PODPOWIEDZI:

Gadżety elektroniczne na powrót do szkoły - Przydatne propozycje!

Gadżety elektroniczne na powrót do szkoły - Przydatne propozycje!

Gadżety elektroniczne są popularnym wyborem na powrót do szkoły. Nie bez powodu - mamy XXI wiek, a bywalec “budy” nie obędzie się bez odrobiny technologii. W tym artykule znajdziesz cztery najlepsze propozycje dla dziecka, które ułatwią mu nie tylko codzienną naukę, ale i bezpieczne dotarcie na zajęcia oraz z powrotem do domu.

Gadżety elektroniczne dla ucznia muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Nie ma tu miejsca na zabawki, bo i powrót do szkoły zbyt zabawny dla młodzieży nie jest. Wybrałem cztery sensownie wycenione i polecane rzeczy, które pomogą na różny sposób w nauce. Na przykład ułatwiając czytanie lektur lub pomagając w przygotowywaniu zadań oraz uczeniu się na trudne sprawdziany.

Hulajnoga na dojazdy do szkoły

Żeby w ogóle uczestniczyć w lekcji, trzeba dotrzeć do szkoły. Najlepiej punktualnie, czyli bez spóźnienia (wszyscy wiemy, jak to z młodzieżą jest - zawsze zaśpią). Chodzenie na piechotę może być uciążliwe, ale poleganie na komunikacji miejskiej jeszcze bardziej. Dlatego coraz popularniejszym prezentem dla ucznia są hulajnogi elektryczne. Rynek jest spory, więc jest też z czego wybierać.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 oferta w RTV Euro AGD

Ja proponuję jeden z nowszych modeli od znanej firmy ze wschodu, produkującej sensowne i budżetowe gadżety elektroniczne. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 to odświeżona wersja hulajnogi elektrycznej klasy premium, której główną zaletą jest jej konstrukcja oraz ogromny zasięg.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 podczas jazdy

To urządzenie wykonano z aluminium lotniczego (co samo w sobie nic nie znaczy, ale umożliwia niezły udźwig 100 kilogramów przy niskiej wadze sprzętu, czyli nieco ponad 14 kilogramach) i wyposażono w baterię o pojemności 12,8 amperogodzin. Dzięki temu zdaniem producenta jest w stanie przejechać nawet do 45 kilometrów na jednym naładowaniu. Takie liczby nie są często spotykane, nawet na tej półce cenowej!

Grafika promująca Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Poza podwójnym układem hamulcowym i przednim, bocznym oraz tylnym oświetleniem, które zagwarantują bezpieczeństwo twojemu dziecku na drodze do szkoły, warto również wspomnieć o interfejsie.

Oprócz standardowego wyświetlacza dającego podstawowe informacje na temat jazdy hulajnoga współpracuje również z telefonem. Przy pomocy aplikacji można więc sprawdzić statystyki jazdy, aktualizować urządzenie i na przykład zmieniać ustawienia tempomatu. Bardzo przydatna opcja w hulajnodze elektrycznej!

Noszenie Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Czytnik do lektur szkolnych - Sprawdzony redakcyjnie!

Jest jedna rzecz, która bywa zmorą wszystkich uczniów. Lektury szkolne. Po pierwsze nie zawsze są ciekawe. “Lalka” lalką, ale czytaliście “Chłopów”? Po drugie nie jest łatwo z nich korzystać. To kolejna makulatura, która zapełnia mieszkanie, albo o którą trzeba dbać, bo bibliotekarka będzie utrudniać ukończenie klasy. Rozwiązanie jest proste - czytnik ebooków. Moim zdaniem najlepiej Kindle Paperwhite 4.

Kindle Paperwhite 4 oferta w RTV Euro AGD

To najwyższy obecnie model Amazona z tej serii. Krążą pogłoski o nadchodzącym następcy, ale zapewne wiele się w nim nie zmieni, a za to teraz można się spodziewać wielu atrakcyjnych promocji na “czwórkę”.

Kindle Paperwhite 4 przede wszystkim jest wodoodporny, można więc spokojnie z niego korzystać w wannie lub na basenie. Poza tym ma podświetlenie do czytania nocą i rozdzielczość 300 PPI, czyli taką jak standardowy druk.

Ekran w Kindle Paperwhite 4

Oprócz tego pracuje długo na jednym naładowaniu - sam korzystam i wiem, że nawet parę tygodni regularnego czytania spokojnie wytrzyma. Można go też połączyć z kontem Kindle, aby łatwo przesyłać książki na czytnik oraz Audible i słuchać na nim audiobooków z zestawem słuchawek Bluetooth. 

