PODPOWIEDZI:

Jaki Prezent Dla Melomana? Świąteczne Propozycje Zakupowe

Jaki Prezent Dla Melomana? Świąteczne Propozycje Zakupowe

Coraz bliżej święta... a wraz z nimi czas wyboru prezentów. Dziś prezentujemy kilka propozycji dla tych, którzy chcą wyjątkowym gadżetem obradować swoich bliskich kochających dobrą muzykę. Jednak nie tylko, bo w podanych kategoriach swoje wymarzone upominki mogą znaleźć również gracze, czy miłośnicy kina. Wszystko sprowadza się do jednego - prezentujemy prezentowe propozycje, dla wielbicieli dobrego brzmienia.

Wiele osób zaczyna już intensywnie myśleć o bożonarodzeniowych prezentach. Jeśli wśród Waszych bliskich są prawdziwi fani dobrego brzmienia, to przygotowaliśmy z myślą o nich kilka propozycji, które być może ułatwią zakup fajnego gadżetu pod choinkę. W końcu trafiony prezent, to marzenie każdego, a rynek aż kipi od muzycznego sprzętu. Sprawdźcie, co warto brać pod uwagę przy zakupie upominków dla melomanów.

Słuchawki

To najbardziej oczywista i przydatna rzecz, która nie wychodzi z mody. Słuchawki przydają się zarówno w domu, w pracy jak i podczas podróży. Zatem ta opcja zyska z pewnością wielu zwolenników podczas przedświątecznych zakupów. Ceny przyzwoitych modeli wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Jednak podstawowe, dobrze grające i solidne słuchawki można kupić w naprawdę okazyjnej cenie. Wybór zazwyczaj pada na nieco większe, nauszne słuchawki o zamkniętej konstrukcji lub słuchawki douszne. Te drugie są mniejsze, łatwiejsze w transporcie ale też nie zawsze oferują równie dobrą jakość dźwięku. Ciekawym rozwiązaniem są słuchawki bezprzewodowe. Pozwalają one słuchać muzyki bez uporczywej walki z okablowaniem. Większość tego typu modeli pozwala jednak również na szybką transformację w standardowe słuchawki przewodowe.

Słuchawki? Świetny pomysł na prezent!

Osobną kategorią są słuchawki dla graczy. Zazwyczaj wyposażone dodatkowo w mikrofon, stworzone z myślą o ułatwieniu rozgrywki. Dobre urządzenia, które powstały z myślą o gamingu cechuje wysoka czułość i wygoda. W końcu nikt nie lubi odczuwać dyskomfortu podczas kilkugodzinnych sesji przy ulubionej grze.

POLECANE MODELE SŁUCHAWEK:

Głośnik bezprzewodowy

Bardzo popularne w ostatnim czasie gadżety. Zazwyczaj niewielkie, wyposażone w łączność Bluetooth, a także możliwość połączenia kablem np. ze smartfonem. Sprawdzą się podczas plenerowych wypadów ze znajomymi, na działce czy szkolnej przerwie. Jakość brzmienia i głośność takich urządzeń stoi na naprawdę dobrym poziomie. Jeśli zatem chcemy w plenerze podzielić się ulubioną muzyką z innymi – to na pewno produkt godny zainteresowania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika bezprzewodowego? Solidna bateria, wysoka skuteczność grania oraz możliwie dużo opcji połączenia się z urządzeniem. Poza standardowym złączem miniUSB dobrze będzie mieć również wbudowany czytnik kart pamięci.

JBL oferuje ciekawe głośniki bezprzewodowe

POLECANE MODELE GŁOŚNIKÓW BEZPRZEWODOWYCH:

Karta dźwiękowa

Przechodzimy do nieco mniej oczywistego punktu. Nikogo jednak nie powinna dziwić ta propozycja, bowiem markowa karta dźwiękowa potrafi istotnie poprawić jakość dźwięku płynącego z komputera, a wiele osób właśnie na komputerze posiada całą bibliotekę ulubionej muzyki. Do wyboru mamy wewnętrzne oraz zewnętrzne karty dźwiękowe. Najlepsze dostępne na rynku modele oferują przestrzenny dźwięk 5.1 lub 7.1.

