PODPOWIEDZI:

Nokia Asha 202 [TEST]

Prezentowana Nokia Asha 202 to najprostszy model fińskiego producenta łączący w sobie klawiaturę sprzętową, dotykowy ekran i równoczesną obsługę dwóch kart SIM. Nie sposób opisać tego telefonu inaczej. Zobacz czy warto kupić ten model.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Dual-SIM
  • Przystępna cena
  • Dotykowy wyświetlacz
WADY
  • Brak łączności 3G
  • Słaba bateria jak na 2 anteny GSM

Zestaw Nokia Asha 202 zawiera:

  • Ładowarka Nokia AC-11
  • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Nokia WH-102
  • Krótkie wprowadzenie, instrukcję obsługi i ulotkę z informacjami o produkcie

Nie sposób pisać o Nokii Asha 202, pomijając jej pierwowzór w postaci modelu Asha 203. Telefony te są niemal identyczne, a co ciekawe – ich nazwy, a właściwie numery mogą wprowadzić w błąd. Wbrew chronologii to właśnie model Asha 202 jest tym „lepszym”, gdyż posiada możliwość obsługi dwóch kart SIM – jednocześnie.

Nokia Asha 202

Wygląd

Jedyny szczegół pozwalający odróżnić modele 202 i 203 to dwucentymetrowa klapka znajdująca się z lewej strony obudowy telefonu, zabezpieczająca drugą kartę SIM. Model Asha 202 posiada też oczywiście dodatkową antenę GSM oraz podwójny wskaźnik sygnału sieci.

Telefon prezentuje się całkiem nieźle i podobnie jak model Asha 203, poza plastikową klapką baterii – wykonany jest dość solidnie. Posiada dotykowy wyświetlacz i numeryczną klawiaturę sprzętową oraz specjalny przycisk blokady ekranu – znajdujący się z prawej strony obudowy. Górną część obudowy zajmują trzy złącza: zasilania, audio miniJack i microUSB – umożliwiający transfer danych i ładowanie baterii.

Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

Nokia Asha 202

Nokia Asha 202 mierzy 114,8 x 49,8 x 13,9 mm i waży 90 g – dokładnie tyle samo co jego brat bliźniak obsługujący jedną kartę SIM. Identyczna waga sugeruje, że nie zastosowano w nim większej (cięższej) baterii, co jest niestety prawdą. Pomimo dwóch anten GSM model ten posiada baterię o pojemności 1020 mAh. Oznacza to, że telefon może pracować nawet o jeden dzień krócej od modelu 203.

Wyświetlacz Asha 202 to dotykowy panel TFT o przekątnej 2,4” i rozdzielczości 240 na 320 pikseli. Osobiście uważam, że w modelach typu Dual-SIM wyświetlacze powinny mieć nieco większą rozdzielczość, by zyskać na czytelności.

Asha 202 umożliwia transmisję danych w technologii 2G (GPRS, EGPRS i EDGE) – czym raczej nikogo nie zachwyci; moduł Bluetooth oraz czytnik kart microSD (do 32 GB). Znajdziemy tu również aparat fotograficzny o matrycy 2 megapikseli, nie posiadający lampy błyskowej.

Smartfony za kilkaset złotych - Czy warto je kupować? >>>

Obsługa

Prezentowana Nokia Asha 202 to najprostszy model fińskiego producenta łączący w sobie klawiaturę sprzętową, dotykowy ekran i równoczesną obsługę dwóch kart SIM. Nie sposób opisać tego telefonu inaczej.

Nokia Asha 202

W związku z powyższym, urządzenie to znajdzie swoich fanów, lecz nie będzie ich zbyt wielu. Użytkownicy szukający tanich Dual-SIM’ów zapewne zwrócą na niego uwagę, trudno jednak przewidzieć jaka będzie ich reakcja na ekran dotykowy. Nokia Asha 202 posiada budzik, kalkulator, kalendarz, notatki i zadania oraz stoper. Nie zabrakło tu również odtwarzacza muzycznego, przeglądarki internetowej, klienta poczty e-mail i dyktafonu. Interfejs urządzenia to Nokia S40 Asha.

Jak kupić dobry i tani smartfon? >>>

Podsumowanie

Nokia ma w swojej ofercie aż 12 modeli typu Dual-SIM, w tym aż 4 modele z ekranami dotykowymi. W całej tej puli mieści się gdzieś pośrodku, zarówno pod względem ceny jak i funkcjonalności. Natomiast na tle 3 modeli dotykowych – wypada najlepiej tylko pod względem ceny. Nokię Asha 202 możemy kupić już od około 280 zł. Modele Dual-SIM z dotykowym ekranem, takie jak C2-03 lub C2-06 możemy kupić już od 370 zł. Jedyne co je różni od 202 to wysuwana klawiatura sprzętowa i większy ekran – 2,6”.

Nokia Asha 202

Reasumując, Nokia Asha 202 to zatem najtańszy Dual-SIM z dotykowym ekranem na rynku. Czy to wystarczy by dotrzeć do klientów? – Zobaczymy.

blog comments powered by Disqus