PODPOWIEDZI:

Huawei Sound X - 5 rzeczy, których nie wiecie o smart głośniku domowym!

Huawei Sound X - 5 rzeczy, których nie wiecie o smart głośniku domowym!

Rozrywka to dźwięk, a dźwięk to jeden z pięciu zmysłów, który wpływa na nasze ciało. Jego wyrazista i przestrzenna reprodukcja działa na nas niczym najpiękniejsze obrazy. Dlatego też centrum domowej rozrywki z powodzeniem może stanowić głośnik. Przez jakiś czas testowałem pretendenta do tego miana: Huawei Sound X.

Tekst powstał we współpracy z Huawei. Opinie na temat urządzenia są własne i nie podlegają modyfikacji przez przedstawicieli Huawei.

Domowe głośniki nie zyskują tak dużo medialnego szumu, w przeciwieństwie do bardziej nośnych soundbarów czy głośników przenośnych. Wydaje się, że całkowicie niesłusznie - jest im nieobca wysoka jakość dźwięku, a swoim wyglądem dopasowują się do nowoczesnych salonów pełnych inteligentnych urządzeń. Wśród nich wygodnie rozgaszcza się Huawei Sound X - głośnik, który skrywa 5 intrygujących tajemnic.

1. Huawei Sound X powstawał we współpracy z Devialet

O ile Huawei jest w Polsce znany i ceniony (nie tylko ze względu na smartfony) wśród konsumentów, tak o francuskiej firmie nie słyszy się wiele. Paradoksalnie wynika to z tego, że swoją robotę wykonują dobrze. 

Huawei Sound X skrywa się w materiałowym etui

Devialet powstało w 2007 roku. Mimo relatywnie krótkiego stażu firma ma pokaźne doświadczenie w tworzeniu technologii reprodukcji dźwięku. Pojawiła się w idealnym momencie, gdy analogowy przesył na dużych nośnikach wypierały przenośne rozwiązania. Inżynierowie połączyli technologię wzmacniaczy analogowych i cyfrowych, tworząc nowy standard - ADH®. Ten czerpie z najlepszych parametrów dźwięku w historii, dostarczając mniej szumów i zakłóceń.

Sprawdź aktualną cenę głośnika Huawei Sound X 

Sprawdź aktualną cenę głośnika Huawei Sound X

Firma przez czas działania uzyskała ponad 200 patentów, które z powodzeniem wykorzystuje w wysokobudżetowych zestawach Hi-Fi. Ponadto jej konstrukcje mają odważne, niecodzienne kształty, których próżno szukać w innych konstrukcjach. Widać, że firma lubi eksperymentować i tworzyć nowe doświadczenia.

Związaną z tym wiedzę było słychać od początku testu Huawei Sound X. Głośnik oferuje zrównoważoną jakość na wielu pasmach. Doświadczenie Francuzów przejawia się przede wszystkim w konstrukcji dwóch głośników basowych, które dzięki ogromnej mocy 60 watów zapewniają pogłębione wrażenia dźwiękowe.

2. To nie tylko dwa głośniki Basowe, ale cały system 360 stopni

A składa się na niego także 6 głośników umieszczonych pod materiałową maskownicą. Huawei nazywa swój system Hi-Fi 360°. Nazwa ta symbolizuje nie tylko pełną przestrzeń, jaką głośnik jest w stanie otoczyć dźwiękiem. To także symbol szerokich pasm, na których nadaje on sygnał. Dzięki górnemu przedziałowi 40 KHz nie tylko basy, ale i soprany mogą rozbrzmiewać w naszych salonach. 

Huawei Sound X obejmuje całe pomieszczenie dzięki głośnikom Hi-Fi 360 stopni

Wysoką jakość dźwięku zapewnia certyfikat Hi-Res Audio. Zapewnia on bezstratny przesył danych w bezprzewodowych formatach. Dzięki temu muzyka z naszych urządzeń dotrze przez Bluetooth lub Wi-Fi z minimalną kompresją jakości nawet przy maksymalnych dystansach dla tych protokołów.

