PODPOWIEDZI:

Budżetowe Telewizory Samsunga na 2020 rok

Budżetowe Telewizory Samsunga na 2020 rok

Jeżeli przeglądacie oferty telewizorów, to trudno, żebyście nie trafili na markę Samsung. Ten producent rządzi zarówno w klasie budżetowych telewizorów, jak i mocno rozpycha się w półce premium. Ma w swojej ofercie wiele rozmiarów, jak i serii telewizorów, które odpowiadają właściwie każdym możliwym potrzebom. Ostatnio Koreańczycy zaprezentowali nowe linie telewizorów na rok 2020. Pokazali telewizory Ultra HD oraz nowe QLED-y. W dzisiejszym materiale sprawdzimy, jakie z budżetowych modeli Samsunga trafią na rynek, co oferują i ile kosztują ich podstawowe telewizory.

Oczywiście jeśli szukacie totalnego budżetowca, na przykład do kuchni czy na działkę, a nie chcecie kupować telewizora jakiejś chińskiej i nieznanej firmy, to możecie wybrać 32-calowy model T4302A, który kosztuje niewiele ponad tysiąc złotych. Oferuje przyzwoitą jakość kolorów oraz matrycę Full HD.

Myślę, że jednak większość z Was w dzisiejszych czasach ma nieco większe oczekiwania, dlatego w tym artykule skupię się na serii TU oraz na bardzo popularnych QLED-ach. Wszystkie te telewizory oferują rozdzielczość 4K, wyświetlanie obrazów Ultra HD oraz ogromną funkcjonalność.

Nowa Seria TU jako następca popularnych Samsungów RU

Seria TU7172
Telewizor Samsung UE43TU7172UXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung UE43TU7172UXXH
Telewizor Samsung UE50TU7172UXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung UE50TU7172UXXH
Telewizor Samsung UE55TU7172UXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung UE55TU7172UXXH
Telewizor Samsung UE65TU7172UXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung UE65TU7172UXXH
Telewizor Samsung UE75TU7172UXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung UE75TU7172UXXH

Zaczynamy od tańszych propozycji, czyli serii TU - jest to następca znanej z 2019 roku linii telewizorów RU (np. popularnego modelu Samsung UE50RU7172UXXH). W ofercie na 2020 rok znajdziemy aż trzy serie telewizorów Ultra HD: TU7000, TU8000 i TU8500. Wszystkie z nich zostały wyposażone w nowe krystaliczne wyświetlacze i procesory Crystal UHD. Zobaczmy, co mają do zaoferowania najtańsze z nich czyli, modele o oznaczeniu TU7172.

 • Konstrukcje oparte na cienkiej ramce i wygodnym w korzystaniu systemie smart - Tizen.
 • Seria TU oferuje telewizory o przekątnych 43, 50, 55, 58, 65, 70 i 75 cali. Daje ogromny wybór wielkości ekranu pasującego praktycznie do każdego pomieszczenia.
 • To, za co warto cenić produkty tej serii, to dobrej jakości matryca VA, która już sama w sobie bez dodatkowych systemów wspomagających jest w stanie zapewnić dobre kontrasty i stosunkowo głęboką czerń. Są to elementy obrazu, które mają niesamowicie istotny wpływ na ostateczny kształt tego, co widzimy na ekranie.
 • Wszystkie z tych telewizorów to oczywiście konstrukcje Ultra HD oferujące rozdzielczość 4K oraz wysokiej jakości kolory dzięki procesorowi Crystal 4K, co jest nowością właśnie na 2020 rok. Telewizory te obsługują też wysoką rozpiętość tonalną dzięki współpracy z obrazami HDR10+.
 • Jeżeli chodzi o ceny, to najmniejszy model o przekątnej 43 cali możemy kupić za niecałe 1600 zł. Wybierając ekran o przekątnej 55 cali, należy szykować około 2300 zł, a duży 75-calowy telewizor kosztuje obecnie nieco ponad 4500 zł. Myślę, że jest to atrakcyjna oferta, zważywszy na bardzo przyzwoitą jakość i bogatą funkcjonalność
 • Telewizory serii TU to również dobre rozwiązania dla graczy - z niskim input lagiem sięgającym nawet około 10 ms oraz trybem obrazu zdefiniowanym właśnie do gier.

