PODPOWIEDZI:

Rodzinna i oszczędna lodówka - Side-by-side marki Samsung

Rodzinna i oszczędna lodówka - Side-by-side marki Samsung

Szukasz nowoczesnej i pojemnej lodówki? Samsung RS68CG885DB1 to jeden z ciekawszych modeli, który trafił niedawno na nasz rynek. Jest chłodziarko-zamrażarką typu Side-by-side. Mieści niezwykle dużo jedzenia i wykorzystuje najnowsze technologie producenta. Jest ciekawa.

Rozwiązania obecne w Samsung RS68CG885DB1 służą nie tylko poprawie warunków przechowywania jedzenia. Dzięki nim chłodziarko-zamrażarkę jeszcze lepiej dostosujesz do potrzeb swojej rodziny. Poza tym czynią z niej opłacalną inwestycję. Nie tylko dla domowego portfela, ale i dla środowiska

Półki w zamrażarce lodówki Samsung

Nowoczesne technologie pozwalają jeszcze efektywniej chłodzić, zmniejszając zapotrzebowania lodówki na prąd. Lodówka dostosuje się do tego, w jaki sposób jej używasz. W dobie globalnego kryzysu energetycznego to po prostu ważne. Nic dziwnego, że lodówki Samsung są najczęściej kupowane w Polsce.

AI Energy Mode - Inteligentna oszczędność energii

Tym, co w szczególności wyróżnia nową lodówkę Samsung, jest to, w jaki sposób koreańska firma rozwiązała problem poboru energii. Zaprzęgnięto do pracy sztuczną inteligencję. Większość nowego AGD firmy wspiera łączność Wi-Fi oraz aplikację SmartThings**. Dzięki temu, i trybowi AI Energy, lodówka pobiera mniej prądu.Aplikacja Smart Things przy lodówce Samsung

Nawet do 15% mniej*. To w skali roku praktycznie siedem tygodni darmowego korzystania z chłodziarko-zamrażarki***. Lodówka ma przy tym klasę energetyczną D. Więc całkiem niezłą, jak na model tego typu. 

Algorytm, wraz z zestawem czujników, monitoruje to, w jaki sposób pracuje urządzenie. Po włączeniu trybu AI Energy, gdy zmieni się temperatura w kuchni lub domownicy zaczną częściej sięgać do lodówki, aplikacja natychmiast się o tym dowie.

Prezentacja tego, ile zapłacisz za poszczególne sprzęty, w aplikacji Smart Things

W ten sposób budowana jest baza danych o tym, jak dostosować działanie lodówki do twojego domu. Algorytm uczy się scenariuszy użytkowania i odpowiednio reaguje, efektywnie obniżając rachunki za energię. 

W aplikacji znajduje się zakładka AI Energy. W niej można ustawiać miesięczne cele, a także obserwować zużycie prądu, oraz przewidywaną cenę używania, podłączonych do domowej sieci urządzeń. Tak, ta funkcjonalność nie jest ograniczona tylko do lodówek. W ramach platformy SmartThings możesz podglądać zapotrzebowanie energetyczne wybranych urządzeń wspierających tryb AI Energy, takich jak pralki czy suszarki.

Alert zamknięcia drzwi lodówki na telefonie przy lodówce Samsung

To pozwala ci na przykład zauważyć, kiedy zużywasz najwięcej prądu i ewentualnie zmienić nawyki. Zresztą aplikacja przypomni też o konieczności zamknięcia drzwi lodówki. To jeden z głównych podejrzanych dużego zużycia prądu. Co ciekawe zrobi to nie tylko przez telefon, ale też nawet telewizor Samsung.

Nowoczesna i pojemna lodówka Samsung

To, czy lodówka jest energooszczędna, jest bardzo ważne, ale to przecież nie wszystko. Temu modelowi w szczególności warto przyjrzeć się bliżej, bo wykorzystuje sporo nowoczesnych rozwiązań producenta. Zwiększają jej pojemność, pomagają dłużej utrzymać świeżość przechowywanego jedzenia i lepiej dostosować działanie chłodziarko-zamrażarki do potrzeb użytkownika.

Jedną z istotniejszych technologii jest Space Max™. To dzięki niej ta lodówka mieści aż 409 litrów w chłodziarce i 225 w zamrażarce, przy relatywnie niewielkich wymiarach. Bardziej zaawansowana izolacja, znana już od lat z innych modeli marki Samsung, pozwala zagospodarować jeszcze więcej przestrzeni na jedzenie.

