PODPOWIEDZI:

Roborock S7 - Co potrafi robot sprzątający z systemem sonicznym?

Roborock S7 - Co potrafi robot sprzątający z systemem sonicznym?

Roboty sprzątające to urządzenia, które coraz częściej potrafią zaskoczyć swoją funkcjonalnością, z powodzeniem zastępując w domu tradycyjne odkurzacze. Tak się akurat składa, że do naszej redakcji trafił robot sprzątający Roborock S7. Oprócz odkurzania oferuje on funkcję mopa i to z ciekawym systemem sonicznym. Zaciekawiony? Wszystkiego dowiesz się poniżej!

Na początek warto wiedzieć, co znajdziemy w pudełku, oprócz samego robota i stacji dokującej oczywiście. W zestawie znajduje się zestaw szczotek: główna i boczna. Dwa zbiorniki - jeden na kurz, drugi na wodę. Do tego płytka mopująca i specjalna, nadająca się do prania ściereczka.

Sprawdź aktualną cenę Roborock S7
Cena Roborock S7

Aktualna cena Roborock S7

Ogólne informacje

Roborock S7 wyposażony jest w autorski system ssania HyperForce, który wykorzystuje 2500 Pa mocy. To pozwala na usunięcie nawet najmniejszego kurzu. Do tego zbiornik na wodę, który pomieści jej 300 ml, co powinno wystarczyć do umycia nawet 200 m2. Pojemnik na kurz to z kolei 470 ml pojemności - kilka odkurzeń codziennych zabrudzeń z mieszkania bez opróżniania nie będzie problemem.

Jeśli chodzi o czas pracy, to ten wynosi aż do 3 godzin dzięki baterii o pojemności 5200 mAh. Jeśli odkurzaczowi automatycznemu nie wystarczy 180 minut do pełnego cyklu, automatycznie wróci do bazy, naładuje się i zacznie odkurzać ponownie, ale o takich funkcjonalnych smaczkach więcej poniżej.

Jak Roborock S7 radzi sobie z odkurzaniem?

W przypadku procesu odkurzania Roborock S7 ma do zaoferowania ciekawe rozwiązanie, mianowicie pływającą szczotkę. Za tą nazwą, która może wywoływać małe zakłopotanie, stoi po prostu ruchoma głowica szczotki, która dostosowuje się i przylega do aktualnie sprzątanej powierzchni i jej nierówności. To oczywiście wpłynie na skuteczność sprzątania na przykład na dywanach czy innych nierównych powierzchniach.

Zestaw robota sprzątającego Roborock S7Kolejny aspekt, który pomaga przy odkurzaniu, to wcześniej wspomniana w pełni gumowa i wymienialna szczotka główna. Jest przez to trwalsza i bardziej wytrzymała. Dzięki zastosowaniu spiralnie ułożonych łopatek odkurzacz łatwiej uniknie na przykład splątanych włosów, poprawiając wydajność samego sprzątania.

Te elementy razem tworzą więc kombinację, która poradzi sobie nawet przy najcięższych zadaniach, jakie wyznaczysz robotowi sprzątającemu.

Co sprawia, że mopowanie modelu Roborock S7 jest skuteczne?

W tym modelu wykorzystano nowoczesny system soniczny, który wcześniej nie miał okazji pojawić się w urządzeniach Roborock. Sprawia on, że mop wibruje z częstotliwością nawet do 3000 razy na minutę. Wprawiony w takie wibracje świetnie rozbija cząsteczki nawet najcięższego brudu, takiego jak na przykład zaschnięte ślady po kawie czy herbacie.

Nie jest to jednak koniec ciekawostek. Poza silnikiem sonicznym mop wyposażony jest także w stały nacisk około 600 gramów, co imituje nacisk, który nakładasz podczas ręcznego mopowania. Dodatkowo wspomaga cały proces i wpływa oczywiście na jego skuteczność.

Mop robota sprzątającego Roborock S7

A co, gdy urządzenie podczas mopowania wjedzie na dywan? Absolutnie nie musisz się o to martwić! 

Roborock S7 oferuje inteligentne sensory ultradźwiękowe i podnoszący się mop. To sprawia, że w momencie, gdy urządzenie wykrywa dywan, podnosi mopa, a także odcina dopływ wody. Nie musisz więc zwijać dywanów. Nie musisz także ustawiać specjalnych stref sprzątania, aby uniknąć zmoczenia dywanów, chociaż oczywiście możesz, co zapewnia dedykowana aplikacja Roborock na telefon.

Funkcjonalność robota Roborock S7

Właśnie - aplikacja. To tam ukrywa się prawdziwa funkcjonalność modelu S7. Pozwala ona na przykład tworzyć dokładne mapy pomieszczeń. Dzieje się to za sprawą systemu LiDAR, czyli pomiaru odległości za pomocą odbitego światła lasera. Aplikacja może stworzyć plan maksymalnie 4 pięter, co będzie w pełni wystarczające nawet dla dużego domu jednorodzinnego.

Po stworzeniu takiej właśnie mapy pomieszczeń możesz podzielić je na pokoje, a także na przykład śledzić trasę, którą pokonuje urządzenie podczas sprzątania.

Robot automatycznie zaznacza w aplikacji także dywany po ich wykryciu, dzięki czemu łatwiej ustawisz strefy sprzątania. Oferuje ona także funkcję wirtualnej ściany, za jej sprawą odgrodzisz miejsca, których robot ma unikać.

Zdjęcie z testu aplikacji RoborockPoza tym aplikacja pozwala na przykład na regulowanie ilości podawanej na ściereczkę wody czy siły ssania w sekcji ustawiania harmonogramu. Czas, intensywność (nawet w zależności od pomieszczenia), regularność sprzątania, wszystko w twoich rękach.

Jeśli jeszcze Ci mało, to w aplikacji Roborock masz do wyboru opcję tak zwanego głębokiego mopowania, która zapewnia maksymalną intensywność tegoż procesu.

Podsumowanie

Roborock S7 to inteligentny robot sprzątający, który przełamuje pewien stereotyp o urządzeniach odkurzająco - mopujących. Dotychczas było tak, że takie urządzenie z reguły odkurzało gruntownie, jednak do funkcji mopowania można było mieć wiele zastrzeżeń. Mopowanie było niedokładne, za słabe, bądź występowały problemy z zatrzymaniem wody w zbiorniku. Wszystko wskazuje jednak na to, że Roborock wnosi nową jakość.

blog comments powered by Disqus
Roborock S7 - Co potrafi robot sprzątający z systemem sonicznym?