PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Technologia Split & Cook w piekarnikach Beko

Technologia Split & Cook w piekarnikach Beko

Duży sprzęt AGD do nowoczesnej kuchni powinien wyróżniać się coraz to lepszymi technologiami. Wie o tym firma Beko, która zwróciła moją uwagę technologią Split&Cook; w swoich piekarnikach. Na czym ona polega i jakie korzyści za sobą niesie? O tym w poniższym materiale.

Wychowując się w latach 90-tych ubiegłego wieku, dobrze pamiętam ówczesny sprzęt AGD. Wielki, niezgrabny, irytujący w obsłudze i oczywiście mało funkcjonalny. Dzisiaj sklepy ze sprzętem AGD wypchane są po brzegi nowoczesnymi urządzeniami do kuchni. Zewsząd atakują nas hasła reklamowe, wieszczące, że to właśnie ta technologia jest najlepsza.

Warto jednak zawsze bardziej zagłębić się w poszczególne rozwiązania czołowych producentów i sprawdzić, czy aby na pewno są nam potrzebne.

W tym materiale pod lupę wziąłem piekarniki. Szukając dla Was najciekawszej technologii stosowanej w tych urządzeniach, odnalazłem prawdziwą perełkę - technologię Split & Cook.

Technologia Split & Cook - Co nam daje?

W tym przypadku nie musimy czytać wielu stron opartych na technicznym języku, aby w pełni zrozumieć specyfikę tego rozwiązania.

Split & Cook, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia rozdzielenie potraw i ich pieczenie. Posłużę się tu przykładem piekarnika Beko BVM34500B, bo właśnie w nim znajdziemy tę technologię.

We wnętrzu tego piekarnika możemy umieścić dwie różne potrawy i jednocześnie je piec. Proste, przydatne i praktyczne.

Co z zapachem potraw?

Opis był krótki, ale warto rozwinąć zastosowanie Split & Cook, odwołując się do pewnych pytań, które pewnie teraz Wam się nasuwają.

Beko zapewnia, że zapach potraw nie będzie pomieszany. To właściwie tak, jakby w jednym piekarniku umieścić dwa mniejsze. Możemy piec całkowicie różne dania, nie martwiąc się przy tym o ich smak czy zapach.

Różne potrawy - różne temperatury i czas pieczeniu, prawda?

W korzystaniu z piekarnika kluczowy bywa czas i temperatura jaką ustawimy potrawom. Czasem bywa tak, że dość subtelne różnice w tych parametrach bardzo mocno wpływają na efekt końcowy, czyli to, czy danie nam po prostu dobrze wyjdzie.

Beko o tym doskonale wie, dlatego technologia Split & Cook zapewnia absolutną swobodę w doborze temperatury i czasu pieczenia przy pieczeniu dwóch potraw jednocześnie. Możemy ustawić różne parametry dla każdego dania z osobna.

Beko BVM34500B technologia split and cook

Podejrzewam, że inżynierowie Beko musieli się trochę natrudzić, aby w tak perfekcyjny sposób oddzielić proces pieczenia dwóch różnych potraw w jednym urządzeniu. Najważniejsze, że wyszło idealnie, a my możemy nabyć piekarnik z tak przydatną funkcją.

Czas to pieniądz... podobnie jak energia

Imprezy domowe, szersze menu dla naszych gości - kojarzycie takie sytuacje? Właśnie w nich piekarnik Beko z technologią Split & Cook może być nieoceniony. Na górze ciasto, na dole mięso - to jedynie prosty przykład rozmieszczenia dwóch różnych pozycji z menu w tym samym piekarniku.

Ta ciekawa technologia w efekcie końcowym pozwala oszczędzić sporo czasu i energii.

Beko BVM34500B - Co ma jeszcze do zaoferowania?

Jeżeli przekonaliście się do technologii Split & Cook i uważacie, że może Wam się często przydawać, to czas na szersze omówienie piekarnika Beko BVM34500B, który został w tę technologię wyposażony.

Beko BVM34500B - Design

Czarna, nowocześnie wyglądająca konstrukcja wpisze się perfekcyjne w niejedną kuchnię o nowoczesnym wystroju. Wnętrze piekarnika jest oczywiście emaliowane, a na froncie znajdziemy wyświetlacz LCD działający na dotyk.

Beko BVM34500B - Pojemność i liczba programów

Całkowita pojemność tego modelu kształtuje się na poziomie aż 80 l, co wskazuje na to, że ten model kierowany jest przede wszystkim do dużych rodzin. Imponująca jest także liczba programów automatycznych, których mamy do dyspozycji... 81! Jest do tego termoobieg, pieczenie 3D, rozmrażanie, prowadnice teleskopowe czy podwójne oświetlenie halogenowe.

Drzwi SoftDoor w piekarniku Beko BVM34500B

Obsługa tego urządzenia do pieczenia jest bardzo prosta i przyjemna. Na pochwałę zasługują ciche i lekko pracujące drzwi SoftDoor.

Przyglądając się im jeszcze bliżej, można wspomnieć, że po obu stronach nie ma żadnych śrubek czy wymyślnych elementów konstrukcyjnych. Czemu o tym piszę? Dlatego, że płaska powierzchnia drzwi z pełnego szkła umożliwia nam bardzo proste czyszczenie.

Beko BVM34500B drzwi z pełnego szkła

Z samym wnętrzem jest zresztą podobnie. Zastosowana przez producenta emalia wyróżnia się wysoką odpornością na brud i tłuszcz. Przejedziemy po niej raz szmatką i pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń. Wersja oczywiście bardzo optymistyczna, ale inżynierowie Beko postarali się, abyśmy nie musieli się bardziej gimnastykować przy czyszczeniu piekarnika.

Beko BVM34500B czyszczenie

Grill i Pizza

Jeżeli lubicie mięso czy kiełbaski, to musicie też wiedzieć o funkcji grillowania. Wysoka temperatura w tym trybie pracy zapewnia utrzymanie naszym potrawom wartości odżywczych i soczystego wnętrza. Jest także do dyspozycji funkcja do pizzy.

Tak naprawdę, pół książki można by napisać o tym piekarniku. Ma wiele udogodnień i moim zdaniem jego cena jest adekwatna do możliwości. Jeżeli interesują Was szczegółowe parametry, to zajrzyjcie do specyfikacji piekarnika Beko BVM34500B.

Piekarnik ze Split & Cook - Kupować?

Daleki jestem od wpychania Wam sprzętu na siłę. Oczywiście w tym materiale mocno doceniłem wszelkie rozwiązania od Beko, ale moim zdaniem po prostu na to zasługują.

Split & Cook wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla dużych rodzin, w których spożywane dania nie zawsze są dla wszystkich jednakowe. Wspomniałem też o imprezkach domowych, na których również serwujemy naszym gościom kilka potraw.

Sprawa jak zwykle jest dość mocno indywidualna, ale nawet zapominając na chwilę o Split & Cook, trzeba przyznać, że piekarnik Beko BVM34500B jest fantastycznym urządzeniem do pieczenia. Jeżeli cena wydaje Wam się wysoka, to musicie wiedzieć, że na rynku można spotkać piekarniki nawet za ponad 2000 zł, które wcale nie przebijają propozycji Beko.

blog comments powered by Disqus
Technologia Split & Cook w piekarnikach Beko