PODPOWIEDZI:

Relacja z Targów PGA 2018

Relacja z Targów PGA 2018

Wróciliśmy właśnie z targów PGA 2018 i mamy dla Was relację, w której między innymi będzie o słuchawkach dla graczy z chłodzeniem i nowych monitorach od LG!

W niedziele po południu udało mi się wrócić z targów PGA 2018, lecz materiał musiał poczekać aż do dzisiejszego wieczora, bo nie ukrywam, że było intensywnie. W tym tekście zaserwuje Wam parę ciekawych sprzętów, z którymi miałem okazję obcować przez krótkie chwile podczas wizyt na stoiskach.

HP Mindframe - słuchawki z chłodzeniem

Mamy już dyski twarde z RGB, fotele wietrzące pośladki i nawet zasilacze mieniące się kolorkami tęczy, lecz wciąż brakowało czegoś, co zapanuje nad poceniem się uszu podczas dłuższych rozgrywek. Odpowiedzią na ten problem są słuchawki HP Mindframe, które wyposażono w system aktywnego chłodzenia.

HP MINDFRAME - SŁUCHAWKI Z CHŁODZENIEM

Co prawda na tym etapie nie mogę powiedzieć wiele o jakości dźwięku, bo ta wymaga znacznie dłuższych testów, ale już na pierwszy rzut ucha czuć było gamingowe zacięcie, czyli dużo niskich i wysokich tonów. Czy będą to najlepsze słuchawki dla gracza? Nausznice wykonano z miękkiego materiału tekstylnego, który również pełnił rolę wentylacji, coś na kształt Airweave od SteelSeries, które z resztą z HP współpracuje.

HP Omen Sequencer - mechaniczno-optyczne przełączniki w klawiaturze

Na stoisku HP pojawiły się także nowe peryferia, w tym klawiatura HP Omen Sequencer, wyposażona w przełączniki mechaniczno-optyczne, które mają oferować niższe opóźnienia i długą żywotność. Jak na razie jest to jedna z pierwszych realizacji tych switchy, jakie miałem okazje doświadczyć na własnych palcach i poczucie miałem dość pozytywne, choć i tutaj muszę powstrzymać się od wyrokowania.

Nowa klawiatura od HP Omen

Jest to niemniej dobry ruch, bo o "optyki" pytałem już podczas konferencji przedstawicieli HyperX na IEM, więc ucieszyłem się, gdy HP wypuściło tą konstrukcję. Oczywiście nie zabrakło także rolki do sterowania głośnością, którą zawsze doceniam, jako że sam używam jej namiętnie w swoim Vanguard K08 od SoundBlasterX.

Gotowiec od HP z i7-8700 - sampel ewidentnie inżynieryjny

Tak moi drodzy, HP już od lat produkuje gotowe komputery stacjonarne, choć te początkowo pojawiały się jedynie w biurach. Dzisiaj mamy za to rozbudowaną serię gotowych konstrukcji przeznaczonych dla graczy, a jej najnowszego przedstawiciela miałem okazję podziwiać. Na pokładzie znalazł się Intel Core i7-8700, chłodzony dość niewielkim radiatorem na śrubach z wiatrakiem, i nie ukrywam, że mnie to zaniepokoiło. Po oficjalnej prezentacji przepchnąłem więc się na front i kulturalnie zapytałem, czy jest możliwość podpięcia się do WiFi, jako że komputer posiada wbudowany moduł. Po chwili odpalone było już HWInfo i Prime95 w trybie Blend, a moim oczom ukazały się wstępne wyniki.

Nowości od HP Omen na PGA 2018

Zegary procesora ustaliły się na 3,3 GHz przy temperaturze sięgającej 70 stopni Celsjusza, więc już wiedziałem, że mam do czynienia z inżynieryjnym samplem, co z resztą potwierdziło się po wycieczce do BIOS, który był niezwykle okrojony i również wyglądał na wersję niefinalną. Czekamy więc z werdyktem na rynkowego sampla, bo tak jak z zewnątrz gotowy OMEN prezentuje się świetnie i sama obudowa także nie pozostawia wiele do życzenia, tak nas najbardziej interesuje wydajność i kultura pracy, a te zweryfikować będziemy mogli dopiero w redakcji.

Najnowsze monitory od LG - mówią, że się na tym świetnie gra!

W ramach PGA 2018 odwiedziłem także konferencję LG, w której oczywiście mowa była o najnowszych monitorach dla graczy. Przedstawiono nam także filozofię marki, która wspomaga nawet lokalne LANy w szkołach, co uważa po prostu za słuszne, więc pomimo praktycznie zerowej opłacalności daje się namówić na podrzucenie i rozstawienie swoich stanowisk w salach gimnastycznych. W sumie szanuje takie podejście, choć te niewiele ma wspólnego z tym, co mnie najbardziej interesuje, czyli technologia i nowości. Tych jednak także nie zabrakło, bo zaprezentowano najnowsze monitory dla graczy, w tym 31,5-calową bestię o nazwie LG 32GK850F-B, posiadającą FreeSync i częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz przy matrycy QHD. Zastosowano w nim też specjalną technologię wygaszania pikseli między klatkami, która ma skutecznie usuwać powidoki, utrzymując niski input lag.

NAJNOWSZE MONITORY OD LG

Wspomniano także o monitorach 21:9 i zapewniono nas o ich wręcz narkotycznym działaniu, oferując nam podesłanie sampla nawet na miesiąc i docenienie jego walorów. Podobno po takiej próbce już nigdy nie wrócimy do 16:9, mi pozostanie to sprawdzić.

Komputery Actina by PACT

W tle tych gamingowych ekranów stały także komputery od Actina skonfigurowane w porozumieniu z drużyną e-sportową PACT. W dużym skrócie jej zawodnicy dostają komputery do "pracy", marudzą, a ich uwagi przekuwane są w modyfikacje konfiguracji sprzętowej, które mają je zaadresować. Tak powstają gotowe jednostki od Actina by PACT, które mają sprostać wszelkim e-sportowym trudom.

HyperX szykuje produkty na niższy segment cenowy

W trakcie PGA odbyła się także konferencja HyperX, podczas której oprócz standardowej prezentacji nowych peryferiów z RGB pojawiły się także informacje na temat nadchodzących w czwartym kwartale produktów. Nie mogę powiedzieć Wam jednak o nich praktycznie nic, bo na wejściu krwią podpisałem stosowny cyrograf, który najpewniej pozbawiłby mnie za to paru kończyn, ale zaryzykuję mały palec u stopy i rzucę Wam drobny spoiler : Nawet z mniej opasłym portfelem będziecie mogli ich logo na swych biurkach podziwiać.

Ogólne wrażenia z PGA 2018

Subiektywnie rzecz ujmując, PGA 2018 było bardzo podobne do edycji ubiegłorocznej, co pewnie nikogo nie dziwi. Wydaje mi się jednak, że na halach panowała większa przestrzeń wolna pomiędzy stanowiskami. Największe wrażenie zrobiła na mnie arena od LG, której nie powstydziłyby się niejedne finały lig e-sportowych.

PGA 2018

Nie zabrakło także tabunów podążających za internetowymi celebrytami i cosplayerów, jak na PGA przystało.

COSplayerzy na PGA 2018

Nie czuje się w pozycji, aby oceniać ogólną organizację, ale mam wrażenie, że ta stała na przyzwoitym poziomie i tym pozytywnym akcentem zakończę tą krótką relację.

blog comments powered by Disqus
Relacja z Targów PGA 2018
Autor: Paweł Rudy