PODPOWIEDZI:

Jak Przyciąć Kartę Sim Do Rozmiaru Micro Sim - Doradzamy w Kilku Prostych Krokach!

Jak Przyciąć Kartę Sim Do Rozmiaru Micro Sim - Doradzamy w Kilku Prostych Krokach!

W nowych smartfonach często spotykamy się ze slotami na kartę Micro Sim, co prawda kartę SIM możemy wymienić w salonie operatora, jednak trzeba na to poświęcić czas i w niektórych przypadkach uiścić opłatę. Pokażę Wam jak przy minimalnym nakładzie czasu samemu przyciąć kartę SIM.

Spotkaliście się kiedyś z przypadkiem, że kupiliścienajlepszy dla siebie smartfoni okazało się że pasuje do niego jedynie karta w standardzie Micro SIM? Co w takim przypadku? Jest kilka opcji. Przede wszystkim wycieczka do salonu operatora, niestety tu ponosimy koszty dojazdu, plus oczekiwanie w salonie, w niektórych przypadkach pobierana jest także opłata za wymianę/przycięcie karty.

Jednak wiele osób, mieszkając w mniejszych miastach i wsiach zwyczajnie może nie mieć takiego salonu w pobliżu, wtedy musimy poradzić sobie sami.

Na początek poradnika muszę zaznaczyć, iż przycinanie karty SIM robicie na własną odpowiedzialność. Warto się dobrze przygotować, postępować spokojnie i w żadnym wypadku nie spieszyć się.

Poniżej poradnik w wersji tekstowej, dla Waszej wygody przygotowaliśmy także poradnik w formie filmu.

Co będzie nam potrzebne?

Jak przyciąć kartę SIM

Warto zaopatrzyć się w szablon gotowy do wydrukowania. Zawiera on dokładne wymiary karty SIM (Mini SIM), oraz Micro SIM. Pamiętajcie o wydrukowaniu w skali 1:1. Dla pewności najlepiej po wydruku przyłożyć do niego naszą kartę, jeśli pasuje idealnie to możemy przechodzić dalej.

Szablon, oraz wymiary kart SIM

Szablon Micro SIM 1:1

» Pobierz Szablon Micro Sim 1:1 >

Wymiary kart SIM

» Pobierz Wymiary kart SIM>

Jak Przyciąć Kartę Sim Do Rozmiaru MIcro Sim

Przygotowujemy także taśmę dwustronną, naklejamy niewielki fragment na naszą kartę SIM (nie od strony chipa!) i przyklejamy ostrożnie do szablonu.

Następnie pisakiem do płyt CD zaznaczamy na naszej karcie kilka linii cięcia. Aby linia była równa korzystamy z linijki.

Jak Przyciąć Kartę Sim Do Rozmiaru MIcro Sim

Ostrymi nożyczkami, lub nożem do tapet tniemy zdecydowanie po liniach cięcia, jednak staramy się ciąć po zewnętrznej. Jeśli zetniemy za dużo to karta może nie działać poprawnie. Nie zbliżamy się także z nożyczkami do chipa.

Kiedy karta ma już rozmiar pasujący do szablonu Micro SIM należy ją obrobić, wystarczy zwykł pilnik do paznokci. Szlifujemy nim nierówności, oraz nadmiary pozostałe po cięciu.

Jak Przyciąć Kartę Sim Do Rozmiaru MIcro Sim

Następnie należy przypasować kartę do slotu telefonu. Jeśli pasuje, jednak nie wchodzi do końca, to nie pchamy na siłę. Należy ją wtedy ponownie wyjąć i poddać szlifowaniu. Po szlifowaniu oczyszczamy kartę z powstałego pyłu. Pozostaje nam już tylko uruchomić telefon i sprawdzić czy mamy połączenie z siecią.

Porównywarka smartfonów - Sprawdź!

Podsumowanie

Jeśli będziecie postępować zgodnie z instruktażem z materiału filmowego, to karta będzie działać bez problemu. Zaoszczędzicie czas i pieniądze na jeżdżeniu do salonu i wymienianiu karty.

blog comments powered by Disqus
Jak Przyciąć Kartę Sim Do Rozmiaru Micro Sim - Doradzamy w Kilku Prostych Krokach!