PODPOWIEDZI:

5 Powodów, dla których warto kupić smartband

5 Powodów, dla których warto kupić smartband

Małe, lekkie, zupełnie niepozorne - elektroniczne opaski sportowe nie są jedynie prostymi gadżetami dla biegaczy. Skrywają w sobie całkiem szerokie możliwości. Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad takim zakupem, to przeczytajcie poniższy artykuł.

Smartbandy mają wiele nazw. Określa się je mianem elektronicznych opasek, opasek sportowych, opasek fitness, monitorów aktywności czy elektronicznych gadżetów ubieralnych. Mam dla Was 5 powodów na tak dla zakupu tego typu urządzenia.

Skuteczny monitoring naszej aktywności

To oczywiście największa zaleta tych zgrabnych opasek. Zależnie od naszego budżetu, oferują bowiem masę pomiarów. Krokomierz, pulsometr, analiza naszej prędkości i przebytej trasy, liczenie spalonych kalorii - to w zasadzie podstawy.

W większości nawet najtańszych smartbandów dochodzi do tego monitorowanie naszego snu - ile śpimy, kiedy zapadamy w głęboki sen itp.

spalone kalorie na ekranie smartbanda

Jeżeli lubicie wykonywać różne ćwiczenia z powtórzeniami, to opaska sportowa również może się przydać, zliczając np. liczbę przysiadów czy innych aktywności.

Mamy więc podane najróżniejsze parametry dotyczące naszego organizmu czy uzyskiwanych wyników.

Dobry motywator

Do wzmożonego wysiłku fizycznego trzeba czasem się nieźle zmotywować. Tylko osoby regularnie ćwiczące i bardzo zmotywowane osiągną zamierzone cele.

Jak w tym może nam pomóc niepozorny smartband? Ciekawa jest funkcja przypominania o podjęciu aktywności. Działa to mniej więcej tak, że opaska sportowa stara się nam powiedzieć: "Hej, Ty. Czas ruszyć tyłek i coś zrobić!".

Gdy przez dłuższy czas pozostajemy praktycznie bez ruchu, to możemy być pewni, że smartband odpowiednio zareaguje i postara się nas zmobilizować do działania stosownym przypomnieniem i alarmem wibracyjnym.

Funkcjonalniejsze opaski często oferują nam także stworzenie indywidualnego planu treningowego - co i kiedy powinniśmy zrobić.

Rankingi i poradnik zakupowy jak kupić smartband przekazują nam także informacje o tym, że niektóre modele mają wbudowaną pamięć na ulubioną muzykę, która zmotywuje nas np. podczas biegania. Każdy kilometr więcej przybliża nas do bycia fit. Podany przed chwilą link przekieruje Was na listę aktualnych zestawień tych urządzeń, pod którą znajdziecie natomiast rozbudowany poradnik zakupowy. Warto tam zajrzeć, ale lećmy dalej z powodami na TAK dla smartbandów.

Dobra partia dla smartfona

Smartfon + smartband to całkiem niezłe połączenie, które daje nam kolejne funkcjonalności.

Zacznijmy od tego, że sparowany z opaską telefon, będzie przesyłał na nią powiadomienia - np. o rozmowie przychodzącej, smsie czy e-mailu. Subtelny alarm wibracyjny da nam znać, że ktoś próbuje się z nami skontaktować. Lepsze smartbandy z większymi wyświetlaczami dają możliwość bezpośredniego odczytania wiadomości.

To jednak nie koniec zalet posiadania takiej pary urządzeń mobilnych. Smartband mamy na ręce, ale telefon potrafi nam się gdzieś czasem zawieruszyć. Funkcja odnajdywania go z poziomu opaski sportowej pomoże w takich sytuacjach.

Oczywiście korzystanie z różnych aplikacji do smartbandów wymaga ścisłej współpracy tego urządzenia z naszym smartfonem.

Niskie ceny

No może nie w każdym przypadku. Wiele zależy od naszych wymagań względem tego urządzenia. Jeżeli czytacie jednak ten artykuł, to być może wciąż zadajecie sobie pytanie, czy w ogóle warto kupić ten gadżet dla sportowców?

smartband tryb dla biegacza

Czemu by więc nie zacząć od taniego smartbanda? Mniej niż 100 zł wydamy np. na Xiaomi Mi Band 2. Jest to bardzo popularna opaska, która mimo niskiej ceny została solidnie wykonana i zaskakuje swoją funkcjonalnością.

Baza produktowa smartbandów pokaże Wam również inne modele z różnych segmentów cenowych. Warto je przeklikać, aby dowiedzieć się więcej o rynku tych urządzeń.

Długi czas pracy po naładowaniu

Urządzenia mobilne lubią nas mocno irytować zbyt krótkim czasem pracy po pełnym naładowaniu. Ze smartbandami nie ma raczej takich problemów. Nawet tańsze modele mogą często pracować przez kilka tygodni bez konieczności ładowania. W naszej redakcji testowaliśmy opaskę sportową z baterią na rok.

Podsumowanie

Jak sami widzicie, smartband jest kierowany ściśle do konkretniej grupy, a dokładniej do osób, które chcą znać szczegóły swoich aktywności fizycznych i monitorować przy tym organizm. Mimo zazwyczaj bardzo przystępnych cen, opaski sportowe mają sporo ciekawych funkcji i technologii.

Jeżeli na poważnie wzięliście się za siebie, to polecam Wam zakup tego urządzenia. Jeżeli trenujecie lub biegacie stosunkowo rzadko, to też zachęcam Was do nabycia elektronicznej opaski sportowej. Być może właśnie ten niepozorny sprzęt zmobilizuje Was do częstszych aktywności.

Przeczytaj również:

blog comments powered by Disqus
5 Powodów, dla których warto kupić smartband