PODPOWIEDZI:

Flagowce LG - LG V30 vs LG G7 ThinQ

Mamy ostatnią prostą przed końcem roku i warto przyjrzeć się jednej z najbardziej zasłużonych firm w historii mobilnego świata i sprawdzić co ma do zaproponowania w segmencie premium, lub jak kto woli w segmencie flagowców. Dziś przedstawię Wam LG G7 ThinQ oraz LG V30, aktualnie dwa najlepsze smartfony Koreańczyków.

LG G7 ThinQ

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Światowej klasy ekrany
  • Topowa specyfikacja
  • Przetworniki dźwięku
  • Jasne obiektywy
WADY
  • Wykonanie

Zaznaczam, że nie będzie to typowa recenzja, a raczej typowy przegląd kadr – czyli co LG może nam zaoferować i za ile w III kwartale 2018 roku. Powiem o najważniejszych cechach, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

LG V30 vs LG G7 ThinQ - Ekran

Zacznijmy od LG G7 ThinQ. Mocną stroną smartfona jest na pewno szczelnie wypełniony front po przez ekran LCD o przekątnej 6,1 cala i pokaźnej rozdzielczości 3120x1440 pix. Oczywiście, ekran stworzony został w proporcjach 18:9. Nie zabrakło popularnego notcha, który jednak ładnie wkomponował się w przedni panel, na pewno nie razi, tak jak w przypadku np. Xiaomi Mi 8.

Smartfon dobrze trzyma się w ręce, jest smukły, co prawda dość długi, czasami mam wrażenie, że za długi, jednak szybko można się do tego przyzwyczaić. Ergonomia stoi na wysokim poziomie. Swobodnie da się korzystać ze smartfona jedną ręką – szczególnie ważna cecha jeżeli weźmiemy pod uwagę drobne damskie dłonie.

Ekran LG G7 ThinQ

Inaczej wygląda sprawa z LG V30, tutaj mamy jeszcze smartfona z serii przed notchowej. Jest trochę szerszy, przez co wygląda trochę bardziej topornie, lub bardziej męsko. Sam ekran  jednak jest o 0,1 cala mniejszy. Warto zaznaczyć, że mamy dostępny OLEDowy panel o również wysokiej rozdzielczości 2880 x 1440px. Trudno jednoznacznie wytypować, który panel jest lepszy. Oba mają swoje zalety. Osobiście jednak uważam, że więcej wycisnąć można z OLEDa niż z IPS. Nie zmienia to faktu, że oba ekrany to zdecydowana pierwsza liga w roku 2018.

LG V30 vs LG G7 ThinQ - Specyfikacje i multimedia

Zarówno LG G7 jak i V30 posiadają bardzo podobną specyfikację. Różnią się procesorem. W G7 ThinQ zamontowano Snapdragona 845, a w V30 Snapdragona 835. Oba smartfony są równie wydajne. W zasadzie nie widać w ogóle różnic w codziennym użytkowaniu. Osobiście wydaje mi się, że „845” posiada większą kulturę pracy – a na pewno mniej się grzeje. 

Osobnym rozdziałem są na pewno multimedia w obu smartfonach. W przypadku V30 możemy cieszyć się ciekawym trybem kinowym, który stał się znakiem rozpoznawczym tego modelu wraz z "mega"
jasnym obiektywem f1.6. Z kolei LG G7 możemy cieszyć się trybem szerokokątnym i również  dwoma aparatami - podobne przysłoną do tych co w V30 – f/1.6 i f1.9. 

Zobacz też: LG V30 vs Bezlusterkowiec

plecki LG G7 ThinQ
G7 ThinQ i V30 posiadają również sztuczna inteligencje, która kryje się pod nazwą AI Cams i QLens – Funkcje stricte związane z samym aparatem, dzięki temu, robiąc zdjęcie, smartfona analizuje je i dobiera odpowiednie ustawienia. Ponadto rozpoznaje obiekty na zdjęciu, które mogą nam potem posłużyć to sprawdzenia np. ceny w sklepie internetowym. Funkcji oczywiście jest o wiele więcej – np. rozpoznawanie jedzenia czy charakterystycznych obiektów. Warto sprawdzić tę opcję na żywo.

Warto również powiedzieć o cyfrowo-analogowym przetworniku audio w tych dwóch smartfonach. Dzięki temu muzyka na słuchawkach odtwarzana jest bardzo czysto, z pełną paletą dźwięków. System DTS X 3D zastosowany w G7 ThinQ pozwala na odtwarzanie wielokanałowe 7.1.

Ciekawą rzeczą jest również głośnik boombox. Zasadniczo flagowe smartfony LG naprawdę można uznać za muzyczne, właściwie jak żadne inne na rynku. Muzyczne, czyli takie, do których można podpiąć słuchawki. W dzisiejszych czasach niestety nie jest to takie jasne, dlatego szacunek dla Koreańczyków za kontynuację tego ważnego elementu, który dla wielu stał się zwyczajnie niepotrzebny.

głośnik LG G7 ThinQ

LG V30 vs LG G7 ThinQ - Bateria, system i wytrzymałość

Musimy również wspomnieć o baterii, która odpowiednio wynosi 3000 mAh w przypadku G7 i 3300 mAh w przypadku V30. W obu smartfonach zastosowano technologię QuickCharge 3.0. Co ważne w zestawie otrzymamy szybką ładowarkę wspierająca ten standard. Nie możemy zapomnieć również o ładowaniu bezprzewodowym w standardzie QI.

Zobacz też: Rankingi polecanych smartfonów

LG nie można odmówić również aktualnego systemu. W przypadku dwóch modeli jest to Android Oreo. System w LG na pewno charakteryzuje się prostotą, jest bardzo zbliżony do czystego Androida, nakładka jest wizualnie nieznacznie zmieniona. Całkiem niedawna współpraca z Google procentuje, ponieważ system właściwie nie posiada słabych stron. Działa stabilnie i szybko, zawsze z nowymi aktualizacjami i rozwiązaniami Google jak np. Google Lens czy asystent.

Na koniec musimy powiedzieć o tym, że oba smartfony posiadają normę IP68. W dzisiejszych czasach to typowy "must have" i smartfony, które nie posiadają owej normy po prostu dużo tracą. G7 dodatkowo przeszedł testy militarne. 

LG V30 vs LG G7 ThinQ - Czy je polecamy?

Tak w zasadzie wyglądał ostatni rok firmy LG. Bardzo dobre dwa urządzenia w przeciągu kilku miesięcy, które szczerze można polecić i w zasadzie jako redakcja videotestów je rekomendujemy. Trudno tez doszukać się jakiś słabych stron.

Koszt smartfonów niestety nie jest niski, ale konkurencyjny do flagowców innych marek. Przy tej okazji warto wspomnieć o wrześniowej promocji, która dostępna będzie w prawie wszystkich liczących się sklepach tech. Koszt LG V30 wynosi 2599 zł, a w sklepie Media Markt będzie można dodatkowo dostać jeszcze bon w kwocie 300 zł. W przypadku LG G7 ThinQ cena zostanie obniżona na 3299 zł i w dodatkowej promocji możemy otrzymać bon w kwocie aż 500 zł. Decyzje oczywiście pozostawiam Wam, jestem też ciekawy Waszego zdania o marce LG. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o LG G7 i V30. Pozdrawiam!

Promocja na smartfony LG

blog comments powered by Disqus
Flagowce LG - LG V30 vs LG G7 ThinQ