Jestem więc przekonany, że w kategorii tanich telewizorów seria TU7000 szybko stanie się jednym z najpopularniejszych telewizorów - niezależnie od przekątnej, którą akurat potrzebujecie. Zapewne pojawią się w najbliższym czasie w kilku zestawieniach, które znajdziesz w rankingu telewizorów.

Nowe QLED-y na 2020 rok

Seria Q60T
Telewizor Samsung QE50Q60TAUXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung QE50Q60TAUXXH
Telewizor Samsung QE55Q60TAUXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung QE55Q60TAUXXH
Telewizor Samsung QE65Q60TAUXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung QE65Q60TAUXXH
Telewizor Samsung QE75Q60TAUXXHOferta w sklepie Telewizor Samsung QE75Q60TAUXXH

Ponieważ Samsung oddzielnie od telewizorów LED UHD oferuje też telewizory z matrycą QLED, postanowiłem sprawdzić również ten dział produktów, w końcu jest to sztandarowy produkt.

W Samsungach z matrycą QLED na 2020 rok wyróżnimy kilka serii. Zaczynając od najniższej, są to Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i Q95T. Oczywiście dla fanów najlepszej jakości i najnowszych rozwiązań technicznych są także telewizory o rozdzielczości 8K, jednak dziś nie sięgamy aż tak wysoko.

 • Podstawowa seria Q60T to podobnie jak TU wiele przekątnych do wyboru, od 43 aż do 85 cali, a więc spokojnie każdy dobierze odpowiedni dla siebie rozmiar. Są to telewizory z cienką ramką i niedużymi nóżkami z możliwością łatwego ukrycia kabli.
 • Jak wiadomo, seria QLED to również telewizory działające w oparciu o technologię LCD LED, jednak posiadają one dodatkową warstwę ekranu stworzoną z kwantowych kropek, która ma za zadanie poprawić reprodukcję kolorów. Właśnie dzięki temu zabiegowi telewizory QLED potrafią wyświetlić szeroką paletę barw z pełnym natężeniem kolorów, co jest niesamowicie ważne, szczególnie oglądając materiały 4K Ultra HD.
 • Seria Q60T tak samo jak seria TU oferuje matryce VA z krawędziowym podświetleniem LED oraz 50 Hz odświeżaniem. Gdybyśmy oczekiwali lepszych parametrów, to warto się zastanowić nad modelami Q70 lub Q80T z szybszym odświeżaniem i bezpośrednim podświetleniem LED, jednak dziś zajmujemy się podstawowymi modelami.
 • Pomimo pewnych braków dostajemy telewizor z bardzo dopracowanymi i mocnymi kolorami. QLED60T to modele, które sprawdzają się zarówno podczas wieczornego oglądania filmów, jak i w dzień do oglądania programów informacyjnych czy sportu. Najlepsze są dla nich materiały 4K z wysoką rozpiętością tonalną. Dopiero wtedy są w stanie pokazać to, jak dokładnie i precyzyjnie potrafią odwzorować kolory oraz wszelkie, nawet najdrobniejsze szczegóły obrazu.
 • Ceny są nieco wyższe niż podstawowa seria TU, ale przykładowo: 50-calowy QLEDQ60T możemy mieć w cenie niewiele przekraczającej 3000 zł, a model 65-calowy uszczupli nasz portfel o około 5000 zł.
 • Poza funkcjonalnościami sieciowymi, wygodnym systemem operacyjnym Tizen oraz bardzo poręcznym pilotem, z QLED-ów możemy korzystać jak z dużych monitorów gamingowych. Podobnie jak seria TU oferują bardzo niski input lag i łatwą synchronizację w trybach gamingowych. Chociaż pamiętajcie, że niewysokie odświeżanie może mieć nieco negatywny wpływ na odwzorowanie szybkich scen.
 • Z funkcji użytkowych można je pochwalić za dużą ilość dostępnych aplikacji, szybko działający system smart oraz ciekawe rozwiązanie Samsunga, czyli tryb Ambient, który w momencie gdy nie korzystamy z telewizora, pozwala wyświetlać ciekawe tapety, nasze zdjęcia lub podstawowe informacje z pogodą, godziną czy aktualną datą.

Podsumowując, Samsung ciągle wyznacza trendy. Nowe serie pomimo niedużych zmian pokazują, że za niewielkie pieniądze można mieć porządny, markowy i bardzo funkcjonalny telewizor.

blog comments powered by Disqus
Budżetowe Telewizory Samsunga na 2020 rok