PODPOWIEDZI:

Android P - Prezentujemy najważniejsze cechy

Android P - Prezentujemy najważniejsze cechy

Najnowszy system Android znajduje się obecnie w fazie produkcji. Co odważniejsi, mogą pobrać wersję testową i sprawdzić OS na własnej skórze. Dla tych nieco mniej odważnych postanowiliśmy przygotować materiał prezentujący najważniejsze cechy nowego Androida. Zapraszam!

Nowy system Android o tajemniczej nazwie "P", został udostępniony do testów już na początku tego miesiąca. Budowa nowego OS-u jest obecnie w fazie początkowej, także całość może działać dość niestabilnie, co doprowadzić do irytacji może niejednego. Aby oszczędzić Wam tejże irytacji, postanowiliśmy przedstawić i pokrótce omówić najważniejsze elementy owego Androida P. Gotowi?

Delikatny Powiew Świeżości

Belka Powiadomień

To co obecnie cechuje całą otoczkę wizualną Androida P, to zaokrąglone narożniki. Dosłownie każdy element, który powinien cechować się kanciastym kształtem, jest zaokrąglony z każdej możliwej strony. Bez wątpienia, jest to miłe dla oka. Przy okazji zmian wizualnych, belka powiadomień została poddana znaczącym zmianom, co przełożyło się na brak możliwości (tylko obecnie) rozszerzenia ustawień WiFi czy Bluetooth. Także osławione inteligentne odpowiedzi są obecnie niedostępne, co z czasem ma się zmienić. Czyżby cały ten element bił o głowę iOS?

Magiczne Wcięcie w Ekranie

Android Notch

Uwielbiasz Charakterystyczne Wcięcie w Ekranie? Koniecznie Zobacz Nowego Flagowca Honora 10>>>

Ostatnie premiery smartfonów wyposażonych w system Android pokazują, jak bardzo popularne stało się owe wcięcie w górnej części ekranu. Celem tego zabiegu jest jak najlepsze wygospodarowanie wolnej przestrzeni na froncie urządzenia. Nowy Android daje deweloperom możliwość "symulacji" owego wcięcia, która znajduje się w opcjach programisty. Patrząc na obecny trend, element ten sprawdzi się jak nic innego.

Lepsza Kontrola Zewnętrznych Urządzeń

Lepsza Kontrola

Wujaszek Google pozbawił nas konieczności niepotrzebnego grzebania się w dodatkowych ustawieniach, celem przykładowego odłączenia urządzenia Bluetooth, które wcześniej było przez nas podłączone. Obecnie wystarczy nacisnąć klawisz głośności, a naszym oczom ukaże się odpowiednia ikonka ze wspomnianymi możliwościami.

Zrzuty Ekranu Jeszcze Prostsze

Lepsze Robienie Zrzutu Ekranu

Pomniejsza Wersja Huaweia P20 Jest w Promocji! Rzuć okiem na to>>>

Nowy system i całkiem nowe możliwości. Teraz po dokonaniu "zrzutu ekranu" i pojawieniu się powiadomienia na belce, możemy wybrać opcję "edytuj" i przy użyciu zaimplementowanej aplikacji Markup, dokonać wspomnianej edycji. Rzecz niebywale prosta, ale jak cieszy, czyż nie?

Dodatkowe Zabezpieczenie

Lepsze Zabezpieczenie

Google stoi na straży bezpieczeństwa naszych danych. Dlatego też, deweloper postanowił wprowadzić ciekawe i dość proste rozwiązanie, które ma sprzyjać naszemu bezpieczeństwu. W ustawieniach należy wybrać preferowaną blokadę ekranu i tam odhaczyć "pokaż opcję blokady". Po wybraniu tejże opcji, niemożliwe będzie odblokowanie urządzenia przy pomocy czytnika linii papilarnych. Pozostaje tylko opcja kodu PIN lub popularny niegdyś wzór.

Blokada Orientacji Poziomej 

Tryb Horyzontalny

Zadziwiające jest to, że musieliśmy tak długo czekać na tak prostą rzecz! Panowie z Mountain View wreszcie postanowili dokonać implementacji opcji blokady ekranu w trybie horyzontalnym. Na tę chwilę, mamy opcję wyboru blokady trybu portretowego, horyzontalnego lub automatycznie dopasowanie... przy pomocy akcelerometru, rzecz jasna.

Status Naładowania Akumulatora na Ekranie

Ambient Status

Posiadacze smartfonów wyposażonych w popularną funkcję "Always On Display", doskonale znają możliwość podglądu poziomu naładowania. Teraz każdy posiadacz Androida P otrzyma tę możliwość, pytanie tylko jak dokładnie wykorzystają to producenci smartfonów?

Kochacie Wcięcie?

Na obecną chwilę to tyle, jeśli chodzi o najważniejsze zmiany jakie zaszły w ostatnim czasie. Nie mniej jednak, będziemy stale monitorowali dalszy rozwój nowego OS-u Google'a i informowali Was o kolejnych ciekawostkach. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić Was do udzielenia się w sekcji komentarzy! Co sądzicie o nowym Androidzie?

blog comments powered by Disqus
Android P - Prezentujemy najważniejsze cechy