PODPOWIEDZI:

Chłodziarka i zamrażarka Vestfrost - Duet do zabudowy!

Chłodziarka i zamrażarka Vestfrost - Duet do zabudowy!

Znacie chłodziarki lub zamrażarki Vestfrost? Firma produkuje dosyć nietypowe połączenie, bo to w praktyce dwa pełnoprawne urządzenia, będące w stanie pracować osobno. Co ważniejsze, da się je w pełni zabudować. To umożliwia uzyskanie efektów jak w lodówkach side-by-side z przykrytym przy pomocy panelu dostosowanego do kuchni frontem.

Jeżeli szukasz modularnego rozwiązania, które pozwoli ci zastąpić dotychczasową chłodziarko-zamrażarkę, to może cię zainteresować. Vestfrost wypuścił na rynek opcje o dosyć specyficznym zastosowaniu. Najpierw warto wspomnieć o tym co łączy zarówno chłodziarkę, jak i zamrażarkę Vestfrost:

 • Rozmiary (54 x 177 x 54,5 cm),
 • Możliwość zmiany kierunku otwarcia drzwi,
 • Sterowanie Touch Control,
 • Klasa energetyczna A++.

Otwarta zamrażarka i lodówka Vestfrost

Bardzo istotne są dwie pierwsze kwestie. Dzięki temu łatwo sprzęty ze sobą sparować, na przykład we wnęce pomiędzy szafkami kuchennymi, i otwierają się na zewnątrz w wygodny sposób. Sterowanie Touch Control pozwala łatwo zmieniać temperaturę wnętrza urządzeń i włączać tryb eco, a klasa energetyczna gwarantuje z kolei niedrogą pracę. Jako, że chłodziarki i zamrażarki z reguły pracują bez przerwy - to bardzo ważny parametr dla rocznego budżetu w twoim domu.

Lodówka
Vestfrost VR-BF27952H1S
Zamrażarka
Vestfrost VR-BF27912H0S
Lodówka Vestfrost VR-BF27952H1SZamrażarka Vestfrost VR-BF27912H0S
Vestfrost VRBF27952H0S oferta w CeneoVestfrost VR-BF27912H0S oferta w Ceneo

Panel dotykowy Touch Control w zamrażarce Vestfrost

Chłodziarka do zabudowy Vestfrost

Chłodziarka Vestfrost VR-BF27952H1S prezentuje się prosto i elegancko. Jest bardzo cicha (poziom zaledwie 39 decybeli) i pojemna. To ważne, bo ma pojemność aż 300 litrów. Będzie więc dobrym rozwiązaniem nawet dla wielodzietnych rodzin. Ma 5 poziomów wewnątrz, pięć półek na drzwiach, dwie szuflady… Jest tego sporo - można pokombinować z rozkładaniem jedzenia. Nawiasem mówiąc będzie ono dobrze podświetlone, nie tylko z góry, ale i z boku.

Półka na wino w Vestfrost VR-BF27952H1S

Miłośnicy wina będą zadowoleni tym, że obecna jest tu podwieszana półka na wino. Na dodatek nie jest to często widywana opcja zdolna pomieścić tylko dwie butelki. Jest tu miejsce aż na cztery butle twojego ulubionego trunku. To oczywiście niekoniecznie musi być wino. Jednak przy wygodnej możliwości zmiany temperatury wnętrza za pomocą Touch Control i budowie podwieszanej półki - to najlepszy wybór.

Trzy główne technologie chłodziarki Vestfrost

Szczególnie ważne są jednak właściwie trzy główne technologie wykorzystywane w chłodziarce:

 • Cold Air Flow,
 • Maxi Fresh,
 • Szuflada Humidity Control.

Czym jest Cold Air Flow? Wewnątrz chłodziarki znajduje się wentylator turbo wymuszający obieg powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu powietrze o odpowiedniej (dobranej automatycznie lub ustawionej przez użytkownika) temperaturze jest równomiernie rozprowadzane na wszystkich półkach. 

Cold Air Flow w Vestfrost VR-BF27952H1S

Mechanizm ten ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy często otwieramy Vestfrost VR-BF27952H1S. Dzięki wentylatorowi chłodne powietrze jest szybciej rozprowadzane po zamknięciu urządzenia, a żywność jest krócej narażona na skoki temperatury i pozostaje dłużej świeża. Producent twierdzi też, że wnętrze urządzenia będzie mniej narażone na szron.

