PODPOWIEDZI:

Niezwykle wygodny Cloud Backup w nazwa.pl!

Niezwykle wygodny Cloud Backup w nazwa.pl!

Tworzenie kopii zapasowych to podstawa zdrowej relacji z danymi. Wiadomo wszakże, że ważne informacje lubią się gubić, a strata jednego dysku twardego może w dzisiejszych czasach oznaczać parę terabajtów bezpowrotnie utraconych danych. Cloud Backup w nazwa.pl może ci w tym pomóc.

Rynek oferuje naprawdę dużo różnych rozwiązań w kwestii tworzenia kopii zapasowych. Trudno podjąć decyzję. Nazwa.pl jest tu jedną z czołowych marek nie bez powodu. Świadczy bardzo opłacalne usługi internetowe. Ostatnio sprawdzaliśmy, jak działa najszybszy hosting w Polsce - teraz podejmiemy temat kopii zapasowej w chmurze tej samej firmy. Dla odbiorcy najważniejsze są tak naprawdę trzy kwestie - bezpieczeństwo, wygoda, cena.

Jeden z najbezpieczniejszych na rynku

Najważniejszą kwestią w przypadku zapisywania danych w chmurze jest oczywiście ich bezpieczeństwo. W końcu wiele słyszy się o wyciekach informacji i co większe firmy mają na swoim koncie przynajmniej jeden taki przypadek. Tutaj nie będzie podobnych problemów, bo dane szyfrowane są podwójnie:

  • Na komputerze użytkownika.
  • Na serwerze firmy.

Przede wszystkim na Twoim PC dane zaszyfrowane są bezpiecznym, bo aż 256-bitowym algorytmem AES-256. Jest to szyfr lokalny z wykorzystaniem stworzonego przez użytkownika hasła. Ze względu na stopień skomplikowania algorytmu praktycznie nie ma szans na to, że ktokolwiek dostanie się do twoich danych. Nawet nazwa.pl.

Zmiana hasła przez użytkownika w Cloud Backup w nazwa.pl

Przesyłane pliki znajdują się na serwerach firmy, które spełniają normy TIER III i TIER IV. Spełniają również wymogi certyfikatów ISO 9001 i 27001. Firma gwarantuje, że jej serwery zapewniają dostępność przez 99,9% czasu świadczenia usługi. Pliki zapisywane są na macierzach RAID10 i kopiowane też na osobne Data Center. W razie mało prawdopodobnej awarii nie utracisz ani bajta informacji.

Pobierz i testuj Cloud Backup za darmo

Twoje dane będą bezpieczne na serwerze przez długi czas. Nawet po ich usunięciu. Dla wielu najważniejszą zaletą oferty nazwa.pl może być fakt, że firma przetrzymuje kopie skasowanych danych w wersji z każdego dnia, w którym wykonywano backup. W dodatku nawet przez 90 dni. Przypadkowo podmieniłeś ważną wersję pliku miesiąc temu? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kilka minut mieć ją ponownie na komputerze.

Tę kopię zapasową zrobi każdy

Cloud Backup w nazwa.pl jest naprawdę łatwy w obsłudze. Firma stworzyła przejrzystą graficznie aplikację internetową z najważniejszymi funkcjami dostępnymi za pomocą kilku kliknięć. Przy wstępnej konfiguracji wybiera się foldery, które mają być cyklicznie synchronizowane z serwerami nazwa.pl, ustala się harmonogram tworzenia kopii zapasowych i decyduje o kilku innych istotnych kwestiach.

Konfiguracja Cloud Backup w Nazwa.pl

W praktyce zajmuje to maksymalnie parę minut. Samo codzienne wykorzystanie aplikacji już nie wymaga od użytkownika zbyt wiele. W końcu tworzenie kopii zapasowej jest w pełni zautomatyzowane. Użytkownik ma do dyspozycji możliwość ograniczenia przepustowości łącza (podstawowo Cloud Backup wykorzystuje pełną dostępną) lub tymczasowe wstrzymanie harmonogramu backupu.

Odtwarzanie kopii w Cloud Backup w Nazwa.pl

Samo przywracanie danych jest kwestią kilku kliknięć. Aplikacja umożliwia wybranie docelowej lokalizacji przywracanych danych i ewentualne nadpisanie ich lub po prostu zapis z inną sygnaturą czasową. Nie ma tu utrudnień. No chyba żeby za przeszkodę uznać to, że na razie usługa firmy dostępna jest tylko na komputerach z systemem Windows. Właściciele Maców i korzystający z Linuxa muszą obejść się ze smakiem.

Cloud Backup w nazwa.pl - Niezła wydajność i niska cena

Cloud Backup jest szybki przede wszystkim dzięki zastosowanym przez firmę rozwiązaniom. Dane są przesyłanie nie tylko w formie skompresowanych plików ZIP, ale też zapisywane są przyrostowo. To oznacza, że zamiast przesyłać całe pliki na serwer przy cyklicznym backupie, aplikacja dodaje tylko zmienione informacje. Przekłada się to na większa prędkość przesyłu i mniejsze zużycie transferu.

Dostęp do informacji zapisywanych na serwerach zapewnia ich dostęp do głównych węzłów wymiany ruchu Internetowego. Nazwa.pl korzysta z łącznej przepustowości powyżej 150 gigabitów na sekundę, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wykonywanie kopii zapasowych. Firma wykorzystuje także bezpośrednie połączenie z różnymi operatorami telekomunikacyjnymi na terenie kraju.

Cena Cloud Backup w Nazwa.pl

Pamiętam slogan pewnego dostawcy podobnych usług, mający namówić mnie do zakupienia miesięcznej subskrypcji za 10 euro. Brzmiał mniej więcej w ten deseń - “usługa w cenie kawy miesięcznie”. Na pewno - o ile mowa o Latte Macchiato z kozim mlekiem na lotnisku w Tokio. 

W przypadku usługi od nazwa.pl cennik oddaje polskie realia. Za pierwszy rok płacisz 60 złotych netto lub 73,80 brutto przy 1 terabajcie. Warto zaznaczyć różnicę, wszakże oferta skierowana jest nie tylko dla firm, ale i dla użytkowników indywidualnych. To w praktyce 5-6 złotych miesięcznie (czyli mowa o prawdziwej cenie porannej kawki). 

Oczywiście zwrócisz pewnie od razu uwagę na to, że mowa tylko o 12 miesiącach, a nie nielimitowanej subskrypcji. Co z dalszym korzystaniem z usług?  Dostęp do Cloud Backup w nazwa.pl kupujesz na rok. To nie abonament, a więc po tym czasie nikt ci nie pobierze pieniędzy z konta. To daje możliwość rozważenia nowej ceny i ewentualnej rezygnacji z usługi. Co ważniejsze, przez pierwsze 30 dni usługę można testować za darmo.

Materiał powstał przy współpracy z nazwa.pl.

blog comments powered by Disqus
Niezwykle wygodny Cloud Backup w nazwa.pl!