PODPOWIEDZI:

Drukarki atramentowe dla ucznia lub studenta tanie w eksploatacji #BackToSchool2018

Drukarki atramentowe dla ucznia lub studenta tanie w eksploatacji #BackToSchool2018

Rozpoczyna się szkoła, a co za tym idzie, kolejne wypracowania, projekty, sprawozdania i inne prace pisemne. Coraz częściej zdarza się też, że trzeba wydrukować jakieś materiały przesłane przez nauczycie lub dostępne w internecie. Bez wątpienia przyda się wtedy funkcjonalna drukarka.

Ten artykuł oraz materiał wideo, powstały we współpracy z firmą Epson i to właśnie drukarki tej marki stały się podkładem pod poradnik z serii Back to School 2018. Będą to dwa modele, które mają różne mocne strony. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Drukarka 3w1 Epson EcoTank ITS L3070

Pierwszą propozycją jest model Epson EcoTank ITS L3070, który jest urządzeniem 3w1, czyli skanerem, drukarką oraz kserokopiarką. Jak sama nazwa wskazuje, drukarka działa w oparciu o technologię EcoTank ITS.Epson EcoTank ITS system bezkartridżowy

Tworzyłem już materiał o zastosowanym rozwiązaniu firmy Epson, ale pokrótce wspomnę jednak, na czym ona polega. Jest to system bezkartridżowy. Drukarka posiada wbudowane pojemniki, do których wlewamy specjalny, bardzo wydajny atrament.

Jest to technologia ekologiczna i ekonomiczna. Zestaw butelek dołączony do tej drukarki przy zakupie starczy nawet na 13 000 stron czarno-białych oraz 6 500 stron kolorowych.

Epson EcoTank ITS 3070 z tuszami

Drukarka posiada slot na karty SD, z których możemy coś bezpośrednio wydrukować oraz wyposażona jest w łączność WiFi, dzięki której możemy drukować bezprzewodowo, także z urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji Epson iPrint.

Drukarka do zdjęć Epson L805

Druga propozycja jest skierowana do osób pasjonujących się fotografią, ponieważ głównym atutem tego modelu jest właśnie drukowanie zdjęć. Ta drukarka to Epson L805. Nie jest to już urządzenie 3w1, lecz tylko samodzielna drukarka. 

Atramenty dołączone do zestawu pozwolą na wydrukowanie do 1800 zdjęć w formacie 10x15. Jest to bardzo duża ilość, biorąc pod uwagę, np. fakt, że fotograf ślubny oddaje około 100 zdjęć parze młodej - to oznacza, że mógłby za pomocą tej drukarki wydrukować 18 kompletów, tylko za pomocą atramentów z zestawu.

Epson L805 Drukarka do zdjęć

Ta drukarka nie jest tylko bardzo ekonomiczna, ale również bardzo szybka. Wydrukowanie takiego zdjęcia zajmie około 12 sekund. Ponadto mamy oczywiście możliwość druku również w formacie A4. Epson L805 wydrukuje nam takie zdjęcie bez żadnych marginesów - zdjęcie będzie wypełniało całą kartkę.

Dodatkową opcją jest możliwość nadrukowywania płyt CD/DVD. Choć te wychodzą powoli z użytku, to nadal są stosowane i taka nadrukowana płyta może być świetną pamiątką lub prezentem.

Promocja Cashback

Aktualnie trwa również promocja firmy Epson, w ramach której możecie otrzymać częściowy zwrot pieniędzy po zakupie drukarki. Wystarczy, że kupicie drukarkę u jednego z oficjalnych dystrybutorów i zarejestrujecie produkt. W przypadku drukarki Epson L3070, otrzymacie zwrot w wysokości 150zł, więc tę kwotę możecie od razu odjąć od kosztu zakupu tej drukarki. Więcej informacji o tej promocji znajdziecie na stronie producenta.

Oto lista polecanych drukarek do domu, które można kupić do 500 zł taniej.

Epson L3070Epson L805Epson L1455

Podsumowanie drukarek dla ucznia od firmy Epson

Obydwie drukarki mają swoje mocne strony, które je wyróżniają. To do Was należy decyzja czy zdecydujecie się na którąś z nich. Technologia EcoTank ITS pozwoli Wam na tanie użytkowanie takiego urządzenia. Nie będziecie musieli myśleć ciągle o tym, że w drukarce za chwilę skończy się tusz. Są więc moim zdaniem ciekawą propozycją na zbliżający się rok szkolny 2018/19.

Zobacz również artykuł o Gadżetach dla ucznia.

Gadżety do szkoły i nauki

blog comments powered by Disqus
Drukarki atramentowe dla ucznia lub studenta tanie w eksploatacji #BackToSchool2018