PODPOWIEDZI:

Gdzie kupować i sprzedawać skiny CS:GO i inne przedmioty Steam?

Gdzie kupować i sprzedawać skiny CS:GO i inne przedmioty Steam?

➤ Gdzie najlepiej opłaca się sprzedawać skiny czy przedmioty z platformy Steam? Których miejsc warto unikać? Na te oraz inne pytania, postaram Wam się odpowiedzieć w poniższym poradniku. Jeżeli chcecie spieniężyć lub nabyć skiny z takich gier, jak CS:GO czy Dota 2, to koniecznie zajrzyjcie do artykułu.

Skiny CS:GO, Dota 2 czy z innych gier potrafią sporo kosztować. Jeżeli jakieś posiadamy i będziemy chcieli je spieniężyć, by np. kupić nowy telefon, komputer, samochód czy chociażby kebaba, to warto poznać najlepsze miejsca do handlu przedmiotami ze Steam. Być może chcecie także coś kupić, by np. móc lansować się z nową kosą w CS:GO - w takim przypadku również przeczytajcie ten materiał.

Postanowiłem zrobić swój własny spis polecanych miejsc, na których opłaca się sprzedawać, a także kupować skiny oraz inne przedmioty z gier. Dokładnie przeanalizowałem wszystkie czynniki i nawet postarałem się podsunąć Wam najbardziej opłacalny sposób handlu skinami.

Po prawej stronie macie spis treści. Jeżeli chcecie szybko przejść do konkretnych wyników i moich wniosków, to zajrzyjcie do akapitu z porównaniem cen skinów. Polecam jednak przeczytanie całego artykułu, gdyż mocno on naświetli wszelkie haczyki zawarte na poszczególnych stronach, a także sporo innych, cennych informacji.

Platforma Steam

Zaczynamy dość klasycznie, ale z pewnością nie mogłem nie wspomnieć o samej platformie Steam. Codziennie dokonywane są za jej pośrednictwem setki tysięcy transakcji. W niektórych przypadkach może to być w miarę dobre miejsce do sprzedawania/kupowania przedmiotów, ale niestety jest kilka "ale".

Ile wynosi prowizja od sprzedaży na Steam?

Po pierwsze, podatek. Wystarczy chcieć wystawić coś np. za 100 zł, by zauważyć, że Gaben zakosi nam z tego około 13%. Całkiem sporo.

prowizja od sprzedaży na steam

Czy pieniądze z portfela Steam można gdzieś wypłacić?

Po drugie, kasy ze steama nie wypłacimy nigdzie indziej. Możemy za nią kupić grę czy inne przedmioty ze Steam. Po co więc w ogóle piszę o tym miejscu?

Kiedy handel na Steam się opłaca?

W przypadku, gdy chcemy zamiast kebaba czy odrzutowca kupić grę, szczególnie taką, która jest obecnie na promocji Steam, jest to dobry sposób, by szybko ją nabyć. Czasem jakieś skiny czy inne przedmioty mogą być wystawione na rynku Steam po niezłej kwocie. Jeżeli zauważymy okazję, to warto z niej skorzystać.

ak redline na rynku steam

Podsumowując, uważam, że zawsze jakąś kasę warto mieć na Steamie, by móc wyłapać okazję - czy to na gierkę, czy to na jakiegoś skina. Jeżeli jednak chcemy kupić/sprzedać coś bardziej wartościowego lub dokonywać większej liczby transakcji, to odpuśćmy rynek Steam.

Jak doładować portfel Steam?

