PODPOWIEDZI:
Budżetowe słuchawki, które warto kupić? Pierwsze wrażenia z modelami Baseus

Oszczędne drukarki dla ucznia i studenta

Oszczędne drukarki dla ucznia i studenta

Drukarka dla ucznia i studenta musi być oszczędna. To w końcu grupy wiecznie potrzebujące wydrukowanych prac domowych, prezentacji czy wreszcie materiałów na lekcje lub zajęcia. Warto więc na dłuższą metę sięgnąć po wydajny sprzęt do drukowania, który ie zrujnuje Cię finansowo.

Studenci i uczniowie ucieszą się na wieść, że oszczędne drukarki wcale nie muszą być takie drogie. Chociaż w artykule pojawiają się sprzęty podchodzące pod tysiąc złotych, równie dobrze można znaleźć coś w cenie pół tysiąca. To nie jest dużo, jeżeli wziąć pod uwagę koszty drukowania. Tanie w eksploatacji drukarki atramentowe są w stanie wydrukować stronę za ułamek złotówki.

Canon PIXMA G3411

Firma Canon znana głównie ze sprzętów fotograficznych naturalnie zajmuje się również drugą stroną zdjęć - ich drukowaniem. Canon PIXMA G3411 należy do całkiem niezłych urządzeń, polecanych przez wielu. Co ciekawe działa w oparciu o system kaset Fine, które zapewniają wysoką precyzję nanoszenia barw i hybrydowy system atramentu, dzięki któremu odbitka ma żywe kolory i wyraźnie odwzorowane ostre linie.

Czarny atrament pigmentowy pozwala na drukowanie wyraźnych dokumentów, a kolorowe atramenty barwnikowe są w stanie uzyskać znacznie lepsze barwy na zdjęciach. W zestawie z drukarką otrzymasz 5 pojemników z atramentem o wysokiej wydajności (w tym dwa czarne zbiorniki). Wystarczą do 12000 stron monochromatycznych i 7000 stron w kolorze.

Canon PIXMA G3411 na stoliku

Jak przedstawia się cena korzystania z Canona PIXMA G3411? Przy cenie producenta koszt wydrukowania jednej czarno-białej strony wynosi 0,52 grosza. Z kolei cena wydrukowania kartki kolorowej to 1,35 grosza za stronę, a przynajmniej bazując na parametrach zbadanych według rozporządzeń unijnych. Młody człowiek na pewno nie zbankrutuje, zadrukowując dziesiątki kartek na lekcje.

Warto tu wspomnieć o rozdzielczości, która wynosi 4800 na 1200 DPI. To dostatecznie dużo, aby uzyskać atrakcyjny i szczegółowy wydruk, chociaż nie jest to też najwyższa wartość spośród reszty tu przedstawionych. Z tym, że cena jest adekwatnie niższa. Sprzęt oferuje opcję skanowania i kserowania, a także jest w stanie połączyć się z urządzeniami poprzez WI-FI za pomocą aplikacji PIXMA Cloud Link.

Canon PIXMA G3411 oferta w Media Markt

Epson L3150

Sprzęt uznawanej przez wielu firmy od lat specjalizującej się w produkcji wydajnych drukarek, pojawiających się w wielu domach. Epson L3150 jest świetnym rozwiązaniem dla osób szukających wydruku w jak najlepszej jakości, a przy tym w najkorzystniejsze cenie. Świetnie nada się dla uczniów szkół plastycznych - ze względu na szczegółowość wydruku i odwzorowanie kolorów.

Producent twierdzi, że dzięki dołączonym pojemnikom z atramentem w cenie sprzętu, z drukarki można korzystać nawet przez trzy lata przed zakupem nowych. A te nie kosztują wcale dużo. Koszt wydrukowania jednej czarno-białej strony wynosi 0,61 grosza. Zakładając, że wszystkie kolory zużywałyby się w tym samym tempie, przy cenie ze strony producenta wychodzi średnio 1,09 grosza na kartkę.