Asus oferuje bardzo dobrej jakości karty dźwiękowe

Dzięki takim cechom będą one równie przydatne dla melomanów, jak i wielbicieli efektów dźwiękowych podczas oglądania filmu, czy dla graczy. Karta dźwiękowa dobrej jakości, to wydatek z pewnością większy niż budżetowe słuchawki czy głośnik – jednak warto zwrócić uwagę na to, że w tym przypadku otrzymujemy sprzęt nie służący do odsłuchu, ale poprawiający jakość brzmienia, a to często zostaje spłycone przez zintegrowane karty w komputerach.

POLECANE KARTY DŹWIĘKOWE:

Głośniki komputerowe

Skoro jesteśmy już przy komputerach… Najlepsze głośniki komputerowe niegdyś miały po prostu grać. Dziś – w połączeniu z dobrą kartą dźwiękową – mogą skutecznie zastąpić klasyczne zestawy audio w postaci kolumn i wzmacniacza. Tu opcji i możliwości jest całe mnóstwo. Standardowe zestawy dwóch głośników, to podstawa wyposażenia komputera. Jednak niekoniecznie spełnią one wymogi bardziej wymagających słuchaczy. W tym przypadku warto pomyśleć o większych zestawach.

Głośniki komputerowe - dobry wybór na prezent

Warto zwrócić uwagę na parametry poszczególnych głośników. W komplecie składającym się z trzech, sześciu bądź ośmiu głośników – warto mieć różnorodne urządzenia. Głośnik basowy, a do tego wysoko i średniotonowe kolumienki. Pamiętajcie o tym, że nie zawsze więcej znaczy lepiej. Jeśli rozstawienie dużego zestawu głośników będzie mało efektywne, ze względu na niewielką ilość miejsca – lepiej wybrać opcję 2.1, niż nie wykorzystać w pełni potencjału wszystkich elementów.

POLECANE GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE:

Zestaw audio

Kolumny plus wzmacniacz, bądź amplituner są marzeniem każdego melomana. I właśnie taki zestaw proponujemy na koniec. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z dość sporym wydatkiem, bowiem za same kolumny zapłacimy minimum kilkaset złotych. To już absolutnie najwyższa półka prezentów dla melomanów, i w tym przypadku lepiej nie iść na łatwiznę. Wybierając zestaw audio pamiętajcie o sprawdzeniu czy dane kolumny oferują pełnię harmonii zarówno w niskich, średnich jak i wysokich tonach. Skuteczność zestawu powinna przekracza 90 dB, a sprzęt powinniśmy koniecznie przetestować przed zakupem (wcześniej musi on zostać rozgrzany, by membrany oddały rzeczywistą jakość dźwięku).

Marzenie każdego melomana, czyli dobre kolumny

By kolumny mogły cieszyć swoim graniem – potrzebny jest wzmacniacz bądź amplituner. To drugie wyjście oferuje większy pakiet możliwości, z kolei wzmacniacze będą wybierane częściej przez zwolenników w pełni analogowego brzmienia.

POLECANE KOLUMNY:

Podsumowanie

Poza płytą ulubionego artysty, czy biletem na ciekawy koncert, istnieje cała masa propozycji prezentowych dla fanów dobrego brzmienia. Część z nich jest o wiele bardziej uniwersalna niż się może wydawać. Warto zatem zastanowić się z jakiego upominku nasi bliscy ucieszą się najbardziej, a spośród przedstawionych wyżej pomysłów z pewnością dacie radę wybrać coś ciekawego. Na każdą kieszeń, i dla każdego melomana.

blog comments powered by Disqus
Jaki Prezent Dla Melomana? Świąteczne Propozycje Zakupowe