PODPOWIEDZI:

Monitory interaktywne Newline - Wszystko, czego potrzebuje biznes

Monitory interaktywne Newline - Wszystko, czego potrzebuje biznes

Monitory interaktywne - w świecie biznesu, prezentacji lub edukacji mówi się o tych urządzeniach coraz więcej. Oferują wysokiej jakości mocny obraz, niezależnie od oświetlenia, oraz znacznie większą funkcjonalność niż telewizory lub standardowe monitory. Są urządzeniami do prezentacji, jak i do wspólnej pracy. Czym tak naprawdę charakteryzuje się ten sprzęt, jaką oferuje funkcjonalność i przede wszystkim, jakie daje korzyści dla użytkownika?

Ostatnio mieliśmy okazję gościć w showroomie firmy Newline, gdzie producent zaprezentował całą swoją ofertę monitorów. Mniejsze to oczywiście modele do niewielkich sal konferencyjnych, gabinetów czy miejsc do wspólnej pracy, a te duże spokojnie sprawdzą się w salach konferencyjnych nawet dla dwudziestu osób.

Założenie jednak jest takie samo, ułatwić pracę, dać możliwość prezentowania, notowania, dzielenia się informacjami i dodatkowo zaoferować nam w pełni funkcjonalne urządzenie wideokonferencyjne.

Monitory Newline - Co w ofercie?

Wszystkie monitory Newline oferują wysoką jasność oraz rozdzielczość 4K (3840x2160 pikseli). Występują w różnych rozmiarach od 65 do nawet 98 cali, co daje wiele możliwości aranżacji, nawet w większych salach konferencyjnych.

Jednak nie chodzi tu o parametry techniczne, a o możliwości i funkcjonalność, jakie te monitory oferują.

Monitory Newline występują w trzech seriach:

 • RS - podstawowa seria oferująca mnóstwo funkcji w dobrej cenie. Przykładem jest TT7518RS.
 • VN - jest to najbardziej popularna seria monitorów tego producenta zapewniająca wysoki kąt patrzenia oraz technologię Optical Bonding. Przykłady: X5, X6, X7, X9.
 • X - to topowy produkt dodatkowo wyposażony w wysokiej klasy mikrofony i kamery służące do wideokonferencji oraz wbudowany komputer OPS - wszystko w jednym.

monitory newline

Czym w ogóle jest Newline i skąd wzięła się ta marka?

“Newline jest firmą amerykańską z siedzibą w Teksasie w mieście Plano, wielokrotnie nagradzaną za rozwój technologii interaktywnych. Jesteśmy firmą innowacyjną, mamy na swoim koncie kilka spektakularnych premier. W roku 2013 jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek amerykański monitor dotykowy z wbudowanym systemem Android. Dwa lata później wprowadziliśmy monitor typu “Unifine Collaboration, All In One”, wyprzedzając konkurencję prawie o rok. W roku 2017 wprowadziliśmy do sprzedaży technologię “Optical Bonding”, która zmieniła istotnie jakość obrazu, wreszcie możemy mówić o prawdziwym kącie widzenia 178 stopni. Na koniec, to monitory Newline są w stu procentach kompatybilne z Windows 10 i pakietem Office.”

Robert Pusz - Newline

ogromny monitor interaktywny newline

Co potrafi monitor interaktywny?

Podstawowe możliwości, które zapewnia każdy z monitorów Newline, to oczywiście wszelkiego rodzaju prezentacje. Bez znaczenia, czy będą to slajdy, zdjęcia, tabelki, tekst, czy nawet wideo o wysokiej rozdzielczości - Newline służy właśnie do tego.

Wybierając monitor interaktywny, oczekujemy jednak wiele więcej, bo praca w biurze to nie tylko prezentacje, ale też wspólne działanie nad projektami lub dokumentami, przekazywanie sobie informacji oraz komunikacja, nawet z oddziałami biur znajdującymi się na drugim końcu świata.

