PODPOWIEDZI:

EcoTank ITS, Czyli Jak Drukować Taniej!

EcoTank ITS, Czyli Jak Drukować Taniej!

Podczas wyboru drukarki do domu lub małej firmy, ważny jest czynnik ekonomiczny. Zwracamy uwagę nie tylko na cenę drukarki, ale przede wszystkim na to, ile będzie wynosiła jej eksploatacja, czyli mówiąc krótko - ile będzie kosztował tusz. Kartridże do tradycyjnych drukarek atramentowych mogą kosztować nawet 50zł, a ich wymiana może okazać się częstsza niż nam się początkowo wydaje.

Jak zredukować koszty wydruku

Jak zredukować koszty tuszu do drukarki? Odpowiedzią na to pytanie jest system EcoTank ITS! Ale co to tak właściwie jest?

System EcoTank ITS nie jest oparty na kartridżach, lecz na pojemnikach, które uzupełniamy za pomocą dedykowanego tuszu, a taki możemy nabyć w cenie ok. 30zł za butelkę o pojemności 70ml.

Tusze w Epson EcoTank ITS

Przekłada się to na najniższy koszt wydruku jednej strony, czyli poniżej 1gr za stronę czarno-białą i poniżej 2 gr za stronę kolorową. Wydrukowanie zdjęcia o wymiarach 10x15cm będzie nas kosztowało jedyne 16gr.

  To nie tylko ekonomia, ale także ekologia! Tusze kupujemy rzadziej, przez co nie tylko mniej płacimy, ale także dbamy o środowisko, ponieważ nie wyrzucamy tak dużo plastikowych kartridży. Według producenta zaoszczędzimy nawet na 72 kartridżach.

  Uzupełnianie zbiorników z tuszem Epson EcoTank ITS

  Chciałbym powiedzieć coś negatywnego na temat tej technologii, ale naprawdę ciężko znaleźć jej wady.

  Jak to wygląda ilościowo? Posłużmy się przykładem dwóch drukarek firmy Epson - L3070 i L4160.

  Opis drukarek z systemem ITS - Epson L3070 i Epson L4160

  Krótka specyfikacja drukarki Epson ITS L3070:

  • Technologia druku: Atramentowa, kolorowa
  • Interfejsy: Wi-Fi, USB
  • Szybkość druku: 33 str./min
  • Podajnik papieru: 100 arkuszy
  • System stałego zasilania tuszem (CISS), Drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów, Wbudowany czytnik kart pamięci, Drukowanie bez marginesów
  • Czytnik kart SD

  W przypadku tej pierwszej - dołączony do urządzenia zapas tuszów starcza na wydruk ok. 13 000 stron w trybie mono oraz 6500 kolorowych wydruków.

  Wydruk za pomocą aplikacji mobilne Epson EcoTank ITS

  Model L4160 wykorzystuje ulepszony czarny atrament pigmentowy oraz kolorowy atrament barwnikowy, które zapewniają jeszcze lepszą trwałość wydruku. W przypadku tego urządzenia, zapas dołączonych tuszów pozwoli na wydruk ok. 14 000 stron czarno białych i 5200 kolorowych.

  Uzupełnienia czarnego zbiornika tuszu Epson EcoTank ITS L4160

  Od strony ekonomicznej zakup takiej drukarki wydaje się wręcz strzałem w dziesiątkę, jednak postanowiliśmy sprawdzić dla Was również jakość oraz szybkość wydruku.

  Tutaj również bardzo miło się zaskoczyliśmy. W drukarkach zastosowano głowice Micro Piezo. Wydruk z tych dwóch modeli jest w naprawdę dobrej jakości, a także nie trwa wieki - doskonale widać to na ekranie.

  Uzupełnianie samego tuszu jest bardzo proste, zwłaszcza w przypadku modeli L4160, który dzięki ulepszonym buteleczkom wyklucza możliwość wlania tusz do nieodpowiedniego pojemnika.

  Główne cechy polecanej drukarki z systemem ITS - Epson L4160:

  • Technologia druku: Atramentowa, kolorowa
  • Interfejsy: USB, Wi-Fi
  • Druk dwustronny: Automatyczny
  • Szybkość druku: 33 str./min
  • Podajnik papieru: 100 arkuszy
  • Czytnik kart SD

  Wady i Zalety drukarek ITS

  A przy okazji przyjrzyjmy się zaletom oraz wadom wyżej wymienionych modeli.

  Zbiorniki na tusze w Epson EcoTank ITS L3070

  L3070 to drukarka dedykowana dla użytkowników domowych. Pozwala na druk prosto z urządzeń mobilnych dzięki WiFi oraz WiFi Direct. Wbudowany czytnik kart SD pozwala na szybki wydruk zdjęć. Brakuje niestety wejścia USB, które pozwoliłoby na druk wprost z pendrive lub dysku przenośnego. Wbudowany ekran LCD pozwala na intuicyjną obsługę drukarki i co ważne, MENU jest w języku polskim. Jest to urządzenie 3w1, więc oprócz druku, pozwala także na skan oraz xero.

   Zobacz Cenę Epson EcoTank ITS L3070!

   Wygląd menu i obsługa drukarki Epson EcoTank ITS

   L4160 dedykowana jest do użytku w małych firmach, oprócz zalet jakie posiada również L3070, ta drukarka obsługuje ulepszone tusze, zapewniające jeszcze lepszą trwałość wydruku oraz drukowanie dwustronne oraz specjalna budowa butelek uniemożliwia wlanie tuszu do złego pojemnika. Niestety również w tym modelu brakuje wejścia USB na pendrive lub dysk przenośny.

   Promocja na drukarki Epson ITS

   Kupując urządzenia firmy Epson możecie przedłużyć swoją gwarancję do 3 lat rejestrując się na stronie producenta. Aktualnie trwa również promocja, dzięki której otrzymacie zwrot części kosztów zakupu sprzętu, czyli tzw. cashback! Za model L3070 otrzymacie zwrot 150zł, a za model L4160 160zł kosztów.

   Co sądzicie na temat tej technologii? Czy jest to rewolucja w świecie drukarek? Przy zmianie drukarki weźmiecie pod uwagę taką z systemem EcoTank ITS? Czekamy na wasze komentarze!

   blog comments powered by Disqus
   EcoTank ITS, Czyli Jak Drukować Taniej!