PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Premier i9260 [TEST]

Model nieco uboższy od bestsellera: Galaxy S III, Samsung Galaxy Premier oferuje podobną funkcjonalność w niższej cenie.

Samsung Galaxy Premier GT-i9260

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Mniejsze gabaryty
  • Wysoka rozdzielczość
  • Procesor dual-core 1.5GHz
  • Bateria
WADY
  • Cena (niewiele niższa niż S III)

Wyświetlacz Galaxy Premier jest trochę mniejszy niż w S III: 4,65" panel o rozdz. 720 x 1280 pikseli, w porównaniu do 4,8" w S III.

Procesor to dwu-rdzeniowy CPU 1.5GHz, w porównaniu do cztero-rdzeniowego CPU 1.4GHz w S III.

Samsung Galaxy Premier i9260 [TEST]

Pozostałe funkcje są bardzo podobne: 8-megapikselowy aparat główny, 1.9-megapikselowy przedni, 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo microSD, komunikacja NFC, GPS i GLONASS, plus oczywiście Wi-Fi, Bluetooth i USB.

Opłacalność zakupu smartfona z Chin - Zobacz naszą analizę! >>>

Galaxy Premier posiada Androida w wersji 4.1, lecz jak na razie nie ma informacji dotyczących modernizacji do Androida 4.2.

Samsung Galaxy Premier i9260 [TEST]

Wewnątrz umieszczono tą samą baterię co w Galaxy S III - 2100 mAh. Galaxy Premier jest też nieznacznie mniejszy i lżejszy, mierząc: 134 x 68 x 9 mm i ważąc 130 gramów.

Budżetowe smartfony - Czy są opłacalne? >>>

Samsung Galaxy Premier i9260 [TEST]

Telefon posiada wsparcie HSPA+ i LTE w niektórych rynkach. Prawdę mówiąc, potrafi wszystko, co Galaxy S III, jest tylko o 2% lżejszy i chyba nie wielę tańszy.

Ile więc wyniesie cena Galaxy Premier?

Samsung Galaxy Premier i9260 [TEST]

Samsung mówi o wartości około 530 €, jest to, zatem więcej niż obecna cena detaliczna Galaxy S III. W rzeczywistości, przypuszczamy, że jego cena wyniesie 400 - 450 €, gdy trafi na rynek.

Stanie się to w listopadzie w Rosji, a następnie Ukrainie, Korei, Chinach i południowo-wschodniej Azji. Dostępny powinien być również w innych krajach u specjalistycznych dystrybutorów.

Wydaje się, że to właśnie ten model powinien nazywać się Galaxy S III Mini, zamiast średnio zaawansowanego urządzenia, zaprezentowanego ostatnio przez Samsunga. Gdyby Samsung rzetelnie trzymał sie swojego nazewnictwa - mógłby nazwać go również Galaxy R II.

Tak czy inaczej, Galaxy Premier wygląda na dość potężne urządzenie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli Galaxy S III mieści sie poza Twoim przedziałem cenowym... lub nie do końca mieści się w Twojej kieszeni.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Premier i9260 [TEST]