Epson L3150 łączący się ze smartfonem

Wydaje się, że to nie jest fenomenalna cena. Warto jednak pamiętać, że ten Epson drukuje z wysoką rozdzielczością 5760 na 1440 DPI - ergo zużywa dużo więcej atramentu na zadrukowanie jednej kartki. Dzięki temu jakość wydruku jest wyższa, a szczegóły - dokładniejsze. Odpowiada za to głowica Micro Piezo.

Urządzenie jest modelem 3 w 1 - działa również jako skaner i kopiarka. Jest w stanie drukować zdalnie, dzięki obsłudze WI-FI i WI-FI Direct (przy użyciu aplikacji Epson iPrint). Producent chwali się również udoskonalonym systemem napełniania, który został stworzony tak, aby zmniejszyć możliwość rozlewania się atramentu. 

Firma wyeliminowała też ryzyko napełnienia niewłaściwego pojemnika nieodpowiednim kolorem. Warto pamiętać, że przy zakupie wszystkich drukarek z serii EcoTank do końca roku istnieje możliwość uzyskania zwrotu nawet do 500 zł (www.epson.pl/zwrot), zaś do 31 marca 2020 można bezpłatnie rozszerzyć gwarancję aż do 3 lat (www.epson.pl/gwarancjanadrukarki).

Epson L3150 oferta w Media Expert

Brother DCP-T510W

Drukarka firmy Brother. Najtańsza propozycja w artykule, ale niekoniecznie najgorsza. Kosztując nieco ponad pół tysiąca, jest w sam raz na praktyczny i szybki prezent na ostatnią chwilę dla ucznia wchodzącego w etap szkoły średniej. Zarówno w liceum, jak i w technikum trzeba od czasu do czasu coś wydrukować. Poza tym zawsze wygodniej jest się uczyć z notatkami w ręce, zamiast monitora.

To całkiem standardowa drukarka o jakości wydruku na poziomie nieco wyższym niż pojawiający się tutaj Canon. Sprzęt jest w stanie zapewnić rozdzielczość do 6000 na 1200 DPI. Każda zadrukowana przez niego kartka będzie wyglądać atrakcyjnie - szczegółowo i bez ewentualnych rozmazanych detali. 

Brother DCP T510W na stoliku

Poza tym Brother DCP-T510W jest też tani w eksploatacji. Korzystając z niego, zapłacisz zaledwie 0,43 grosza za jedną stronę czarno-białej treści. To najtańsza opcja spośród wymienionych. Nieco gorzej jednak wypada przy drukowaniu kolorem. W tym przypadku, przy poleganiu na uśrednionych danych podawanych przez producenta, wychodzi 1,30 grosza za kartkę kolorową.

Poza tym standard - to urządzenie 3 w 1, czyli skanuje, drukuje i kopiuje. W zestawie z drukarką otrzymasz 2 butelki z czarnym tuszem (każda o wydajności 6500 stron) i po jednej do każdego koloru (wydajność 5000 kartek). Ze sprzętem połączysz się przez WI-FI (z obsługą technologii WI-FI Direct). Dzięki temu każdy użytkownik w domu będzie mógł wygodnie z niego skorzystać.

Brother DCP-T510W oferta w Ceneo

Epson L3156

Wbrew pozorom nie jest to lepsza wersja występującego tutaj Epsona L3150. Ten model jest po prostu kolorystycznie innym. To wersja biała. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób preferujących wystrój nowoczesny - hermetyczne biele i proste kształty. W porównaniu do czarnej wersji, tę można nazwać wręcz designerską.

Wygląd na bok - to porządny sprzęt. Oferuje niezłą jakość druku. Głowica drukująca nanosi obraz w rozdzielczości sięgającej nawet 5760 na 1440 DPI. To pozwoli ci uzyskać na kartce najmniejsze szczegóły i wyraźne kontury. Wyższa jakość przekłada się z reguły również na większe zużycie atramentu. Epson zadbał jednak o to, aby tak nie było.

