PODPOWIEDZI:

Jak sprzątają odkurzacze pionowe od Samsunga?

Jak sprzątają odkurzacze pionowe od Samsunga?

Czy jesteś pewien, że odpowiednio dbasz o czystość we własnym domu? Zabrudzenia, które możesz zaobserwować gołym okiem, to jedno, lecz co z tymi, których nie widzisz? Tradycyjne, wysłużone latami odkurzacze nie oferują technologii, która jest w stanie poradzić sobie z tak drobnymi elementami kurzu. Do tego są nieporęczne i zależne od podłączenia kablowego. Alternatywą są bezprzewodowe odkurzacze pionowe. Przedstawimy Ci możliwości dwóch modeli firmy Samsung. Mowa o Jet 70 Easy oraz Jet 90 Premium.

Na początek o tym, co te dwa modele mają ze sobą wspólnego. Jakimi funkcjami czy elementami konstrukcji przewyższają starsze, tradycyjne odkurzacze?

Cechy wspólne

Oba te modele korzystają z silników inwerterowych. W przeciwieństwie do starych silników szczotkowych - do zamiany energii elektrycznej w mechaniczną wykorzystują magnesy. Oprócz wyraźnie cichszej pracy oferuje on także wyższe obroty, co przełoży się na większą moc odkurzacza.

Zastosowano w nich autorską technologię Jet Cycle, która zwiększa wydajność odkurzania. Jest to możliwe dzięki 27 wlotom powietrza, które tworzą 9 cyklonów. Sprawia to, że strata mocy ssania jest zminimalizowana, wychwytując jednocześnie nawet najdrobniejsze elementy kurzu.

Kolejnym elementem konstrukcyjnym w tych odkurzaczach jest filtr HEPA. Wykorzystywany jest w oczyszczaczach, a także w przypadku budowania pomieszczeń wymagających wysokiej czystości powietrza. System oparty na pięciu warstwach filtruje nawet najmniejsze cząsteczki kurzu i alergeny. To sprawia, że wydmuchiwane przez odkurzacz powietrze jest naprawdę czyste.

System filtrowania odkurzaczy Samsung

Wspólne dla tych odkurzaczy jest także wykorzystanie autorskiej szczotki Samsunga - Soft Action Brush. Ta wyposażona jest we włókna antystatyczne, dzięki czemu skutecznie odkurza nawet drobny kurz z twardych podłóg. Poza tym z łatwością za pomocą jednego kliknięcia można ją otworzyć i wyczyścić po użytkowaniu.

Warto także wspomnieć o zmywalnych elementach tych urządzeń. Chodzi o filtr, system multicyklonowy Jet Cyclone czy pojemnik na zabrudzenia. Ten ostatni jest bardzo prosty w opróżnianiu - w wersji 70 easy ma pojemność 0,8 l, a w 90 premium 0,6 l.

Do tego przejrzysty i czytelny wyświetlacz cyfrowy, dzięki któremu skontrolujesz pracę odkurzacza oraz jego ustawienia.

Różnice odkurzaczy pionowych Samsung

Modele te, choć w pewnych kwestiach podobne, nie są identyczne. Jet 90 Premium jest bowiem urządzeniem lepiej uposażonym, a co za tym idzie - droższym. Aktualna cena w serwisie Max Elektro to 2749 złotych. Model Jet 70 Easy kosztuje natomiast 1799 złotych. Jakie elementy rzutują zatem na tę różnicę?

Jet 90 Premium

Jet 90 Premium w ofercie Max Elektro

Jet 70 Easy

Jet 70 Easy w ofercie Max Elektro

Przede wszystkim 90 Premium ma wytrzymalszy akumulator. Jego maksymalny czas pracy to 60 minut, gdy w przypadku starszego modelu jest to 40 minut. Dodatkowo do 90 można dokupić drugą baterię, która ładuje się w stacji. W łatwy sposób wymienisz ją od razu, gdy zabraknie Ci energii. To wydłuży sprzątanie do nawet 120 minut. Czas ładowania jest taki sam w obu przypadkach i wynosi 3,5 godziny.

Nowszy model ma również mocniejszy o 140 W silnik 550-watowy. To sprawi, że odkurzanie będzie jeszcze skuteczniejsze i łatwiejsze. W połączeniu z dodatkową elektroszczotką z własnym napędem, z łatwością usuniesz sierść z foteli i kanap.

Silnik inwerterowy odkurzaczy Samsung

Odkurzacze różnią się także w kwestii samej stacji ładowania. W tańszym modelu montowana jest ona do ściany. Nie problem oczywiście znaleźć dedykowane miejsce na odkurzacz w domu, Jet 90 ułatwia jednak tę sprawę. Stacja ładowania może stać w każdym miejscu, niezależnie.

Jakie oferują wyposażenie?

Elementy samego wyposażenia odkurzaczy również nie są takie same. Oba oferują Soft Action Brush, szczotkę do kurzu z włosiem oraz szczelinówkę, dzięki której dotrzesz w trudno dostępne zakamarki.

Dodatkowo, Jet 90 Premium cechuje się rurą o regulowanej długości, a w zestawie znajdziesz jeszcze: standardową elektroszczotkę oraz w wersji mini. Do tego elastyczną końcówkę, która sprawdzi się tam, gdzie żadna inna sobie nie poradzi, oraz specjalną końcówkę do polerowania na sucho i mokro.

Jak sprzątają?

Odkurzacze są wyposażone w trzy tryby sprzątania - maksymalny, średni oraz standardowy. Odpowiadają konkretnej sile pracy i obrotom. Standardowy to oczywiście najsłabszy tryb, który świetnie sprawdzi się w przypadku zbierania okruszków z płytek bądź paneli. Najsilniejszy tryb maksymalny to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy musisz na przykład odkurzyć włosy lub sierść z dywanu i wymagana jest potężna siła ssąca.

Szczotka odkurzacza pionowego SamsungOba odkurzacze dzięki końcówce Soft Action radzą sobie naprawdę dobrze na wszelkiego rodzaju powierzchniach. Jednak wersja Jet 90 Premium przewyższa wydajnością i mocą swojego poprzednika. Do tego posiada większą ilość końcówek, w tym elektroszczotkę czy jej wersję mini, która odkurzy nawet najbardziej wymagające zakątki. Poza tym elastyczna końcówka pozwoli dotrzeć Ci do niedostępnych miejsc.

Zastanawiasz się nad zmianą odkurzacza? Warto postawić na te zaawansowane i proste w obsłudze odkurzacze od Samsunga. Lepiej zadbają o czystość i higienę Twojego mieszkania.

Materiał powstał we współpracy ze sklepem Max Elektro.

blog comments powered by Disqus
Jak sprzątają odkurzacze pionowe od Samsunga?