O tym też warto wiedzieć. Steam akceptuje sporo metod płatności, np. karty kredytowe, PayPal, Skrill, Przelewy24, PaySafeCard. Zakupić możemy też karty Prepaid do Steam.

opcje doładowania portfela steam w zlotówkach

Kupowanie/Sprzedawanie na Steam - Plusy i minusy:

+ Łatwość i szybkość transakcji

+ Opłacalność w przypadku wyłapania okazji cenowych dotyczących przede wszystkim gier

+ Sporo sposobów płatności, gdy chcemy doładować nasz portfel Steam

- Podatek ok. 13% przy sprzedaży

- Kasy ze Steam nigdzie nie przelejemy

- Niska opłacalność - zazwyczaj wyższe ceny gier czy skinów w porównaniu do innych platform, aukcji czy stron

Platforma G2A

Ogromną platformą, na której głównie sprzedaje i kupuje się same gry jest G2A.COM. Za jej pośrednictwem możemy także nabyć skiny.

Czy opłaca się kupować skiny na G2A?

Patrząc na ceny poszczególnych skinów, większość z nich dostępna jest w całkiem niezłych cenach. Odpowiedź na pytanie - czy się opłaca - jest raczej standardowa. Porównajcie ceny z innymi platformami.

skiny csgo na g2a

Na pochwałę zasługuje także cała masa metod płatności - bank, internetowe portfele, kryptowaluty itp.

metody płatności na g2a

Czy można sprzedawać skiny na G2A?

Aktualnie nie ma możliwości sprzedawania skinów na G2A. Patrząc jednak na ich niższe ceny i możliwe prowizje, zapewne nie byłoby to opłacalne.

Ile wynosi prowizja od sprzedaży na G2A?

Jeżeli chcecie sprzedać przy okazji jakieś klucze do gier itp., to poniżej macie tabelę opłat i prowizji z G2A. Jest ona dość rozbudowana, gdyż przedstawia sporo produktów.

Tabela opłat i prowizji na G2Atabela prowizji G2A - wypłaty pieniędzy

Co to jest G2A Shield i czy warto je wykupić?

G2A Shield to pewnego rodzaju zabezpieczenie, które daje 100% ochronę przy kupowaniu na G2A i inne korzyści - np. cashback czy lepszą obsługę supportu w razie problemów.

co to jest g2a shield i jak działa

O ile w przypadku kupowania większej ilości kluczy do gier ta opcja może mieć sens, to przy kupowaniu skinów raczej nie warto za nią dodatkowo płacić.

Kinguin.net - Alternatywa dla G2A

Podobna stronka do G2A, czyli Kinguin.net, oprócz handlu grami, umożliwia handel skinami CS:GO. Nie będę jednak się o niej rozpisywał, gdyż nie ma takiej potrzeby.

skiny csgo na kinguin

Na Kinguin ceny bywają absurdalne - ustalają je sami gracze, a platforma jest pośrednikiem transakcji. Do tego skórek jest mało. Ogólnie mówiąc, nie jest to zbyt atrakcyjne miejsce do handlu skinami. Jeżeli jednak handlujecie kluczami do gier, to weźcie pod uwagę zarówno G2A, jak i Kinguin.

Losowe skiny CS:GO - Czy warto?

Zarówno G2A, jak i Kinguin, w swojej ofercie mają także specjalne przedmioty - random (losowe) skiny. W ich puli są teoretycznie bardzo dobre skórki, które są więcej warte niż ustalona cena takiego losowania, jak i mniej wartościowe przedmioty. Zasada ich działania jest podobna do otwierania skrzynek ze skinami.

Zawsze można spróbować swojego szczęścia, ale jak macie ochotę zaryzykować, to bardziej polecam Wam już gamblingowe strony niż losowe skiny.

Kupowanie na G2A - Plusy i minusy:

+ Całkiem atrakcyjne ceny

+ Łatwość i szybkość transakcji

+ Sporo metod płatności

- Wyszukiwarka z filtrami mogłaby być nieco bardziej rozbudowana - brakuje opcji sortowania po cenie

Allegro

Tak, o Allegro musiałem tu wspomnieć. Ten portal aukcyjny zna w zasadzie każdy, a i skiny na nim znajdziemy. 

Czy opłaca się sprzedawać skiny na Allegro?