Drukujący Epson L3156

Chociaż cena wydrukowania jednej kartki w czerni i bieli nie jest tu najlepsza (i tak wynosi niewiele, bo 0,61 grosza), to już kolory są naprawdę tanie. Żeby nanieść barwny obraz na kartkę, Epson L3156 zużywa tuszu, według uśrednionych cen na stronie producenta, o wartości 1,09 grosza. 

Zresztą w zestawie otrzymasz zapas atramentu, który powinien wystarczyć na trzy lata. To idealny prezent dla osoby rozpoczynającej naukę, a na pewno dostatecznie niedrogi, aby nawet uczeń mógł go zaopatrzyć w tusz. Poza tym na rynku są dostępne też tańsze zamienniki, równie wydajne co oryginalne pojemniki.

Urządzenie działa jako trzy różne - drukarka, skaner i kopiarka. Można się z nim połączyć za pomocą aplikacji Epson iPrint poprzez WI-FI i WI-FI Direct. Nie musisz trzymać drukarki tam, gdzie komputera. Oznacza to, że z urządzenia skorzysta wygodnie każdy domownik, a nie tylko ewentualny obdarowany student.

Epson L3156 oferta w Media Expert

Oszczędne drukarki dla ucznia i studenta - Podsumowanie

Żeby lepiej wam przedstawić różnice pomiędzy wybranymi do tego artykułu drukarkami, przygotowaliśmy tabelę. Przedstawione w niej parametry należą do najbardziej podstawowych, na jakie zwraca się uwagę przy zakupie sprzętu do drukowania. Przedstawiono tu wyłącznie cenę wydrukowania jednej kartki w czerni i bieli, dlatego że w przeciwieństwie do kolorów taki pomiar jest dokładniejszy.

Model

Szybkość wydruku
kolor | mono

Rozdzielczość
druku

Cena wydrukowania
jednej kartki czarno-białej / kolorowej

Canon PIXMA G3411

5 obrazów / min | 8,8 obrazu / min

Do 4800 x 1200 DPI

0,0052 zł (0,52 gr) / 0,0135 zł (1,35 gr)

Epson L31505 obrazów / min | 10 obrazów / minDo 5760 x 1440 DPI0,0061 zł (0,61 gr) / 0,0109 zł (1,09 gr)
Brother DCP-T510W6 obrazów / min | 12 obrazów / minDo 6000 x 1200 DPI0,0043 zł (0,43 gr) / 0,0130 zł (1,30 gr)

Epson L3156

5 obrazów / min | 10 obrazów / min

Do 5760 x 1440 DPI

0,0061 zł (0,61 gr) / 0,0109 zł (1,09 gr)

W ramach szybkiego skrótu urządzeń, które się tutaj pojawiły:

  • Epson L3150 - bardzo atrakcyjna drukarka na lata. Oferuje bardzo szczegółowy wydruk dzięki wysokiej rozdzielczości i niezły przelicznik ceny do ilości wydrukowanych kartek. Najlepszy pod względem ceny za drukowanie kolorowe.
  • Epson L3156 - model biały pojawiającego się tutaj Epsona L3150. Atrakcyjny, tani w eksploatacji, a na dodatek nowoczesny. Przyda się nawet osobom, które często muszą drukować wierne odbitki zdjęć lub obrazów.
  • Canon PIXMA G3411 - sprzęt renomowanej firmy Canon. Dzięki wbudowanym systemom oferują dobre i żywo odwzorowane barwy, a także szczegółowe kontury. To opłacalna drukarka, leżąca pośrodku wymienianych tu urządzeń pod względem wydajności.
  • Brother DCP-T510W -  najtańsza pozycja w artykule. Na dodatek drukuje monochromatycznie najwydajniej spośród wymienionych. Nieco gorzej jest w przypadku koloru, ale to nadal opłacalny sprzęt.
blog comments powered by Disqus
Oszczędne drukarki dla ucznia i studenta