pisanie w różnych kolorach na monitorze newline

Unikalne cechy monitorów Newline

 • Serie VN i X pracują w technologii Optical Bonding. Chodzi tu o technologię odczytu przez monitor naszego dotyku. Zastosowano tu cieńszą szybę, dzięki czemu dotyk nawet cienkiego pióra jest znacznie bardziej szybki i precyzyjny, a dzięki cieńszej szybie otrzymujemy lepszą widoczność pod nawet dużymi kątami.
 • Aktywne USB - jest to fajna sprawa, gdy podłączamy do monitora różne zewnętrzne urządzenia jak dyski, pendrive’y czy zewnętrzną kamerę internetową lub mikrofon. Wszystkie te urządzenia współpracują z monitorem, jednak gdy podłączymy do niego również komputer, staną się także widoczne w systemie Windows. Jest to swego rodzaju Hub USB wbudowany w nasz monitor.
 • Stuprocentowe rozpoznawania gestów przez system Windows - chodzi tu oczywiście o wygodne pisanie, oznaczanie czy zmazywanie tekstu. Newline został stworzony tak, aby praca na tym najpopularniejszym przecież systemie była łatwa i intuicyjna. Aby system sam rozpoznawał to, co chcemy zrobić, i abyśmy nie musieli zastanawiać się nad tym co chcemy zrobić. To się ma dziać samo i rzeczywiście dzieje się, widać to dobrze na naszym teście wideo.
 • Ostateczna sprawa to ekosystem Newline, czyli zespół oprogramowania, które wraz z monitorem dostarczone jest dla użytkownika. Aż pięć programów niesamowicie ułatwiających korzystanie z tego sprzętu oraz dających mu mnóstwo nowych funkcjonalności.

Co ciekawe, z tego co wiemy, część z tych funkcji jest jeszcze w fazie dopracowywania, jednak producent dbając o maksymalną funkcjonalność, przewiduje bieżące aktualizacje.

edycja na newline

Oprogramowanie Newline - co oferuje producent?

Newline poza standardowymi możliwościami monitora interaktywnego oferuje też cały cyfrowy ekosystem, służący do wygodnej i szybkiej pracy biurowej. Ten ekosystem składa się z pięciu programów znacznie ułatwiających wiele działań biurowych.

 • Newline Cast - to przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia bezpośrednio na monitor Newline. Pozwala przesłać np. pulpit naszego laptopa, tabletu czy smartfona, wyświetlić zdjęcia lub dowolne dokumenty bez użycia kabli. Bardzo ciekawa funkcjonalność, która w pełni angażuje wszystkich uczestników spotkania i pozwala na wygodne przekazywanie sobie informacji. Nie ma znaczenia z jakiego typu urządzenia oraz z jakiego systemu operacyjnego korzystamy. Działa to na zasadzie przeglądarki, więc jest proste i dostępne dla każdego.
 • Newline BroadCast - jest to możliwość działania w drugą stronę. Newline umożliwia nam nadawanie w czasie rzeczywistym tego co akurat “dzieje się” na monitorze. Cała nasza prezentacja, notatki czy wyświetlane dokumenty mogą być na bieżąco przesyłane na dowolny tablet, smartfon czy laptop bez konieczności podłączenia się do tej samej sieci. Wystarczy dostęp do internetu, co jest fantastyczne, bo nasz współpracownik czy kontrahent będąc nawet na drugim końcu świata, na bieżąco może uczestniczyć w naszej prezentacji.
 • Newline Display Management - to aplikacja pozwalająca zarządzać wszystkimi monitorami w danej organizacji. Potrafi wyświetlać ich status, sprawdzić poprawność działania, jednak poza tymi podstawowymi możliwościami, np. w przypadku niejasności, pozwoli nawet na połączenie się z obsługą techniczną i zdalne sterowanie urządzeniem.
 • Newline Workspace to aplikacja łącząca ze sobą wiele monitorów w jedno wspólne miejsce pracy. Dzięki niej użytkownicy z różnych pomieszczeń, miast czy nawet z innych końców świata mogą w tym samym czasie razem pracować nad projektem, na bieżąco widzieć się i słyszeć, przekazywać sobie dokumenty i edytować je. Moim zdaniem jest to jedna z najciekawszych funkcjonalności, jaką oferuje Newline.
 • Newline Launch Control - to ostatnia już aplikacja, która przeznaczona jest dla użytkowników konta Microsoft. Dzięki komunikacji zbliżeniowej w bezpieczny sposób można wyświetlać i pracować na dokumentach zapisanych na naszym prywatnym koncie Microsoft, które mamy otwarte np. na smartfonie. Monitor Newline bezpiecznie wyświetli wszelkie treści z naszego urządzenia mobilnego, nie zapisując tych danych na własnym dysku. Jest to idealna sprawa dla ludzi, którzy cenią sobie bezpieczeństwo przechowywania danych.
 • Newline to wygodne urządzenie wideokonferencyjne - w monitorach serii X otrzymujemy pełne wyposażenie w kamery czy mikrofony. Są to urządzenia otwarte, które pozwalają na korzystanie z dowolnego oprogramowania, dlatego użytkownicy korporacyjni nie muszą martwić się o kwestie bezpieczeństwa czy procedur narzucanych z tzw. “góry”. Newline dostarcza sprzęt, a konsumenci używają oprogramowania wedle własnego uznania.
blog comments powered by Disqus
Monitory interaktywne Newline - Wszystko, czego potrzebuje biznes