Niejednokrotnie opłaca, ale czym cena atrakcyjniejsza, tym szybciej daną skórkę sprzedamy. Ustawiając cenę taką samą jak na Steam, możemy nie znaleźć chętnych, o ile dany skin niczym szczególnym się nie wyróżnia - podstawowy patern, wysoki współczynnik zużycia czy brak bardziej wartościowych naklejek, które zostały naklejone na sprzedawany przez nas skin.

Najlepiej przeanalizować inne aukcje ze skinem, który chcemy spieniężyć, by dowiedzieć się po ile chodzi i za ile powinniśmy go wystawić, jeżeli zależy nam na czasie.

Czy opłaca się kupować skiny na Allegro?

W wielu przypadku jak najbardziej. Dość tanio znajdziemy np. klucze do skrzynek, które przecież łatwo można później wymienić na jakiekolwiek skiny. Poszczególne skórki również pojawiają się często w całkiem atrakcyjnych cenach.

Jak to zwykle bywa, jeżeli chcemy zaoszczędzić każdy grosik, warto porównać ceny z innymi stronami i platformami.

klucze do skrzynek allegro

Czy kupowanie skinów na Allegro jest bezpieczne?

Jak to bywa na Allegro, warto dokładnie popatrzeć na samego sprzedającego - czy ma jakieś komentarze, czy są one pozytywne, czy konto jest nowe czy może istnieje już kilka lat. Czytajcie też uważnie opisy aukcji, w tym deklarowany czas na dostarczenie Wam skina.

Ile wynosi prowizja od sprzedaży na Allegro?

Skiny są zwykle wystawiane w kategorii Kultura i rozrywka->Gry. Prowizja wynosi w tym przypadku 8%. Mimo, że kiedyś była ona jeszcze mniejsza, to wciąż tragedii nie ma.

kalkulator prowizji na allegro

W obliczaniu wszelkich kosztów sprzedaży danego przedmiotu, z pewności pomoże Wam kalkulator opłat dla sprzedających, który udostępnia Allegro.

Metody płatności na Allegro

Najpopularniejsze jest PayU, które jednocześnie niesie za sobą kilka korzyści. Przede wszystkim, nie nalicza dodatkowych opłat. Nasze zakupy realizowane są także bardzo szybko - a przynajmniej przekazanie pieniędzy sprzedającemu. PayU kieruje nas na stronę wybranego banku, a po zalogowaniu musimy jedynie potwierdzić przelew - pozostałe dane są już automatycznie wpisane.

metody płatności na allegro

Jeżeli skiny sprzedajemy, to kasa wędruje na Allegro Finanse, a stamtąd szybko możemy zlecić jej wypłatę na wskazane konto bankowe. Pieniądze dochodzą zwykle w kilka dni roboczych.

Bez wątpienia, metody płatności, przebieg transakcji, a nawet prowizja, to dość mocne plusy Allegro. Handel wirtualnymi przedmiotami na tym portalu aukcyjnym jest coraz to większy. 

Ogólnie oceniam Allegro jako dobre miejsce do handlu skinami i innymi wirtualnymi przedmiotami. Można tam robić niezłe interesy, a więcej na ten temat znajdziecie we wnioskach pod tabelką porównawczą.

Kupowanie/Sprzedawanie na Allegro - Plusy i minusy:

+ Łatwość, szybkość i bezpieczeństwo transakcji

+ Prowizja, która mimo podwyżki wciąż nie jest najgorsza

+ PayU - stosunkowo szybkie wypłaty i bardzo szybkie płatności

+ Stosunkowo wysoka opłacalność - zarówno przy sprzedaży, jak i kupnie

- Większych minusów właściwie nie ma - należy jedynie sprawdzić autentyczność konta sprzedającego, a będąc nim, trzeba liczyć się z faktem, że osoby kupujące nie zawsze dokonują płatności - wtedy musimy ubiegać się o zwrot prowizji.

blog comments powered by Disqus
Gdzie kupować i sprzedawać skiny CS:GO i inne przedmioty Steam?