PODPOWIEDZI:

Garmin Vivofit 4 - Opaska sportowa z baterią na ROK?!

Segment opasek sportowych stał się niezwykle popularny. Na rynku pełno jest tańszych i droższych rozwiązań, które często posiadają takie same funkcje. Czym na tle konkurencji wyróżnia się smartband Garmin Vivofit 4? Postanowiłem to dla Was sprawdzić!

Garmin Vivofit 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wodoszczelność
  • Bateria
  • Czytelny ekran
  • Dobre wykonanie
WADY
  • Brak pulsometru
  • Brak barometru

Jaki musi być dobry smartband? Jak kupić opaskę sportową? Taki sprzęt musi być wytrzymały, funkcjonalny, komfortowy w noszeniu. Przyda się także bateria o sporej żywotności. W tym ostatnim aspekcie zdecydowanie wyróżnia się Garmin Vivofit 4, który trafił do naszej redakcji na test. A jak jest w pozostałych aspektach? Sprawdziliśmy to.

Budowa Garmin Vivofit 4

Garmin Vivofit 4 to plastikowa pastylka umieszczona w sylikonowej opasce. Posiada wbudowany, kolorowy ekran o wymiarach 11x11mm, który wyświetla obraz w rozdzielczości 88x88 pikseli. Co ciekawe, nie jest to zwykły ekran LCD, lecz transreflektywny Memory-In-Pixel. W skrócie, oznacza to, że jest w pełni czytelny nawet w mocnym słońcu. Pod nim znajduje się jedyny przycisk na tym smartbandzie, dzięki pojedynczym kliknięciom oraz przytrzymaniu tego przycisku obsługujemy opaskę. Urządzenie jest wodoszczelne do tego stopnia, że bez żadnych obaw możemy w niej pływać. Bardzo brakuje mi w tej konstrukcji pulsometru, a trzeba zaznaczyć, że urządzenie trochę kosztuje. Sylikonowa opaska występuje w kilku kolorach, ja dostałem do testów opaskę w czarnym kolorze i materiał nie wywołał u mnie żadnej reakcji alergicznej. Zapięcie to tradycyjna klamra.

Aktualna CENA opaski Garmin Vivofit 4 >>>

Opaska Garmin Vivofit 4

Bateria Vivofit 4

Cechą wyróżniającą tego smartbanda jest jego bateria, która jest w stanie działać nawet rok! Ale zaraz… urządzenie nie ma żadnego portu do ładowania, próżno również szukać ładowarki w pudełku. Zatem jak po roku mamy naładować baterię? Nijak J Urządzenie działa na dwóch pastylkowych bateriach SR43, które po prostu wymieniamy. Świetne rozwiązanie!

Zobacz recenzję smartbanda z Biedronki!

Bateria Garmin Vivofit 4

Funkcje opaski Vivofit 4

Jak już wspomniałem w pierwszej części tekstu, w opasce brakuje mi pulsometru, ale posiada ona akcelerometr, który skutecznie czyta nasze ruchy. Oprócz zliczania kroków, które potem przeliczane są na spalone kalorie oraz dystans, urządzenie monitoruje także nasz sen, zlicza minuty intensywnej aktywności, które może samo rozpoznać dzięki funkcji Move IQ. Opaska rozpoznaje, kiedy rozpoczęliśmy bieg i sama doda go do naszej dziennej aktywności. Smartband wyświetla na ekranie pasek aktywności, który uzupełnia się, kiedy się nie ruszamy. By go zresetować wystarczy udać się na krótki spacer.

Funkcje Garmin Vivofit 4

Aplikacja Garmin Connect

Vivofit 4 nie byłaby tak świetna, gdyby nie perfekcyjnie zbudowana aplikacja mobilna dostępna na urządzenia z Androidem, iOS i w formie webowej dla PC. Dzięki niej ustawimy wszystko co związane jest z opcjami smartbanda, odczytamy nasze aktualne oraz archiwalne statystyki w formie czytelnych wykresów. Oprócz tego aplikacja posiada funkcje społecznościowe. Do znajomych możemy dodać każdego, kto posiada urządzenie Garmin i rzucać mu wyzwania, np. w ilości kroków w danym tygodniu. Aplikacja działa super, jest przejrzysta i wygląda bardzo ładnie. W skrócie – wzór!

Garmin Connect

Podsumowanie

Słowem podsumowania, Garmin Vivofit 4 to świetna sportowa opaska, której nie musicie ładować a będzie i tak działać około roku! Brakuje mi w niej pulsometru i barometru, lecz smartband nadrabia czytelnym ekranem, prostą obsługą i świetną aplikacją. Czy warto wydać pieniądze na tą opaskę? Myślę, że jak najbardziej!

Ocena końcowa testu Garmin vivofit 4

blog comments powered by Disqus
Garmin Vivofit 4 - Opaska sportowa z baterią na ROK?!