Lodówka Samsung w showroomie z daleka

Zresztą, nawet pomimo tego, że ścianki są cieńsze, znajduje się w nich panel próżniowy z włókna szklanego. Może i brzmi bardziej jak coś, do znalezienia w promie kosmicznym niż lodówce, ale w praktyce daje prosty efekt. Zmniejsza przenikanie ciepła nawet o 25%. W efekcie lodówka nie musi pracować tak wydajnie, aby utrzymać niską temperaturę.

Jest tu dużo miejsca na produkty spożywcze i sporo sposobów na to, aby je posegregować. Producent zadbał nawet o pojemne szuflady, aż 5 głębokich pojemników na drzwiach chłodziarki i 2 w zamrażarce oraz dedykowaną półkę na wino. Ze względu na konstrukcję, ta ostatnia sprawdzi się nie tylko z butelkami. 

Otwarta lodówka Samsung na tle innych urządzeń AGD

Miłym dodatkiem jest też wyjmowany pojemnik Take-out Tray. Funkcjonuje jak taka mała szuflada, w której można na przykład schować kawałek ciasta lub masło i śmietanę. Ciekawostką jest to, że na spodzie ma estetyczny wzorek. Pojawia się w różnych miejscach urządzenia i wygląda fajnie. Podsumowując, wszystko w tej lodówce ma swoje miejsce.

Widziana od frontu tacka Take-out-Tray

Na froncie znajduje się też dystrybutor wody i lodu. Lodówkę trzeba przez to podłączyć do domowej hydrauliki, aby korzystać w pełni z jej możliwości. Taki podajnik świetnie wpasowuje się w minimalistyczny wygląd urządzenia. To nawiasem mówiąc wzornictwo Built-In, docenione przed kilkoma laty nagrodą. Front lodówki jest praktycznie płaski. Wygląda po prostu nowocześnie.

Samsung RS68CG885DB1 wydajnie chłodzi i zamraża

To jeszcze nie wszystko. Jak na nowoczesną lodówkę przystało, mamy tu wiele przydatnych rozwiązań, zwiększających wydajność chłodzenia lub po prostu ułatwiających życie. Jest pełen No Frost. Problemy ze szronem czy nadbudowującym się lodem to z taką lodówką już przeszłość.

Lodówka Samsung na tle innych urządzeń

W dodatku, za sprawą technologii Twin Cooling Plus, są tu dwa obiegi chłodzenia. Lodówka dba o optymalną temperaturę oraz wilgotność. To ma szereg wymiernych zalet. Jedną z ważniejszych jest fakt, że zapachy pomiędzy komorami nie będą się przenikać. Domowy tort mrożony po nocy w lodówce nie przypomni aromatem o resztkach z wczorajszego obiadu.

Podajnik lodu i wody w lodówce Samsung

Niezależne obiegi chłodzenia otwierają drogę też do bardzo przydatnej funkcjonalności. Ta lodówka ma pięć możliwych trybów pracy. W ramach Cool Select+ zmienisz funkcję poszczególnych komór. Na przykład po to, aby - jadąc na wakacje - zostawić tylko zamrażarkę dla oszczędności energii lub rozszerzyć chłodziarkę na całą lodówkę.

Z tyłu lodówki znajduje się też metalowa ścianka, która pomaga utrzymać optymalne warunki. Jeszcze lepiej oddziela chłodziarko-zamrażarkę od otoczenia i stabilizuje jej działanie, przyspieszając powrót do odpowiedniej temperatury po otwarciu drzwi. Pomaga w tym też technologia Precise Cooling. Lodówka perfekcyjnie kontroluje temperaturę, zapobiegając jej wahaniom podczas pracy. W efekcie zużywa jeszcze mniej prądu.

Metalowa ściana z napisem Twin & Metal Cooling

Tę lodówkę możesz kupić!

Jeżeli udało ci się dotrzeć aż tutaj, to pewnie bardzo interesuje cię ta lodówka. Tak się składa, że już możesz ją kupić. Na dodatek w wielu różnych sklepach. W tym momencie kosztuje 6499 złotych. Za tak nowoczesny i pojemny model, w dodatku z 20 latami gwarancji, to naprawdę niezła cena.

Ciekawostką jest to, że kupując tę lodówkę prosto od producenta, możesz skorzystać z promocji. Dobierając cztery inne sprzęty, zmniejszysz cenę najtańszego nawet do złotówki! Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem. Jest też możliwość rozłożenia opłat na 30 rat 0%.

Materiał powstał przy współpracy z Samsung.
 

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. 

** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

*** Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings.  Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania)

blog comments powered by Disqus
Rodzinna i oszczędna lodówka - Side-by-side marki Samsung