PODPOWIEDZI:

Jak Kupić Selfie Stick – Poradnik Dla Wybierających Dobry Monopod

Jak Kupić Selfie Stick – Poradnik Dla Wybierających Dobry Monopod

Kijek do selfie, monopod, selfie stick - jakkolwiek nie nazwiemy tego urządzenia, to ma ono za zadanie ułatwić nam zrobienia dobrego zdjęcia. Mowa tu nie tylko o autoportrecie robionym z ręki, ale również o ciekawych ujęciach plenerów. Te proste i bardzo funkcjonalne gadżety mają wiele zastosować, a ich wybór - jak się okazuje - wcale nie jest taki oczywisty. Radzimy jak dobrze wybrać selfie stick.

Proste urządzenie, które pozwoli Wam samodzielnie wykonać fajne zdjęcie. Fenomen robienia sobie selfie rozprzestrzenił się na cały świat, a poza spontanicznymi fotkami prezentującymi codzienne czynności – coraz częściej obrazy utrwalane na smartfonie, a robione samodzielnie, stają się najważniejszą pamiątką z wakacji i podróży. W zrobieniu dobrego zdjęcia pomaga znacząco kijek do selfie. My z kolei pomagamy dobrze wybrać odpowiedni model takiego uchwytu.

Wybierz selfie stick pasujący do smartfona

Nie każdy uchwyt do selfie będzie kompatybilny z dowolnym smartfonem. Dlatego przed zakupem sprawdźcie koniecznie czy Wasz telefon będzie mógł skutecznie – i co równie ważne – bezpiecznie działać w połączeniu z wybranym urządzeniem. W tym celu zweryfikujcie jakiej wielkości sprzęt zmieści się w uchwycie. Producenci takie wymiary podają zazwyczaj w specyfikacji. Najczęściej jest to wartość maksymalnej szerokości urządzenia, które może zostać zamontowane do ramienia selfie stick.

Kolejnym istotnym aspektem jest system operacyjny. W zależności od posiadanego urządzenia możemy działać w systemie iOS czy Android – i tu w większości przypadków kijek do selfie będzie współpracował bez zarzutu. Chociaż zdarza się, że niektóre telefony oparte o Androida również mogą dość opornie podchodzić do samej konfiguracji z monopodem. Warto więc upewnić się czy uda nam się np. zaprogramować przycisk głośności jako spust migawki. Większy problem może wystąpić w przypadku smartfonów korzystających z innych systemów jak np. Windows Phone czy MIUI. Dlatego przed wyborem po raz kolejny dokładnie zweryfikujcie, jakie systemy operacyjne obsługuje wybrany model.

Dobry kijek do selfie

Jeśli jesteśmy pewni, że monopod skutecznie będzie współpracował z telefonem komórkowych, to czas przyjrzeć się jego możliwościom. W tym przypadku też zwrócimy uwagę na kilka czynników:

Długość – teleskopowy kijek do selfie możemy rozkładać i składać. Możemy dzięki temu zrobić zdjęcie z bliska, bądź z trochę większej odległości. Warto zatem sprawdzić minimalną i maksymalną wartość jego długości. Wartości wahają się od ok. 15-20cm przy złożonym uchwycie, do nawet powyżej 100cm po jego całkowitym rozłożeniu.

Selfie stick

Obrotowa głowica – nie zawsze będziemy chcieli wykonać zdjęcie na wprost. Czasem przyda się odpowiedni kąt nachylenia uchwytu. Zatem miejsce w którym zamontujemy swojego smartfona powinno być ruchome, i dawać możliwość jak największego kąta obrotu.

Rączka – dobrze jeśli kijek do selfie będzie pewnie leżał w dłoni. Wykończenie z gumowych uchwytem, możliwie wyprofilowanym – to z pewnością najlepsze rozwiązanie. Plusem jest również pasek, który możemy założyć na rękę. Sprawdźcie czy taki znajdziecie w wybranym przez siebie modelu.

Dodatkowe funkcje – nawet tak proste urządzenie jak uchwyt do selfie może posiadać dodatkowe usprawnienia. Są to np. bezprzewodowa łączność poprzez Bluetooth (co będzie się wiązało z koniecznością ładowania baterii w urządzeniu), czy funkcja bardzo przydatna funkcja statywu.

Sprawdź ranking polecanych kijków do robienia selfie>>>

Jak zrobić dobre selfie?

Dobry uchwyt do robienia selfie, to dopiero połowa sukcesu. Nawet jeśli wszystko zadziała i wybrany monopod porozumie się ze smartfonem – nie mamy jeszcze gwarancji, że zrobiona przez nas fotka osiągnie status tak kultowej, jak słynne selfie Ellen DeGeneres z gali rozdania Oscarów. Jeśli zatem chcecie robić najlepsze „selfiaki” w towarzystwie, to przeczytajcie koniecznie o tym jak robić dobre selfie.

Kultowe selfie z gali rozdania Oscarów

Selfie stick – nie tylko dla smartfona

Prawdą jest, że dobry kijek do selfie przyda się nie tylko z myślą o smartfonach. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które skutecznie będą działać w połączeniu z aparatem cyfrowym czy kamerą sportową taką jak np. GoPro. Mimo swojej nazwy selfie stick, to nie tylko gadżet dla miłośników autoportretu. Dzięki wykorzystaniu uchwytu łatwiej będzie nam zrobić fotkę „z góry”, czy uchwycić odpowiedni kadr pod dotąd niedostępnym kątem. Prosta i niedroga rzecz – a zastosować cała masa.

Monopod do kamery sportowej

Kupujemy kijek do selfie – najczęstsze pytania

  1. Czy selfie stick wymaga ładowania?

Podstawowe monopody, które łączymy z urządzeniem przewodowo nie wymagają ładowania. Inaczej wygląda sytuacja, gdy zdecydujemy się na rozwiązanie bezprzewodowe. Jeśli chcemy połączyć kijek i smartfona np. przez Bluetooth, to musimy przygotować się na to, że konieczne będzie ładowanie baterii w selfie sticku.

  1. Czy warto kupić droższe urządzenie?

Być może wiele osób twierdzi, że taki sprzęt to tylko teleskopowy kijek do selfie z rączką i uchwytem na smartfona. I najtańsze produkty rzeczywiście – nie oferują nic więcej. Jeśli jednak zależy Wam na funkcji statywu, łączności bezprzewodowej bądź np. kompatybilności z aparatem cyfrowym bądź kamerą – warto dołożyć kilka złotych.

  1. Dlaczego selfie stick nie działa po podłączeniu do smartfona?

Powodów może być kilka. Być może selfie stick nie jest przystosowany do danego systemu operacyjnego. Problemem – występującym w niektórych przypadkach – może być nieskonfigurowany przycisk odpowiadający za spust migawki. Jeśli taka sytuacja zdarzyła się nagle, a nie przy pierwszym użyciu, to warto sprawdzić czy przewód nie uległ uszkodzeniu.

blog comments powered by Disqus
Jak Kupić Selfie Stick – Poradnik Dla Wybierających Dobry Monopod