się język Polski!), ciekawe jak ta funkcjonalność sprawdzi się w testach.

Google Pixel Buds

Ostatnim naprawdę wartym uwagi przed smartfonami produktem jest nowy notebook Google Pixelbook, spadkobierca Chromebooków, z mocnymi bebechami oraz możliwością złożenia go w namiot. Pixelbook to urządzenie oparte na Chrome OS i procesorami Intel-a i5 lub i7 w konfiguracjach z 128, 256 oraz 512 GB pamięci SSD. W cenach od 999 dolarów za podstawową wersję, po 1649 dolarów za najmocniejszą konfigurację.  Do Pixelbook-a możemy dokupić sobie specjalny rysik, którego cena wynosi 99 dolarów. Niestety żadne z urządzeń zapowiedzianych nie będzie oficjalnie dostępne w Polsce. 

Google Pixelbook

Pixel 2 i Pixel 2XL 

No i oczywiście na koniec Google zostawiło nam wisienkę na tym torcie, czyli najnowsze smartfony tego producenta. Przedstawione zostały dwa modele: Pixel 2 oraz Pixel 2 XL. Mniejsza wersja ma 5-calowy AMOLED o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, akumulator 2700mAh z możliwością szybkiego ładowania. Wewnątrz znajdziemy Qualcomm Snapdragon 835 z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci ROM. W przypadku modelu XL, spotykamy się z ekranem 6'' pOLED o rozdzielczości 2880 na 1440 pikseli, cała reszta wnętrzności smartfonu pozostaje taka sama oprócz baterii, która w większym modelu jest naturalnie większa 3520 mAh. Warto tu też wspomnieć o braku wejścia słuchawkowego, które może być sporą wadą dla wielu osób. Smartfony są oczywiście wodo- i pyłoodporne. 

Pixel 2 i 2 XL

Jeżeli jednak chodzi o aparat, jaki posiadają najnowsze flagowce to znajdziemy tu przedni 8 Mpx z przysłoną f/2.4 oraz aparat główny, pojedynczy 12,2 Mpx f/1.8 z technologią Dual Pixel, optyczną stabilizacją obrazu oraz możliwością robienia nagrań w 4K, 30 kl./s. Smartfony może nie mają niezwykle małych ramek, jednak część miejsca na przodzie urządzenia jest przeznaczona na dwa głośniki stereo, które grają muzykę prosto w stronę użytkownika. Nowe Pixele będą dostępne w 5 kolorach, dla Pixel 2 Just Black, Clearly White oraz Kinda Blue i dla Pixel 2 XL Just Black oraz Black and White. Ceny Pixeli zaczynają się od 650 dolarów w wersji podstawowej 64GB po 950 dolarów za wersję 2 XL 128 GB. Warto też wspomnieć, że Pixel 2 i 2 XL posiadają na pokładzie Android w wersji 8.0, który ma gwarancję stałej aktualizacji do 2020 roku.  Jak wam się podobają nowe produkty od Google, mi zdecydowanie niezwykle spodobał się Pixel 2 XL w wersji Black and White i chyba z niecierpliwością czekam aż pojawi się w sklepach.

Pixel 2XL

blog comments powered by Disqus
Google zawalczy z Apple? - Podsumowanie Premiery Google Pixel