PODPOWIEDZI:

Jak często prostować włosy, żeby ich nie zniszczyć?

Jak często prostować włosy, żeby ich nie zniszczyć?

Prostowanie włosów to częsty zabieg stylizacyjny, który jak każdy może uszkodzić nasze włosy. Zaawansowane prostownice do włosów posiadają szereg rozwiązań, aby uchronić włosy, jednak należy wiedzieć o kilku istotnych rzeczach. Dzisiaj dowiecie się, jak często można prostować włosy bez obaw o ich bezpieczeństwo.

Prostowanie włosów za pomocą prostownicy lub szczotki prostującej niesie za sobą ryzyko zniszczenia włosów, głównie ze względu na narażenie ich na wysokie temperatury. Panie korzystające z zabiegu prostowania, powinny zatem znać odpowiedź na kilka pytań, typu: czy można codziennie prostować włosy? W jakich odstępach czasowych należy prostować włosy? W skrócie rozwiejemy te wątpliwości.

prostowanie kręconych jasnych włosow

Ile razy w tygodniu prostować włosy, aby ich nie zniszczyć?

Niemal każda z Pań pragnie mieć lśniące i gładkie włosy. Prostownice wysokiej klasy posiadają szereg funkcji i technologii chroniących nasze włosy, ale dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosmetyki termoochronne. O tym, jak bezpiecznie prostować włosy prostownicą, dowiecie się już niebawem w kolejnym materiale, natomiast teraz skupimy się na pytaniu: jak często mogę prostować włosy.

dwie dziewczyny - zabieg prostowania włosów

Wszystko zależy od typu włosów, jaki posiadamy i ich kondycji. Delikatne, wrażliwe, farbowane czy cienkie włosy nie powinny być codziennie poddawane prostowaniu. Istnieje bowiem większe ryzyko zniszczenia, zwłaszcza jeżeli wybierzemy nieodpowiednią temperaturę lub mamy w domu tanie prostownice, pozbawione zazwyczaj nowatorskich rozwiązań. Niektóre modele oferują tylko jedną temperaturę do wyboru, co niekoniecznie jest dobre dla naszego rodzaju włosów.

Włosy już zniszczone, między innymi przez systematyczne używanie prostownicy, lokówki czy też lokówko-suszarki, wymagają całkowitej regeneracji, więc o prostowaniu przez jakiś czas, możemy zapomnieć.

biała prostownica Philips

Panie z kręconymi, grubszymi włosami, mogą sobie na to pozwolić, ale pamiętajmy, że muszą one z kolei użyć wyższych temperatur, więc jeżeli jest to możliwe, dajmy odpocząć troszkę naszym włosom i nie narażajmy ich codziennie na prostowanie. Najlepiej wykonywać to raz na jakiś czas, na specjalne okazje, bowiem lepiej zachować zdrowe włosy.

Nadmierne prostowanie może zaszkodzić nawet zdrowym włosom (staną się suche, łamliwe, matowe), więc postawmy na rozwagę i umiar. Jeżeli nie umiemy obejść się bez tego urządzenia, zaleca się prostowanie raz lub dwa razy w tygodniu, przy czym im rzadsze prostowanie włosów farbowanych, tym lepiej.

Warto dodać, że do częstego prostowania polecane są prostownice z ceramicznymi płytkami, które nie przypalają włosów i wyróżniają się równomiernym działaniem. Przykładowo, prostownice do 150 zł najczęściej cechują się takim rodzajem płytek. Panie z cienkimi włosami powinny zainwestować w szczotkę prostującą. Może skuteczność będzie troszkę gorsza, ale bezpośredni kontakt jest mniejszy, co wpływa pozytywnie na strukturę włosów.

Zajrzycie do naszego działu: ranking prostownic do włosów, w którym znajdziecie zarówno budżetowe prostownice, jak również lepsze modele w wyższych cenach.

blog comments powered by Disqus
Jak często prostować włosy, żeby ich nie zniszczyć?