PODPOWIEDZI:

Skiny CS:GO - Co to Jest i Jak Sprawdzić Float Value

Skiny CS:GO - Co to Jest i Jak Sprawdzić Float Value

Jeżeli gracie w grę Counter Strike: Global Offensive, a dodatkowo mocno interesujecie się skinami do broni, to koniecznie musicie poznać zagadnienie związane z float value. W poniższym artykule wskaże Wam korzyści płynące z tej wiedzy, kilka rad i pomocnych stron. Sprawdźcie to!

Kondycja skinów CS:GO

Nie trzeba mieć wielkiej wiedzy na temat skinów, by zauważyć, że każdy z nich ma swoją kondycję, która odbija się na wyglądzie w grze, no i oczywiście cenie. Poniżej wszystkie kondycje od najlepszej do najgorszej.

  • Factory New - fabrycznie nowy
  • Minimal Wear - lekko używany
  • Field Tested - przetestowany w boju
  • Well-Worn - ślady używania
  • Battle-scared - zaprawiony w walkach

Jednocześnie trzeba też zauważyć, że nie wszystkie skiny dostępne są we wszystkich kondycjach. Dobrym przykładem jest tu np. AWP Asiimov - bardzo lubiany skin do snajperki. Nie znajdziemy go jednak w kondycji Factory New czy Minimal Wear. Odwrotnym przykładem jest z kolei świetnie wyglądający nóż Butterfly Knife w wersji Fade - występuje on wyłącznie w kondycji Factory New i Minimal Wear.

Przeczytaj także: Gdzie najlepiej sprzedawać/kupować skiny CS:GO?

awp asiimov

Co to jest float value?

Jeżeli już przypomnieliśmy sobie podstawy dotyczące kondycji skinów, to czas przejść do nieco bardziej zaawansowanej klasyfikacji. Chodzi konkretnie o float value. Wyraża się go w skali punktowej, która zawarta jest w danej kondycji. Ogólnie rzecz biorąc, czym mniejsza wartość float value, tym skin wygląda lepiej. Warto w tym momencie poznać poszczególne poziomy punktowe przypisane do poszczególnych kondycji:

  • Factory New - 0.00-0.07
  • Minimal Wear - 0.07-0.15
  • Field Tested - 0.15-0.37
  • Well-Worn - 0.37-0.44
  • Battle-scared - 0.44-1

Jak ma się to w praktyce? Trzeba powiedzieć, że jest to kwestia indywidualna dla każdego skina. Lekko używany AK-47 Vulcan z float value 0.071 będzie dużo lepiej wyglądał niż taki z float value 0.14. Cena na rynku steam ta sama, ale różnica w wyglądzie znacząca. Podobnie może być np. z M4A1-s Hyper Beast i wieloma innymi skinami.

ak vulcan

Z drugiej strony, są skiny, w których FV ma mniejsze znaczenie, gdyż nie odbija się znacząco na samych zdarciach lecz na kolorze. Przykładem jest tu Glock Water Elemental czy M4A1-s Golden Coil.

karambitPatrząc na noże wysokiego tieru okazuje się, że FV może w ogromnym stopniu wpływa na cenę. Jest tak przede wszystkim w przypadku Karambitów czy Bagnetów - np. Fade, Doppler, Tiger Tooth, Marble Fade. Nie można się więc dziwić, że posiadacz dobrego noża z FV na poziomie np. 0.01 będzie chciał dość mocnej dopłaty w stosunku do rynkowej wartości skina.

Wracając jeszcze na chwilę do poszczególnych pułapów FV, tu też są pewne wyjątki. Przykładem może być ponownie skin AWP Asiimov. Najlepsza wartość FV dla kondycji Field Tested to bowiem nie 0.15, a 0.18 - jest jednak bardzo rzadko spotykana.

AKTUALIZACJA - Sprawdzanie Float Value w grze

Brawo, Valve! Po tylu latach wreszcie doczekaliśmy się danych dotyczących Float Value z poziomu gry. Nazywa się to tam współczynnik zużycia i wygląda tak:

współczynnik zużycia

Gdzie sprawdzać float value?

Chcecie szybko sprawdzić, jakie FV mają Wasze skiny? Nie ma problemu, wszystko da się zrobić. Z pomocą przychodzi np. strona csgo.steamanalyst.com. Wystarczy kliknąć swój nick w prawym górnym rogu i przenieść się do zakładki swojego ekwipunku. Podobne narzędzie oferuje też csgo.exchange.

skiny csgo

skiny csgoWarto także dokładniej przejrzeć obie wymienione strony, gdyż dostarczają informacji o aktualnych cenach skinów, ich pułapach Float Value, dostępnych kondycjach i wiele, wiele więcej.

>>> Sprawdź najlepsze premiery gier!

Steam Inventory Helper

Istnieje też znakomity dodatek do przeglądarki Chrome, który z poziomu steama pokazuje FV i kilka innych informacji. Nazywa się Steam inventory helper.

co to jest float value

Najlepsze zestawy komputerowe - zawsze aktualne! >>>

Jak sprawdzić Float Value skinów z rynku steam?

Teraz bardzo użyteczny trik. Chcecie kupić skin z rynku steam, a zależy Wam na jak najlepszym Float Value? Jeżeli tak, to również znajdzie się sposób. Wystarczy prawym przyciskiem myszki kliknąć na opcję "Zbadaj w grze" i wybrać "Kopiuj adres odnośnika".

butterfly - kochany rodzaj noża

Uzyskany w ten sposób link możemy wkleić w zakładce Steam Market na stronie csgozone.net. Z pomocą ponownie przychodzi też csgo.exchange.  Zakładka Calculator, a następnie Item Float. Jest tam nawet krótki gif, który jeszcze raz przypomina jak uzyskać odpowiedni link.

Może się to okazać bardzo przydatne, jeżeli zależy nam na jak najlepszym wyglądzie skinów.

Sposób na sprawdzenie Float Value z danej strony ze skinami

Co ciekawe, istnieje też sposób na sprawdzenie FV z kilku popularnych stron typu ruletka cs. Chodzi np. o csgopolygon.com. W zakładce withdraw możemy przecież kliknąć prawy przyciskiem myszy na dany skin, by uzyskać opcję Inspect In Game. Wtedy wystarczy jeszcze raz użyć ppm i tak jak na rynku steam, skopiować adres odnośnika, by następnie wkleić go na wcześniej wymienione strony do sprawdzania float value.

skiny scgo

Float Value + Screeny skinów - Narzędzie metjm.net

Jeżeli przeglądacie czasem csgolounge czy reedita, to z pewnością zauważyliście, że osoby wymieniające się skinami często załączają ich screeny z podstawowymi informacjami. Świetnym narzędziem do tego jest stronka metjm.net.

metjm - zdjęcia skinów csgoZ powyższej części materiału już dowiedzieliście się, jak wyciągnąć link umożliwiający zbadanie danego skina. Wystarczy go więc wkleić na metjm.net, by sprawdzić wszystkie informacje o nim, a także od razu mieć jego fotkę. Przydatne i łatwe w obsłudze narzędzie dla miłośników skinów lub zapalonych traderów.

blog comments powered by Disqus
Skiny CS:GO - Co to Jest i Jak Sprawdzić Float Value