Wnętrze chłodziarki Vestfrost VR-BF27952H1S

Ważnym elementem jest również filtr Maxi Fresh pochłaniający Etylen. Czemu to takie istotne? Według Michała Mielnika, z którym sprawdzaliśmy chłodziarkę i zamrażarkę Vestfrosta:

Michał: To ważne, bo ten hormon emituje niemalże każda część rośliny, a to przyspiesza dojrzewanie. Filtr Maxi Fresh jest mocno zainspirowany tym, jak owoce i warzywa są przechowywane przemysłowo, bo to dojrzewanie powstrzymuje i w dodatku pochłania nieprzyjemny zapach.

Są tu także dwie szuflady. Jedna powiększona na różne jedzenie, na przykład warzywa i owoce (pomieści nawet dynię lub arbuza), a druga z Humidity Control. To pozwala określić odpowiednią wilgotność na trzech różnych poziomach. Po co? Po to, aby przechowywane w niej warzywa lub owoce wytrzymywały dłużej, zachowując atrakcyjne kolory i konsystencję.

Szuflada Humidity Control w Vestfrost VR-BF27952H1S

Zamrażarka do zabudowy Vestfrost

Zamrażarka Vestfrost VR-BF27912H0S pod wieloma względami jest porównywalna z chłodziarką. Wygląd, rozmiary, klasa energetyczna - podstawy wymienione wcześniej łączą oba urządzenia. Oczywiście najważniejsze jest jednak to, że zamrażarka, jak sama nazwa wskazuje, mrozi pożywienie. Na dodatek może zamrozić go całkiem sporo naraz.

Szuflady zamrażarki Vestfrost VR-BF27912H0S

Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalność pod względem sortowania jedzenia. Wewnątrz zamrażarki mieści się prawie 200 litrów, a to wszystko rozbite jest na sześć szuflad z uchwytami ze stali inox i dwie półki z klapką. W jednym miejscu chcesz mrozić mięso, w innym chleb, a jeszcze w innym gotowe dania? Z opcją Vestfrosta nie ma problemu przy oddzielaniu od siebie kolejnych szczebli piramidy żywieniowej.

Góra zamrażarki Vestfrost VR-BF27912H0S

No Frost i kostki - Zamrażarka Vestfrost

Pod względem technologii zamrażarka Vestfrost VR-BF27912H0S może pochwalić się przede wszystkim dwiema, ale za to najważniejszymi:

 • No Frost
 • Twisted Icematic

Twisted Icematic w Vestfrost VR-BF27912H0S

System Twisted Icematic odpowiada za tworzenie lodu. W końcu bez tego żadna szanująca się zamrażarka nie ma tak naprawdę prawa bytu. Urządzenie dzięki plastikowej formie jest w stanie wytworzyć nawet do 384 kostek lodu dziennie. To masa zimnych napojów. A same kostki łatwo wydostać, przekręcając system przy pomocy uchwytów.

Michał: Myślę, że to dużo wygodniejsze niż tradycyjne proste tacki na lód.

Kostkarka Vestfrost VR-BF27912H0S


No Frost jest z kolei już dość popularną technologią wśród różnego rodzaju zamrażarek i lodówek najwyższej klasy. W praktyce to system odprowadzania wilgoci z wnętrza urządzenia pozwalające zapobiec szronieniu i obladzaniu się. W efekcie gwarantuje wyższą higienę, lepszą wydajność i wygodę przez brak konieczności rozmrażania zamrażarki.

Wyciąganie jedzenia z Vestfrost VR-BF27912H0S

Dla kogo jest chłodziarka i zamrażarka Vestfrosta?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy rozwiązanie od Vestfrosta jest dla ciebie - odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Czy kupujesz dużo jedzenia, ale raz na tydzień?

 • Czy dzielisz mieszkanie z kilkoma osobami?

 • Czy gotujesz bardzo kreatywnie i kupujesz trudniejsze do zdobycia składniki na zapas?

Jeżeli tak, to jesteś osobą, dla której Vestfrost prawdopodobnie stworzył tę opcję. Dużo miejsca, nowoczesne technologie i możliwość zabudowy - to kwestie bardzo istotne w chłodziarkach i zamrażarkach, spodziewane zwłaszcza przy takiej cenie. Ta do najniższych nie należy, ale nie bez powodu, a w dodatku na rynku zwyczajnie brakuje podobnych rozwiązań.

Jesteście zainteresowani rozwiązaniem Vestfrosta? Dajcie znać poniżej!

blog comments powered by Disqus
Chłodziarka i zamrażarka Vestfrost - Duet do zabudowy!