PODPOWIEDZI:

Samsung liderem TV na CES 2020? MicroLED, QLED 8K, The Sero

Samsung liderem TV na CES 2020? MicroLED, QLED 8K, The Sero

Początek 2020 roku to dobry moment na pokazanie nowości w świecie telewizorów. Nowe rozwiązania Samsunga pokazane na targach CES 2020 mogą ukształtować kolejną dekadę innowacji o bezkompromisowym designie oraz ogromnej funkcjonalności.

Samsung nieustannie dokonuje kolejnych innowacji w świecie telewizorów, opierając się na autorskich technologiach. Targi CES 2020 stały się miejscem prezentacji wielu rozwiązań jednocześnie. Już wkrótce na pytanie, jaki telewizor wybrać, uzyskamy jeszcze ciekawsze niż dotychczas odpowiedzi. 

8K QLED w jeszcze lepszej formie

Tegoroczne targi CES 2020 to okazja do prezentacji ulepszonej formy telewizorów obsługujących rozdzielczość 8K (7680x4320). Wśród tego typu rozwiązań prym wiedzie Samsung Q950TS. Oszałamiające wrażenie sprawia jego konstrukcja. W oczy rzuca się przede wszystkim jego smukłość. Firma zmieniła konstrukcję w stosunku do poprzednika, dzięki czemu ta ma zaledwie 15 milimetrów grubości. Dzięki temu telewizor niemalże zlewa się ze ścianą po zamontowaniu na niej. 

QLED 8K od Samsunga oferuje wysoką jakość obrazu

Drugą innowacją jest osiągnięcie efektu bezramkowości, znanego chociażby ze smartfonów Galaxy Note 10. Tutaj stosunek ekranu do całego frontu jest rekordowy - ramka stanowi mniej niż 1% widocznej części konstrukcji

Telewizor musi jednak wyglądać dobrze także podczas odbioru treści. Wszystkie tegoroczne propozycje 8K QLED od Samsunga otrzymały certyfikat 8K Association i są zgodne ze standardami 8K Ultra HD wyznaczonymi przez CTA (Consumer Technology Association). Telewizory są gotowe na obsługę materiałów w natywnym 8K jako jedne z pierwszych propozycji na rynku. 

Za wrażenia audiowizualne odpowiada procesor Quantum 8K najnowszej generacji. Korzysta on z doświadczeń zdobytych przez firmę w dziedzinie sztucznej inteligencji. Z jej pomocą QLEDy Samsunga rozpoznają treści i automatycznie dopasowują charakterystykę obrazu do tego, co dzieje się na ekranie. Przy wykorzystaniu masteringu kolorów wydatnie poprawia to jakość obrazów, nie tylko tych stworzonych pod możliwości HDR. 

Na tym nie kończą się możliwości dopasowania obrazu. Ten żywo reaguje na warunki, w jakich oglądamy ekran, a to dzięki Adaptive Picture. Nowe telewizory QLED dostosują się do oświetlenia, jakie mamy w pokoju. To pozwala zachować wysoki kontrast i wyrazistość ekranu nawet w trakcie słonecznego dnia. Na demo pokazywano dwa telewizory, w tym jeden wyposażony w nową opcję. To na nim, pomimo mocnego oświetlenia, byliśmy w stanie dostrzec kota. 
Kodek AV1 pozwoli na upscalowanie video strumieniowego


Q950 jest także gotowy na sytuacje, w której nie obcujemy z treściami 8K. Na targach producent poinformował o efektach prac nad otwartym standardem video AV1. Ten pozwoli na odtwarzanie treści w wyższej jakości, czego efekty mamy zobaczyć podczas oglądania materiałów z Youtube. Bezproblemowe strumieniowanie ma zapewnić kodek AIScale Net. Ten zarządza przepustowością sieci by utrzymać płynne odtwarzanie obrazu, nawet przy upscalingu z 4K na 8K.

Sprawdź cenę QLED-a 8K od Samsunga!

QLED od Samsunga zaoferuje spory zestaw dodatków

Nowe rozwiązania QLED zapewnią także lepszą jakość dźwięku. Tu ponownie wkracza sztuczna inteligencja, tym razem odpowiedzialna za korekcję. Ta, podobnie jak w przypadku obrazu, dopasowuje się do tego, co aktualnie jest na ekranie. Potrafi nie tylko wzmacniać, ale i akcentować wybrane partie.  Jeśli telewizor usłyszy szczególnie głośną przeszkodę w jego otoczeniu, jak odkurzacz, przy użyciu funkcji Active Voice Amplifier podbije wyrazistość dźwięku, na przykład przy dialogach filmowych. 

