PODPOWIEDZI:

Jak bezpiecznie prostować włosy? Porady dotyczące metod prostowania

Jak bezpiecznie prostować włosy? Porady dotyczące metod prostowania

Włosy narażone często na wysokie temperatury ulegają zniszczeniu, dlatego warto wiedzieć, jak bezpiecznie prostować włosy. W dzisiejszym materiale znajdą się porady, jak prostować włosy oraz jak je pielęgnować, aby nie stały się suche, łamliwe i matowe. Znajdziecie również kilka słów o prostowaniu keratynowym. Zapraszam!

Kobiety, które używają prostownicy w domu, nie wiedzą o wielokrotnych błędach, jakie popełniają podczas prostowania. Jest to zabieg stylizacyjny, który nie powinien być codziennie wykonywany, ale o tym jak często prostować włosy, aby ich nie zniszczyć pisaliśmy w osobnym materiale. Poniżej znajdziecie wiele porad, dotyczących bezpieczeństwa podczas prostowania włosów.

kobieta w białej sukience z prostymi czarnymi włosami

Jak bezpiecznie prostować włosy prostownicą - Porady

Obecnie panuje moda na długie, lśniące i wygładzone włosy. Używając nawet wysokiej klasy prostownicy do włosów możemy narazić ich strukturę na zniszczenie. O czym należy pamiętać podczas prostowania włosów?

Wybierz niezawodną prostownicę

Podstawą musi być odpowiedni sprzęt. Mowa na przykład o markowych prostownicach do 150 zł, które posiadają odpowiedni rodzaj i wielkość płytek, a przede wszystkich są wyposażone w szeroki zakres temperatury (najlepiej z cyfrową regulacją). Należy ją bowiem dobrać według rodzaju włosów (przy cienkich czy rozjaśnianych włosach wybieramy maksymalnie 170oC, a przy gęstych i kręconych nawet 240oC). Na plus możemy wymienić funkcję jonizacji, wygładzająca i zapobiegającą elektryzowaniu się włosów.

Prostuj czyste włosy

Najlepiej prostować dokładnie umyte włosy, na których nie zostają pozostałości kosmetyków, typu lakier (może skleić włosy). Mokrych włosów nie należy trzeć ręcznikiem, a jedynie wycisnąć nadmiar wody.

Podziel pasma

Pamiętajmy o dokładnym rozczesaniu włosów, najlepiej szerokim grzebieniem (prostownica nie pociągnie ich wtedy). Przed samym prostowaniem, podziel włosy na wąskie pasma, a następnie zacznij od nasady aż po końce (przesuwając nie więcej niż dwa razy, robimy to w spokojny, płynny i delikatny sposób, a także uważamy, aby nie poparzyć skóry głowy). Warto zakupić w tym celu specjalne klipsy, które pomogą w oddzieleniu zewnętrznej warstwy od dolnej, od której zresztą zaczynamy. Może sam proces będzie trwał przez to dłużej, natomiast zyskamy na efektywności (równomierne prostowanie).

Unikaj prostowania mokrych włosów

Wiele kobiet zadaje pytanie: czy można prostować mokre włosy? Otóż, nie należy prostować wilgotnych włosów, gdyż istnieje większe ryzyko ich spalenia i łamliwości. Wyjątek stanowią prostownice z funkcją Wet & Dry, które umożliwiają prostowanie wilgotnych włosów. Przykładem jest urządzenie BaByliss ST389E.

Stosuj kosmetyki termoochronne

Koniecznie zainwestuj w dobre preparaty ochronne, aby uniknąć uszkodzeń termicznych (ochrona przed ciepłem). Mowa tutaj o różnego rodzaju płynach, balsamach, sprayach, mleczkach czy olejkach. Oprócz podstawowej funkcji, pomogą utrwalić efekt końcowy i dodać więcej blasku, nie sklejając przy tym włosów. Zachowajmy przy tym umiar i nie nakładajmy produktu u samej nasady (grozi to szybszym przetłuszczaniem).

Dwa razy w miesiącu poddajmy włosy dodatkowemu nawilżeniu poprzez zastosowanie maski lub odzywki regeneracyjnej.

prostowanie włosów białą prostownicą

Czyszczenie prostownicy

Płytki prostownicy muszą być czyste, o co my już musimy zadbać po każdym prostowaniu. Przecieramy je delikatną ściereczką, a następnie urządzenie chowamy do specjalnego etui, dzięki czemu unikniemy ryzyka porysowania płytek.

Kilka słów o keratynowym prostowaniu włosów

Kobiety, które borykają się z bardzo zniszczonymi włosami powinny zaprzestać prostowania, zwłaszcza budżetową prostownicą, choć niektóre prostownice do 100 zł nie są takie złe. Jeżeli jednak macie niesforne loczki i nie wyobrażacie sobie wyjścia z domu bez wyprostowanych włosów, skorzystajcie z zabiegu keratynowego prostowania w salonie fryzjerskim. Keratyna może być użyta na każdym typie włosów, a oprócz tego, że wygładzi je na kilka miesięcy, odpowiednio je odżywi, ochroni, nada zdrowego wyglądu, tak aby za każdym razem wyglądać rewelacyjnie.

Koszt nie należy do najmniejszych, ale oszczędzamy swój czas, wysiłek, a przede wszystkim zadbamy o swoje włosy w odpowiedni sposób.

brązowe włosy po keratynowym prostowaniu

Bezpieczeństwo podczas prostowania włosów - Podsumowanie

Podsumowując krótko kwestię bezpiecznego prostowania: pamiętaj o regularnym podcinaniu końcówek (wzmocnią się), wyborze nietuzinkowej prostownicy, ustawieniu odpowiednich parametrów, użyciu jej na czystych i suchych włosach, skorzystaniu ze specyfiku ochronnego, oddzieleniu włosów na mniejsze pasma, opanowania techniki prostowania i konserwacji prostownicy.

O nasze włosy należy zadbać zarówno przed samym zabiegiem, jak i w trakcie oraz po prostowaniu. Nie używajmy prostownicy codziennie, bo nawet gęste i zdrowe włosy, z czasem ulegną zniszczeniu. Aby nie stały się matowe, szorstkie, suche czy łamliwe, musimy stosować się do powyższych zasad.

Jeżeli chcecie poznać wiele godnych polecenia modeli, zajrzyjcie do naszego działu: ranking prostownic do włosów, w którym znajdziecie zarówno tanie prostownice, jak i urządzenia dla wymagających Pań.

Sekcja komentarzy jest Wasza :) Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi prostowania włosów.

blog comments powered by Disqus
Jak bezpiecznie prostować włosy? Porady dotyczące metod prostowania