Kindle Paperwhite 4 na stole

Ostatnia ważna rzecz - moim zdaniem warto postawić na tańszą opcję, czyli o pojemności 8 GB z reklamami. Książki zajmują śmiesznie mało miejsca, a poza tym można je po prostu usuwać na bieżąco, jeżeli komuś już się uda zapełnić miejsce (w co wątpię).

Co do reklam - nie są one inwazyjne. Wyświetlają się przede wszystkim w formie wygaszacza ekranu i na pewno nie przeszkodzą w czytaniu, bo przy włączonej książce żadnych nie ma.

Drukarka dla ucznia oraz studenta (i nie tylko)

Nieodzownym narzędziem dla każdego ucznia i studenta jest drukarka. Konkretniej urządzenie wielofunkcyjne, bo zależy ci zapewne nie tylko na drukowaniu, ale też skanowaniu i kserowaniu dokumentów. Prac domowych, zadań, prezentacji… jest tego sporo. Jaka jest naszym zdaniem opłacalna drukarka dla ucznia i studenta? Epson EcoTank L3151.

Epson EcoTank L3151 oferta w RTV Euro AGD

To urządzenie wielofunkcyjne trafiało do naszej redakcji już wielokrotnie nie bez przyczyny. Świetnie wypada w testach. Przede wszystkim korzysta się z niego wygodnie, tym bardziej że producent zadbał również o połączenie Wi-Fi Direct - także mobilne - więc nie ma żadnego problemu z drukowaniem ważnych dokumentów nawet z drugiego końca domu. Pod tym względem to model bardzo rodzinny. Każdy może z niego wygodnie skorzystać.

Epson EcoTank L3151 od frontu

Warto również wspomnieć o tym, że wykorzystywana jest tu charakterystyczna dla Epsona głowica piezoelektryczna, która poza możliwością uzyskania mniejszych kropel atramentu (co nie jest aż tak zauważalne w praktyce) po prostu jest bardziej wytrzymała od modeli termicznych. Istnieje spora szansa, że to będzie zakup na cały okres edukacji młodego człowieka!

Aplikacja współpracująca z drukarką Epson EcoTank L3151

Ostatnią i najważniejszą rzeczą jest system napełniania atramentem. System EcoTank oznacza, że drukarka zamiast kartridży ma zbiorniki. Napełnia się je przy pomocy kupowanych buteleczek z systemem zapobiegającym kapaniu. Cena za stronę jest niska. Dużo niższa od tradycyjnych rozwiązań i zamyka się w dziesiątych częściach grosza przy wydruku czarno-białym!

Epsony swoje kosztują na start, ale na dłuższą metę będą dla ciebie, lub obdarowanego studenta, rozwiązaniem budżetowym.

Konieczna rzecz - Przenośny dysk na dane

Szczególnie przydatnym elektronicznym gadżetem dla ucznia jest dysk twardy. Wszyscy boimy się sytuacji, w których nasze dane - na przykład w wyniku zalania laptopa colą - przepadną. Prostym rozwiązaniem jest kopia zapasowa. Dlatego warto postawić na przenośny dysk twardy ze sporą pojemnością i dobrymi opiniami.

Seagate Expansion Portable oferta w RTV Euro AGD

Taki jest właśnie proponowany przeze mnie model Seagate Expansion Portable. Ta konkretna wersja ma aż dwa terabajty miejsca na dane i dodatkowe etui, które pomoże utrzymać gadżet w dobrym stanie. Tyle miejsca powinno spokojnie wystarczyć na najważniejsze rzeczy, od wypracowań przez zdjęcia i filmy z wycieczek szkolnych. Ten model ma też wejście USB 3.0, które zagwarantuje szybki przesył danych. Oczywiście w granicach tego typu dysku.

Seagate Expansion Portable na białym tle

Elektroniczna wyprawka szkolna

To nie wszystkie sprzęty dla ucznia, które warto polecić. Więcej znajdziesz na naszej stronie - jest tam cały szereg materiałów dotyczących gadżetów elektronicznych na powrót do szkoły.

A co ty uznajesz za najważniejszy prezent dla ucznia lub studenta? Elektroniczną hulajnogę na dojazdy do szkoły lub na uczelnię, przenośny dysk na dane czy może bezprzewodową drukarkę z tanią eksploatacją?

Daj znać poniżej!

blog comments powered by Disqus
Gadżety elektroniczne na powrót do szkoły - Przydatne propozycje!