PODPOWIEDZI:

Projekcja LCD w natarciu - Nowości Epsona z Audio Video Show 2018

Projekcja LCD w natarciu - Nowości Epsona z Audio Video Show 2018

Podczas targów Audio Video Show 2018 mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska nowej ofercie firmy Epson. Oczywiście nie chodziło tu o drukarki, z których Espon słynie, a o projektory, w których Japończycy są równie mocni. Naszą uwagę zwróciły trzy pozycje kierowane do odbiorców z różnych kategorii - kina domowego, edukacji i biznesu.

Epson EH-TW7400 do kina domowego

Był to pierwszy publiczny pokaz tego projektora w Polsce. EH-TW7400 to konstrukcja od początku do końca zbudowana z myślą o wiernej reprodukcji obrazu, mocnych kolorach i wysokich kontrastach.

EPSON EH-TW7400 prezentacja

Projektor oferuje też wysoką jak na tą klasę jasność 2400 Ansi lumenów, co przekłada się na dużą elastyczność pod względem miejsca montażu. Sprawdzi się dobrze zarówno w salce kina domowego, jak i w jasnym salonie. Obraz będzie widoczny i przy zupełnym zaciemnieniu, ale również da niesamowite efekty oglądany przy tylko częściowym zaciemnieniu. Poza tym dzięki mocnym kolorom i dobrej dynamice sprawdzi się również jako projektor gamingowy.

Aktualne ceny projektora Epson EH-TW7400 >>>

EPSON EH-TW7400

Trzeba przyznać, że tak jak Epson postarał się o dobry obraz, tak pochwalić również trzeba wygodę użytkowania. Projektor EH-TW7400pracuje naprawdę cicho, poza tym nawet takie funkcje jak lens shift, zoom czy focus, regulowane są za pomocą pilota. Już niedługo znajdziecie obszerniejszy test tego urządzenia na łamach naszego portalu.

Epson EB-1460Ui do edukacji

Projektor ultrakrótkoogniskowy przeznaczony do zastosowań edukacyjnych. Projektor ten nie jest typową konstrukcją, jakie znamy z urządzeń domowych. Instaluje się go na ścianie w odległości, nad wyświetlanym obrazem, który może być rzucany na dowolną powierzchnię, białą tablicę, stały ekran czy po prostu białą ścianę.

EPSON EB-1460UI

Dzięki krótkiemu rzutowi nauczyciel lub prezenter nie rzuca cienia na wyświetlany obraz, a mocna lampa sprawia, że nawet przy mocno rozświetlonych lampach, wszystko jest dobrze widoczne.

Epson EB-1460 to dodatkowo bardzo zaawansowany projektor interaktywny. Dołączony w zestawie pisak, pozwala na bieżąco podczas prezentacji notować, rysować, zaznaczać, przekształcać obrazy oraz wiele więcej. Na dużym ekranie możemy jednocześnie prezentować filmy lub zdjęcia, nanosić na nie komentarze czy opisy. Dzięki takim możliwościom prowadzone lekcje lub wykłady stają się bardziej atrakcyjne oraz efektywne.

Aktualne ceny projektora Epson EB-1460Ui >>>

EPSON EB-1460UI

Zastosowanie? Jest ich wiele, szkoły, uczelnie, przedszkola, sale konferencyjne, wykładowe oraz wiele, wiele innych. Tak naprawdę możliwości tego projektora ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Epson EV-100 do zadań specjalnych

Nie inaczej jest z kolejnym produktem. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to typowe urządzenie. Epson EV-100 to projektor przeznaczony do zastosowań w muzeach, na wystawach, w sklepach lub wszędzie tam, gdzie ma być urządzeniem dyskretnym i nierzucającym się w oczy.

A jakie jest jego zadanie? Jest ich wiele - po pierwsze, może pełnić funkcję doświetlenia punktowego, np. jakiegoś eksponatu muzealnego lub produktu w salonie sprzedaży. Dodatkowo dzięki niemu, można wyświetlać obraz na ścianach, na podłogach lub innych dowolnych płaszczyznach, można wyświetlać np. logo marki, informację o produktach grafiki lub materiały video. Projektor pozwala również na mapowanie video nawet na nietypowych powierzchniach, które wcale nie muszą być równe, ani prostokątne, ani okrągłe.

Zobacz też: Ranking projektorów

EPSON-EV-100

Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu, można go dowolnie zaprogramować i szybko edytować kontent. Urządzenie bardzo nowatorskie, które z pewnością znajdzie wiele ciekawych zastosowań.

Na Audio Video Show Epson pokazał, że po pierwsze projekcja LCD to jego specjalność, a po drugie, że marka rozwija się i potrafi zaskoczyć ciekawymi i nowatorskimi rozwiązaniami.

blog comments powered by Disqus
Projekcja LCD w natarciu - Nowości Epsona z Audio Video Show 2018