PODPOWIEDZI:

Tania lodówka Bosch! 5 powodów, dla których warto ją wybrać?

Tania lodówka Bosch! 5 powodów, dla których warto ją wybrać?

Tanie lodówki wolnostojące bywają głośne i nieznośne, zwłaszcza, gdy nie mają systemu No Frost. A co, gdy za tanią chłodziarko-zamrażarkę bierze się renomowany producent, który jednocześnie sensownie wycenia swój sprzęt? Wtedy powstaje Bosch KGN33KLEAE.

Poszukiwania chłodziarko-zamrażarki potrafią być problematyczne. Z reguły niższa cena wiąże się z licznymi kompromisami, zarówno w kwestii wykonania, jak i jakości pracy. Na szczęście zdarzają się przeceny, które sprawiają, że nie trzeba długo się zastanawiać. Tak się składa, że za mniej niż 1500 złotych kupicie obecnie lodówkę Bosch KGN33KLEAE. Co nieco z niej pokorzystałem i mam kilka powodów, by wzbudzić wasze zainteresowanie. 

Lodówkę w promocyjnej cenie dostaniesz w Max Elektro:

maxelektro.pl Bosch KGN33KLEAE

Zacznijmy od konkretów: Pełny No Frost

Ponurą rzeczywistością chłodziarko-zamrażarek z wynajętych mieszkań lub po prostu starszych wiekiem jest problematyczny proces rozmrażania. Nie dość, że wyjęcie wszystkich artykułów kosztuje sporo czasu, to jeszcze trzeba rozbić lód i pozbyć się szronu. Przy użyciu nieodpowiednich narzędzi łatwo jest uszkodzić lodówkę, ponadto po takim procesie potrzebuje ona sporo energii, by ponownie wyprodukować niezbędny chłód. 

Życie jest prostsze z systemem No Frost. Na ścianach lodówki nie osiada ciecz, bowiem suche powietrze regularnie pozbywa się jej przy każdym otwarciu. Wilgoci nie pozbędziemy się poprzez kombinowanie z żywnością (chyba, że zamkniemy ją w próżniowym opakowaniu) - ta po prostu jest elementem pożywienia. Dlatego by zachować wysoką wydajność chłodzenia i mrożenia i nie zmuszać sprężarki do intensywnej, skracającej życie pracy, kupcie lodówkę z No Frost.

No Frost w lodówce Boscha to ogromny plus

Tak się składa, że model Bosch KGN 33KLEAE jest jednym z tańszych rozwiązań wyposażonych w pełnoprawny No Frost, działający nie tylko w części mrożącej, ale i w chłodzącej. To oznacza, że szuflady zamrażarki zawsze będą naturalnie się wysuwały, a po ścianie chłodziarki nie będą ściekać krople. Zyskujesz lepszy, mniej awaryjny sprzęt, który lepiej dba o stan jedzenia.

Brak szronu to najlepsza cecha systemu No Frost

Jest jeszcze jedna funkcja, której implementacja zapewne stała się łatwiejsza przez No Frost i lepsze zarządzanie energią a lodówce Boscha. Supermrożenie przyda się, gdy wracasz z zakupów z torbą pełną mrożonych produktów. Wystarczy włączyć tryb "Super" na panelu kontrolnym dostępnym po otwarciu lodówki, a jedzenie nie straci swoich właściwości. Konstrukcja jest w stanie zamrozić w ciągu doby do 10 kilogramów jedzenia.

Wygoda układania przy dobrej pojemności

Bosch zadbał nie tylko o to, by przestrzeń dało się dobrze wykorzystać, zarówno w części chłodzącej, jak i mrożącej. Przy wymiarach 176 x 60 x 66 cm udało się uzyskać pojemności: 193 litry w części chłodzącej i 89 litrów w części mrożącej. To daje spore pole manewru do układania rzeczy. Sam producent zadbał o to, by przestrzeń dało się wygodnie zorganizować dzięki przestawienia centralnej półki oraz tych wiszących na drzwiach

Wnętrze części chłodzącej da się przestawić według preferencji

Co więcej, łatwo da się zarządzać lodówką nie tylko wewnątrz niej, ale i na zewnątrz. Bynajmniej nie chodzi mi o to, że jak na prawie 60-kilogramowe urządzenie łatwo się ją przesuwało. Ważniejsze jest rozwiązanie Perfect Fit. Nie ma tu mowy o dodatkowych centymetrach, a nawet milimetrach, przez które trzeba by przesuwać meble. Przy 60 centymetrach szerokości lodówki zmieścimy ją w otworze o szerokości 60 cm. Proste.