3. Huawei Share, czyli szybka droga do odsłuchu

Gdy w domu jest wiele urządzeń Bluetooth, znalezienie tego jednego nie jest takie łatwe. W erze inteligentnych żarówek, przystawek do telewizorów, słuchawek TWS oraz kontrolerów do gier o uwagę naszego telefonu walczy kilka rzeczy jednocześnie. Jak w tym wszystkim szybko połączyć się z głośnikiem Huawei Sound X?

Parowanie Huawei Sound X ze smartfonem to kwestia sekund

Producent wymyślił sprytne rozwiązanie i nazywa się ono Huawei Share. Wystarczy jedno dotknięcie, by za pośrednictwem NFC uzyskać dostęp do funkcji głośnika. Całość potwierdza efektowna informacja na naszym smartfonie. To kwestia ledwie dwóch-trzech sekund, aby po przyłożeniu uzyskać pełną kontrolę nad głośnikiem.

Zastosowania da się mnożyć, poczynając od łatwego przejmowania kontroli podczas imprezy, a kończąc na szybkiej podmianie muzyki przez każdego z domowników. Ważne, że nie łączenie nie wymaga dodatkowych kodów i jest błyskawiczne.

4. Funkcje smart panelu dotykowego

Jak na głośnik w 2020 roku przystało, Huawei Sound X posiada panel dotykowy. Z jego poziomu wyregulujemy głośność (znajdziemy aż 23 poziomy dźwięku), włączymy parowanie Bluetooth oraz zainicjujemy integrację z aplikacją smart home od Huawei. Poza tym Huawei Sound X skrywa jedną, niesamowicie przydatną funkcję.

Huawei Sound X wyciszymy jednym dotknięciem

Wyobraźcie sobie, że jesteście w środku słuchania ulubionej playlisty, ale na telefon waszej drugiej połówki dzwoni szefowa. W takiej sytuacji możecie poszukiwać swojego telefonu, by przerwać odtwarzanie utworu. Jednak zamiast nerwowego śledztwa rozgrywającego się w ułamkach sekund, wystarczy podejść do Huawei Sound X. Zamiast wielokrotnego naciskania guzików, wystarczy przyłożyć rękę, co wycisza głośnik zupełnie. Po rozmowie wystarczy zrobić to ponownie, a muzyka powróci.

5. Jeszcze więcej funkcji z Huawei AI LIfe

Przed chwilą nie bez kozery wspomniałem o przycisku do parowania z aplikacją. Jest nią Huawei AI Life, z którego poziomu zarządzamy wszystkimi sprzętami Huawei. 

Po połączeniu się z głośnikiem Huawei Sound X, zyskujemy pełną kontrolę nad parametrami głośnika. Możemy zmienić jego głośność bez potrzeby zbliżania się do urządzenia. Ponadto wyregulujemy poziom basu, co pozwoli nam na dopasowanie parametrów pod określone gatunki muzyki.  

Huawei Sound X współgra z AI Life

Być może zastanawiacie się: Po co głośnikowi połączenie z siecią Wi-Fi? Huawei Sound X ma ku temu dwa dobre powody. Po pierwsze, wykorzystuje Universal Plug and Play (UPnP). To standard pozwalający na przesyłanie dźwięku przez sieć Wi-Fi, przydatny przy urządzeniach, którym nie wgrano wysokiej jakości protokołów transmisji Bluetooth. Drugie zastosowanie to możliwość pobierania aktualizacji, które poprawią jakość dźwięków oraz bezpieczeństwo transmisji danych.

Huawei Sound X prezentuje się dobrze w nowoczesnym salonie

Huawei Sound X to głośnik o wielu opcjach i szerokiej reprodukcji dźwięku. Docenią go wszyscy użytkownicy domu - nie tylko podczas imprez, ale i w trakcie sprzątania czy słuchania relaksujących odgłosów przed snem. Dzięki intuicyjnym smart funkcjom korzystanie było proste, co przy urządzeniu dla wszystkich domowników jest istotne. To sprzęt mądry i dobry, co warto docenić.

blog comments powered by Disqus
Huawei Sound X - 5 rzeczy, których nie wiecie o smart głośniku domowym!