Telewizory serii Q950 wyposażono w aż 12 głośników - po 3 z każdej strony ekranu oraz subwoofery z tyłu. Dodatkowo, jeśli dysponujemy pełnowymiarowym subwooferem z serii Q, łatwo sparujemy jedno urządzenie z drugim, a telewizor posłuży jako dodatkowy kanał audio. To wszystko pozwoli na pogłębienie wrażeń wielokanałowego dźwięku przestrzennego 5.1.

Micro LED to przyszłość Samsung The Wall

Na to, aż technologia MicroLED trafi pod strzechy, musieliśmy czekać dość długo. Jednak zdecydowanie warto. Matryce wykonane w technologii Micro LED osiągają jeszcze większą jasność maksymalną niż to, co widzieliśmy na rynku. Czeka nas także znacznie dłuższa żywotność niż w przypadku OLEDów, a także większa energooszczędność, wynikająca z mniejszego zapotrzebowania na energię mniejszych diod. 

The Wall szokuje rozmiarem i jakością obrazu

Nie dziwi więc, że Samsung rozszerza swoją ofertę telewizorów opartych o Micro LED. Konstrukcyjne zmiany pozwoliły na dodanie rozmiaru 88 oraz 150 cali. Każdy z nich jest oparty o konstrukcję Infinity, co oznacza, że są niezwykle smukłe. Technologia Samsunga oparta na głębokim nauczaniu pozwala na skalowanie treści, dzięki czemu niezależnie od wymiaru mają one wyglądać dobrze. 

Pokazem możliwości technologii był The Wall zaprezentowany na targach mający 292 cale. To oznacza ponad 7,4 metra przekątnej ekranu. W połączeniu z jasnością na poziomie 5000 tysięcy nitów oraz żywymi kolorami sprawia to piorunujące wrażenie. 

The Sero -  telewizory nie tylko dla Millenialsów

Czy tego chcemy czy nie, żyjemy w erze mediów społecznościowych, a wiele kreatywnych treści powstaje z myślą o pionowych ekranach. Sukcesy takich platform jak Instagram czy TikTok sprawiają, że inaczej trzeba spojrzeć na konsumpcję treści. I takie właśnie inne spojrzenie oferuje Samsung The Sero. Nazwa pochodzi od koreańskiego słowa "pionowy" i oznacza urządzenie, które w każdej chwili może zmienić orientację wyświetlanego obrazu.The Sero to telewizor na miarę mediów społecznościowych

Choć urządzenie reklamuje się jako propozycję dla generacji Z oraz Millenialsów, czyli młodszych odbiorców, to skorzysta z niej znacznie więcej osób. Niejednokrotnie zdarza nam się w końcu robić zdjęcia czy nagrywać filmy, trzymając smartfon pionowo. The Sero zadebiutował w ubiegłym roku w Korei Południowej. Dzięki pokazie na CES 2020 ma szansę wkupić się w łaski wielu użytkowników na całym świecie.

Serif oraz Frame - Samsung nie zapomina o stylu

Czasy się zmieniają i telewizory nie są już tylko urządzeniem do wyświetlania obrazu. Coraz częściej liczą się ich walory estetyczne. Ponadto klienci nie zawsze chcą epatować wielkim urządzeniem wyróżniającym się na tle misternie planowanego wystroju. 

Samsung Frame to szansa na dyskretne umieszczenie telewizora w przestrzeni

Samsung wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom na dwa sposoby. Pierwszy to zaprezentowane w ubiegłym roku telewizory Samsung The Frame. Przy użyciu różnych rozmiarów dają one swobodę dopasowania się do przestrzeni. Dzięki charakterystycznej ramce dostępnej w wielu opcjach wykończeniowych, zgrają się one ze współczesnymi, jak i bardziej klasycznymi wnętrzami. 

Kup Samsung Frame z ramką gratis!

Telewizor Serif od Samsunga to innowacyjne podejście do designu

Drugim designem, działającym na korzyść telewizorów QLED, jest Serif. Samsung przy jego tworzeniu wzorował się czcionkami szeryfowymi, dbając o każde zaokrąglenie i układ linii. Dzięki temu niecodzienny wygląd komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Pomaga w tym także Ambient Mode, wyświetlający dowolny obraz i dopasowujący się poziomem jasności ekranu do otoczenia. 

Które nowości Samsunga podobały Wam się najbardziej? Piszcie w komentarzach?

blog comments powered by Disqus
Samsung liderem TV na CES 2020? MicroLED, QLED 8K, The Sero