Lodówka z troską o warzywa i owoce

Szuflady na warzywa i owoce goszczą w wielu konstrukcjach, jednak ich jakość i wykorzystanie przestrzeni potrafi drastycznie się różnić. W przypadku lodówki Bosch KGN 33KLEAE dostajemy szufladę Multibox, która jest całkiem pojemna. Zmieściłem tam kiść bananów i sałatę masłową, a i tak było tam jeszcze trochę miejsca na warzywa i owoce.

Multibox pozwala przechować owoce i warzywa w dobrym stanie

To, co najważniejsze w Multiboxie, to precyzja szuflady. Nie ucieka z niej ni mniej i ni więcej wilgoci niż to, co przewidział producent. A tak bardziej po ludzku, jest to dobrze spasowana szuflada, którą przesuwa się płynnie. W dodatku jej dno nie jest idealnie równe, co zapobiega przetaczaniu się warzyw oraz pozwala na lepszy obieg powietrza także pod nimi. 

Powietrze w lodówce rozchodzi się równomiernie

Zaprojektowanie pojemnej lodówki to jedno, a pamiętanie przy tym, by obieg powietrza był odpowiedni nawet przy pełnym załadunku, to drugie. W lodówce Boscha w tym miejscu pojawia się MultiAirFlow. W tym przypadku wylotów powietrza jest kilka w różnych strefach, a wszystko wspomaga wentylator. W efekcie powietrze rozprowadzane jest równomiernie na wszystkich strefach, co minimalizuje wahania temperatury - szczególnie ważne, gdy za oknem i w domu coraz cieplej.

Kontrola temperatury w urządzeniu Bosch pozwala zmienić warunki przechowywania

Ale skąd właściwie urządzenie wie, jaka moc cyrkulacji powietrza jest odpowiednia? Tu z pomocą przychodzi nie tylko ręczne pokrętło temperatury, ale i czujniki FreshSense. To one rozpoznają, ile ciepła wpada do lodówki i dopasowują jej pracę do takich zmian. Chciałbym powiedzieć, że da się to zauważyć bądź usłyszeć, ale przy maksymalnie 42 dB naprawdę trudno to dostrzec. I o to chodzi - lodówka Boscha pracuje w tle, co ogranicza twoje zmartwienia związane ze stanem jedzenia.

Ta lodówka wygląda jak urządzenie znacznie droższe

Na koniec przemyślenia, które być może nie są szalenie istotne dla wielu, ale warto o nich wspomnieć. Obcowanie z lodówką Boscha było o tyle przyjemne, że to urządzenie dobrze się prezentuje, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Takie detale jak ukryte podchwyty czy podświetlenie LED, które przy otwieraniu rozświetla lodówkę stopniowo może i nie są najważniejsze przy wyborze, ale czynią późniejsze korzystanie przyjemniejszym. 

Półka Easy Access ułatwia dostęp do najważniejszych rzeczy

Podobnie jest z szufladą Easy Access w zamrażarce. Zamiast wyciągać ostatkiem ręki rzeczy z najgłębszych zakamarków, wystarczy przesunąć szufladę, a wszystkie rzeczy będą w naszym zasięgu. Rzecz jasna nie jest to element, który przesądza o kupnie urządzenia, ale wystarczyło skorzystać z niego przez chwilę, by przekonać się jak duża to wygoda. 

Chłodziarko-zamrażarka Bosch wygląda stylowo

Na koniec wspomnę o wyglądzie. Ten wydaje się być zgodny ze sztuką projektowania takich urządzeń. Lodówka w kolorze INOX pojawia się będzie dobrze prezentować się w rozmaitych aranżacjach kuchni, także tych połączonych z salonem. Przed sobą miałem egzemplarz nie ze specjalnej serii do prezentacji, a z ekspozycji sklepowej. Mimo to nie dostrzegłem żadnych zauważalnych rys ani odprysków, co dobrze wróży na przyszłość.

blog comments powered by Disqus
Tania lodówka Bosch! 5 powodów, dla których warto ją wybrać?